Mowa ciała: relacje Kate z jej dziećmi

piątek, 7 grudnia 2018

Co jakiś czas na blogu będą pojawiać się wpisy związane z mową ciała. Jedna z brytyjskich ekspertek od mowy ciała (Patti Wood) analizuje zachowania rodziny z Cambridge. Dzięki komunikacji niewerbalnej określa jakie są między nimi relacje. Dziś przyjrzymy się relacjom księżnej Kate z jej dziećmi.


"Za każdym razem, gdy widzimy Kate ze swoimi dziećmi, oczywiste jest, że zawsze są one dla niej priorytetem", mówi Patti Wood, ekspert w dziedzinie języka ciała.

" Jej oczy są zawsze skierowane na dzieci: Zamiast zwracać uwagę na kamery lub reporterów, Kate komunikuje swoim dzieciom, że rodzina jest ważniejsza niż cokolwiek innego".

Kate Middleton and Prince William with George

"Kate nie pozwala również, aby scena publiczna wpłynęła na jej zabawny charakter. W końcu jest zabawną mamą. Często łapiemy Kate i Williama na szerokim uśmiechu i otwartymi ustami, a te zaraźliwe uśmiechy wskazują na spontaniczną radość"

kate middleton and prince william with children at trooping the colour

"Aby lepiej rzucić okiem na swoje dzieci, często odchyla się do tyłu lub pochyla się do ich poziomu. Jej nadzieją jest zapamiętanie szczerej chwili, w której jej dzieci są szczęśliwe. Daje to również możliwość uchwycenia chwil, w których jej dzieci mogą czuć się przytłoczone, niespokojne lub po prostu zmęczone. Ona ciągle sprawdza, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku".

"Zazwyczaj Kate trzyma przynajmniej jedno z jej dzieci. Godne uwagi jest to, że dłonie Kate są zwykle luźno owinięte wokół nóg dzieci. Ten luźny uścisk oznacza, że wierzy w swoje dzieci i daje im przestrzeń."

the royal family at trooping the colour in 2017

"Naprawdę, widzieliśmy, jak robiła to wszystko: ona pociesza, tańczy, bawi, śmieje się i przytula swoje dzieci. Tak, są to powszechne zachowania, ale Woods zwraca uwagę, że zachowania te są raczej niezwykłe dla kogoś w oczach opinii publicznej. Raz po raz Kate udowadnia, że koncentruje się na swoich dzieciach - nie na nikim innym. Ona nigdy nie szarpie swoich dzieci ani nie idzie przed nimi. Zamiast tego Kate zawsze traktuje swoje dzieci jak równych sobie - jej mąż robi to samo."

the royal family arriving in poland

"To zdjęcie mówi, że ich rodzina to zunifikowany front. Małe rzeczy, takie jak chodzenie w tej samej płaszczyźnie (wszyscy są na czerwonej linii!), Pokazują, że istnieje równowaga sił między parą. Dzięki temu para daje swoim dzieciom możliwość oglądania świata na większą skalę."

źródło: goodhousekeeping

8 komentarzy

 1. Uważam, że Charlotte ( pięknie brzmi to imię ) ma rysy Williama. Fajnie, bedzie ładną dziewczyną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widzę nic nadzwyczajnego w zachowaniu Kate, większość matek zachowuje się tak w stosunku do swoich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia przypomniały mi ich podróże.Ach,zamarzył mi się Royal Tour z dziećmi...Może w przyszłym roku?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że oprócz ślubu nie ma interpretacji z ruchu warg 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Co za bzdury, bez żadnych naukowych fundamentów.

  OdpowiedzUsuń
 6. A wydaje się tak banalny fakt, że Kate patrzy na dzieci. A tu proszę-okazało się, że ma to jakieś znaczenie. Ba! Nawet ludzie odczytują z mowy ciała relacje między nimi. To dopiero wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie okazało. To jakieś wymysły bez żadnych podstaw.

   Usuń