Kate i William w Leicester

środa, 28 listopada 2018

Dziś para książęca odbyła jednodniową wizytę do Leicester - miasta, które jest oddalone od Londynu o 100 mil (w przeliczeniu na nasze - niecałe 160 kilometrów). Głównym celem podróży do tego miejsca było oddanie hołdu tym, którzy zginęli w katastrofie śmigłowca, która miała miejsce 27 października 2018 roku niedaleko King Power Stadium w Leicester.

https://twitter.com/LCFC

Para książęca przybyła na miejsce w godzinach popołudniowych. Przybyli pod King Power Stadium, aby tam uczestniczyć w uroczystości upamiętnienia ofiar. Tuż przed złożeniem wieńca, spotkali się z żoną i dziećmi przewodniczącego klubu Leicester City (Vichai Srivaddhanaprabha). Również mieli okazję zobaczyć, jak mieszkańcy miasteczka upamiętnili te przykre wydarzenie w postaci setek bukietów kwiatów.


https://twitter.com/KensingtonRoyal


Tak jak już pisałam na początku posta, 27 października 2018 roku o godzinie 21:30 brytyjskiego czasu, tuż po zakończeniu meczu Premier League między Leicester City a West Ham, otrzymano zgłoszenie o rozbiciu się śmigłowca tuż obok stadionu, w którym odbyła się piłkarska rozrywka. Mówi się, że kilka minut po wystartowaniu maszyny, silniki przestały działać. Oprócz pana Vichaia, również na pokładzie był Eric Swaffer oraz jego partnerka, Izabela Lechowicz.


https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na stronie Pałacu Kensington:

Jego Królewskie Wysokości bardzo dobrze znali prezesa klubu Leicester City, Vichaia Srivaddhanaprabha dlatego postanowili odwiedzić to miasto, aby docenić ciepło i współczucie, które mieszkańcy Leicester jak i fani pobliskiego klubu piłkarskiego okazali w związku z przykrym incydentem, który miał miejsce miesiąc temu. Jako prezes Football Association, książę William opisał Vichaia jako przedsiębiorcę o silnych wartościach, który był oddany swojej rodzinie i wspierał wiele akcji charytatywnych. Również bardzo angażował się w piłkarską drużynę Leicester City, która w 2016 roku odniosła zwycięstwo w Premier League.


Następnie Kate i William przez kilka minut porozmawiali z członkami zarządu klubu oraz niektórymi piłkarzami. Nie zabrakło także spotkania ze zgromadzonymi wolontariuszami i kibicami drużyny piłkarskiej, który brali udział w działaniach upamiętniających ofiary katastrofy śmigłowca.


https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stadionu King Power w towarzystwie Aiyawatta, syna tragicznie zmarłego biznesmena. Tam także spotkali się z przedstawicielami różnych organizacji charytatywnych, które wspierał pan Srivaddhanaprabha. Para książęca dowiedziała się, w jaki sposób jego wsparcie umożliwiło organizacjom charytatywnym zapewnić lepsze życie potrzebującym mieszkańcom Leicester.


https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na koniec spotkania otrzymali koszulki dla George'a, Charlotte i Louisa z nazwą stadionu Leicester. Również dostali w prezencie figurkę srebrnego lisa.


http://hrhduchesskate.blogspot.com/


Kolejnym punktem programu była wizyta na Uniwersytecie w Leicester, który za kilka lat będzie świętował 100.rocznicę założenia. Obecnie posiada około 30 kierunków studiów, a badania w nim wykonywane są na światowym poziomie. W końcu słynie z tego, że właśnie na nim odkryto DNA. Para książęca, a w szczególności księżna Kate, została ciepło powitana przez bliźniaków, Saia i Tarana Gokani.Później spotkali się z młodymi ludźmi, który skorzystali z wielu programów edukacyjnych sponsorowanych m.in. przez Leicester City Football Club. W maju 2018 roku Vichai Srivaddhanaprabha przeznaczył milion funtów na dofinansowanie badań medycznych i szkoleń na Uniwersytecie w celu zatrudnienia jeszcze większej liczby profesorów specjalizujących się w dziedzinie zdrowia dzieci.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kate i William podczas oglądania jednego z eksperymentów naukowych:


