Kate i William na przyjęciu dyplomatycznym w Pałacu Buckingham

wtorek, 4 grudnia 2018

Dziś w Pałacu Buckingham odbyło się przyjęcie dyplomatyczne, które jest organizowane corocznie przez Królową Elżbietę II. Listę gości trzymano w tajemnicy do samego końca, ale ostatecznie zjawili się na niej Kate i William. Również po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć zdjęcia ze środka tej uroczystości. Zapraszam do dalszej części!Tak jak wspomniałam wyżej - zastanawiałam się, czy dziś Kate i William zaszczycą swoją obecnością na tym wydarzeniu. W końcu następnego dnia mieli udać się na Cypr, a lot z Londynu do tego kraju trwa około 4-5 godzin. Jednak pomimo tego, para książęca zdecydowała się na przybycie. Oprócz monarchini, również na przyjęciu zjawili się książę Karol i księżna Camilla.

Jeśli ktoś jeszcze do końca nie wie, na czym to wydarzenie polega - przyjęcie dyplomatyczne (po angielsku diplomatic reception) to wydarzenie, które jest organizowane corocznie w grudniu w Pałacu Buckingham. Zostaje zaproszonych ponad 1000 gości, w tym Korpus Dyplomatyczny (ambasadorzy, komisarze), urzędnicy rządowi oraz członkowie rodu królewskiego. Tak jak można zobaczyć na zdjęciach, obowiązywała zasada white tie czyli panie w długich, wieczorowych kreacjach (panie z rodziny królewskiej dodatkowo w tiarach), a mężczyźni - ubrani we fraki.

https://twitter.com
Tak jak podaje strona internetowa Pop Sugar:
To przyjęcie jest w zasadzie sposobem na uhonorowanie międzynarodowych gości. Są oni witani w bogato ozdobionej Galerii Obrazów oraz w sześciu innych ''publicznych '' apartamentach, w których widnieją kilka dzieł sztuki oraz piękne żyrandole. Tam są częstowani różnego rodzaju napojami. Po kilkunastominutowej konwersacji z innymi zaproszonymi gośćmi, drzwi się otwierają i rozlega się fanfara, by ogłosić przybycie Królowej i jej rodziny [...]. 

Dzisiejszy program uroczystości prezentował się następująco (godziny są podane według brytyjskiego czasu):

 • 18:00 - Rozpoczęcie Horse Guards Parade
 • 19:00 - Otwarcie bramy i głównego wejścia Pałacu Buckingham
 • Między 19:00 a 20:00 - Przybycie pierwszych gości i powitanie ich w salach: State Dining Room, Blue Drawing Room, Music Room oraz White Drawing Room
 • 20:30 - Przybycie Królowej i jej rodziny
 • 21:00 - Spotkanie z zaproszonymi gośćmi w salach: Picture Gallery, Green Drawing Room oraz Ball Supper Room
 • 21:30 - Przyjęcie taneczne w sali Ball Supper Room
 • 21:50 - Rodzina Królewska opuszcza przyjęcie
 • 23:00 - Odśpiewanie hymnu Wielkiej Brytanii, zakończenie przyjęcia
Najbardziej cieszy mnie to, że w tym roku mogliśmy podziwiać zdjęcia z wewnątrz Pałacu. Mam nadzieję, że tak już będzie zawsze i stanie się to coroczną tradycją ;).CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Suknia - Jenny Packham
Tiara - Lover's Knot
Kolczyki - Diana Collingwood
Kopertówka - Jenny Packham
Dodatki - Royal Family Order

Zdjęcia: dailymail.co.uk

15 komentarzy

 1. Widziałam ta suknie w pełnej krasie jest cudownie nawet bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mój styl, ale obiektywnie Kate wygląda pięknie:) I najlepsze, że zniknął z jej twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Promienieje i wygląda na radosną:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta sukienka. Jest taka grudniowa/zimowa przez ten kolor i te błyskotki. Fajnie współgra z klimatem zbliżających się świąt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajeczna suknia! Pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow w końcu suknia która zwala z nóg tak trzymać

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się dół sukni, góra mnie nie zachwyca. Fryzura piękna, lubię Kate w upięciach. Nie wiem tylko czemu na zdjęciach jej makijaż wygląda tak niekorzystnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Fenomenalnie wyglada:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Suknia zimowej księżniczki z bajki :)Te delikatne aplikacje przypominają mi płatki śniegu.
  Cudowną niespodzianką jest ukazanie się kilku zdjęć z wewnątrz.Oby stało się to tradycją.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie ksiezniczki, a prawdziwej ksieznej, przyszlej krolowej! Wspaniala stylizacja!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie ta suknia nie zachwyca kompletnie. Zbyt księżniczkowata w banalny, trochę infantylny sposób. Wyobrażam sobie, że na pewno podobałaby się małym dziewczynkom 😂 Ale, że Kate nigdy nie miała specjalnie wyrafinowanego gustu, to nie ma rozczarowania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepięknie, ale nie infantylnie. Prawdziwa księżniczka (choć to księżna).

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna! Moim zdaniem jedna z najlepszych sukni, w jakich Kate pokazywała się ostatnio. O niebo lepsza od tej szarobłękitnej, którą miała na ostatnim przyjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Po prostu perfekcyjnie ! Pięknie !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Księżne, księżniczki, królowe noszą na tego typu okazje także suknie o tradycyjnym kroju ( czyli "księżniczkowate" ) i często połyskujące i o to chodzi. A ta suknia jest przepiękna, nieprzesadzona i pasuje do delikatnej urody Kate. Suknie nowoczesne, z wymyślnym krojem oglądamy w pustym świecie filmu i mody którym przepraszam za określenie wymiotuję. Cenię dworskie klimaty za kontynuowanie tradycji, elegancji i dlatego tu jestem.

  OdpowiedzUsuń