Na koniec książę William wygłosił przemówienie:

 Catherine i ja pragnęliśmy odwiedzić Leicester, aby złożyć hołd człowiekowi, którego znaliśmy - Vichai Srivaddhanaprabha oraz tym, którzy zginęli wraz z nim w katastrofie śmigłowca w październiku tego roku. Znaliśmy Vichai jako człowieka, który nie tylko dbał o swoją rodzinę, ale także o mieszkańców tegoż miasta. Był oczywiście człowiekiem bogatym, ale nie chciał, by przez to stracił kontakt z otaczającymi go ludźmi. Wierzył w to, że każdemu można pomóc. Catherine i ja również chcieliśmy tu przybyć z powodu tego, co mieszkańcy tego miasta i fani klubu pokazali w ciągu ostatnich kilku tygodni.

https://www.dailymail.co.uk

W 2016 roku klub Leicester City dokonał czegoś niemożliwego. Wbrew przeciwnościom losu, które są już tylko legendą, stali się liderami najsłynniejszej Ligii piłkarskiej na świecie [...] A człowiek, który doprowadził ten klub do zwycięstwa, zginął tragicznie. Ludzie tego miasta oddali hołd osobie tak wspaniałej jak Vichai [...] Pokazaliście, że jesteście jedną wielką drużyną, zarówno dla niego jak i dla Was samych [...] Złożyliście hołd temu, dla którego sport był nie tylko pasją, ale i dyscypliną, która może nas wszystkich połączyć.
Dziękujemy za przykład, który nam daliście. I dziękujemy, że mogliśmy się dziś z Wami spotkać.

https://www.dailymail.co.uk

Na koniec para książęca pożegnała się z rodziną zmarłego, a na koniec udała się na spotkanie ze zgromadzonym tłumem na Centenary Square.

https://www.dailymail.co.uk

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na Twitterze pojawił się filmik, w którym księżna Kate wypowiedziała się nie tylko na temat swoich dzieci, ale także dziecka księcia Harry'ego i księżnej Meghan, które przyjdzie na świat wiosną 2019 roku. Powiedziała m.in. że Louis jest już bardzo dużym i silnym chłopcem oraz że cała trójka nie może się doczekać na narodziny kuzyna/kuzynki. Również nieoficjalnie mówi się w mediach, że dzieci zwracają się do księcia Williama ''Pops''.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Catherine Walker (pierwszy raz miała go na sobie podczas nabożeństwa w Balmoral w sierpniu 2018 roku)
Torebka - Aspinal of London
Szpilki - Tod's
Kolczyki - Cassandra Goad
Zegarek - Cartier16 komentarzy

 1. Niektórzy krytykują księżną Kate za ich zdaniem nudny styl i ciągłą powtarzalność krojów ubrań a ja właśnie za to ją cenię- jest wierna swojemu klasycznemu stylowi zgodnemu z protokołem dzięki czemu zawsze wygląda stosownie do sytuacji i unika wpadek. Czytałam gdzieś krytyczne słowa co do zakładania przez księżną rozkloszowanych płaszczy i sukienek (ktoś uznał, że pasuje to nastolatkom a nie dorosłej kobiecie) a przecież wyraźnie widać, że rozkloszowany dół w strojach Kate ma służyć równoważeniu szerszych niż biodra ramion i umożliwić swobodne kucanie bez obawy podciągania i zawijania się sukienki (rozkloszowane ładnie układają się wokół nóg zasłaniając wszystko co powinno być zasłonięte dzięki czemu księżna unika wpadek z przypadkowym pokazaniem za dużo ;) ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram, do tego jej stroje nie są przesadnie strojne, czy drogie. Tak właśnie piwinno być ( inny przykład - królowa Rania, piękna kobieta, też z klasą, mądra, ale uważam, że przesadza z mnogością ubrań, ktore są potwornie drogie i nigdy sie nie powtarzają ). Oprócz tego zachowanie i sposób bycia Kate - bardzo naturalne, pełne elegancji, spokoju, nienarzucające swojej osobowości, przez co przenosi uwage ze swojej osoby na cel spotkania. Podziwiam i moze to śmiesznie zabrzmi, ale jest w tym dla mnie wzorem nie tylko księżnej i przyszłej królowej, ale także kobiety.

   Usuń
  2. Ona nie ma, co narzucać, bo nie ma osobowości, jak często jest podkreślane :-D...

   Usuń
  3. Każdy człowiek ma swoją osobowość :D

   Usuń
  4. Z punktu widzenia definicji psychologicznej (całość stałych cech psychicznych i mechanizmów wewnętrznych regulujących zachowanie człowieka) to tak, ale słowo "osobowość" ma też inne znaczenie i w tym kontekście raczej tutaj zostało użyte. To cechy człowieka, które wyróżniają go spośród innych ludzi i tutaj - no z całym szacunkiem - nie ma co narzucać...

   Usuń
  5. Jak to? Wyróżnia ją spośród innych ludzi wszystko, bo nie ma na świecie drugiej identycznej Kate ;). Każdy jest oryginalny, bo każdy jest inny. Natomiast zgadzam się z ANONIMOWY29 listopada 2018 23:09 - również podziwiam Kate za to, że hołduje klasyce - cokolwiek o niej nie powiedzieć, to zawsze jest ubrana stosownie do okazji. Nigdy nie wyskoczyła z czymś na tyle awangardowym, żeby złapać się za głowę - dla mnie jest to plus biorąc pod uwagę jej przynależność do wielowiekowej BRK. I oczywiście uwielbiam jej uśmiech - jest bardzo naturalny, szczery i ogromnie jej pasuje.

   Usuń
 2. Z ogromną przyjemnością patrzyłam na księżną w jej kontaktach z dziećmi i przybyłymi fanami royalsów. Była bardzo urocza i świetnie się prezentowała w tym płaszczyku. Byłam bardzo ciekawa, jak wygląda w całości, gdy tylko ujrzałam to zdjęcie w samochodzie i nie zawiodłam się ;) wygląda pięknie

  ~ KM 👸

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate bardzo ładnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 4. na 3 zdjęciu wyglada jakby miala brzuszek:))) Ale chyba jeszcze za szybko na nowa ciaże...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zawsze Kate ubiera i zachowuje się odpowiednio do okazji.Po narodzinach Louisa wydaje mi się zdecydowanie pewniejsza siebie,swobodna w swoich obowiązkach-pewnie wynika to z doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko, Kate powinna przestać nosić we włoskach tą wstążkę; wygląda to infantylnie i nieprofesjonalnie, jak na Jej Królewską Wysokość. Poza tym cała stylizacja bardzo ładna. Fason i kolory odpowiednie do charakteru spotkania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja myślę, że gdyby ramiona tego płaszczyka nie były takie ostre, kanciaste i bardzo widoczne, tylko naturalne, opływowe, miękkie - całość sprawiałaby lepsze wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy w tym roku Cambridge spędzają święta z rodziną Middleton? Fajnie by było zobaczyć trójkę Georga Charlotte Louisa i najmłodszego Artura (chyba tak się nazywa synek Pippy)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w tym roku rodzina zdecyduje się spędzić święta z rodziną księżnej. Rok temu byli na nabożeństwie w Sandringham z rodziną królewską, a dwa lata temu - na nabożeństwie w Bucklebury z Middletonami. Więc pewnie ustalili, że na przemian będą spędzać Boże Narodzenie - raz z rodziną Williama, a raz z rodziną Kate. Wszystko się okaże 25 grudnia :D.

   Usuń
 9. zanim opublikujecie posty to najpierw je przeczytajcie, bo wasze błędy rażą po oczach.
  Kate chyba rozjaśniła włosy.

  OdpowiedzUsuń