Kate i William na gali Tusk

piątek, 9 listopada 2018

Księżna Kate i książę William wzięli udział w gali Tusk Conservation Awards w Banqueting House w Londynie.

Od prawie trzydziestu lat Tusk wspiera działania na rzecz Afryki. Pracują nad przyszłością ludzi żyjących na kontynencie afrykańskim. Książę William został patronem Tusk w grudniu 2005 r.

The mother-of-three recycled a sea green floor length lace gown by British designer Jenny Packham for the event this evening which she had initially worn six years ago

Afryka ma szczególne miejsce zarówno w sercu Williama, jak i Harry'ego, a teraz także ich żon. Wkrótce po śmierci Diany, Karol zabrał książęta na ten kontynent. Oboje wracali tam niezliczoną ilość razy, zarówno prywatnie, jak i oficjalnie. W Kenii w 2010 roku William oświadczył się Kate.

Kate appeared to be in good spirits at this evening's event

Kłusownictwo, utrata siedlisk i konflikt między ludźmi a dzikimi zwierzętami mają niszczycielski wpływ na faunę afrykańską. Tusk Trust wierzy, że lokalni ludzie i organizacje są najlepiej przygotowane do radzenia sobie z tymi zagrożeniami, ale często są niedofinansowane i brakuje im uznania, na jakie zasługują. Dzięki współpracy z wiodącymi ekologami w Afryce, Tusk zabezpiecza środki finansowe od darczyńców, aby inwestować w najlepsze inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, przyczyniając się do zwiększenia ich profilu i maksymalizacji ich wpływu. Dzięki partnerstwom następuje znaczny postęp w niezwykle trudnej walce, zapewniającej lepszą ochronę ponad 10 milionów akrów ziemi i ponad 40 różnych zagrożonych gatunków, przy jednoczesnym wykorzystaniu ponad 1 000 000 ludzi.

Kate even opted for the same accessories when it came to her ensemble carrying the same clutch bag she was seen with back in 2012

Coroczne nagrody Tusk Conservation Awards przyznawane są niezwykłym osobom, które przyczyniają się do rozwoju Afryki. 
"Te nagrody, które wiele dla mnie znaczą, odgrywają ogromną rolę w naszej misji zachowania cennej przyrody Afryki dla jej mieszkańców. Ważne jest, abyśmy uznali poświęcenie tych niedocenionych bohaterów i odważnych strażników ryzykujących życie, dzień i noc, na linii frontu ochrony, wszyscy jesteśmy im winni ogromną wdzięczność." ~ William

The tiny gems in the delicate lace across her back and shoulders shimmered as she made her way in to the banqueting hall

To drugie wystąpienie Kate podczas tego wydarzenia. Księżna dołączyła do Williama na inauguracje nagród Tuska w 2013 roku w błyszczącej sukni Jenny Packham.


Przed rozpoczęciem ceremonii William i Kate wzięli udział w przyjęciu, by spotkać się z nominowanymi, pracownikami i sponsorami Tuska.

Kate and William spent time speaking to other charity members who put on the charm offensive while greeting the Duchess

Kate i William zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z nominowanymi.

The couple posed for a commemorative photo with other members of the charity during the reception this evening 

Książę William wręczył trzy nagrody. Nagrodę Tuska za konserwację otrzymuje nowy lider w dziedzinie ochrony. Nagroda Tusk Wildlife Ranger jest wyrazem oddania i odwagi strażników pracujących na rzecz ochrony coraz bardziej zagrożonej faunie Afryki. Nagroda Prince William Award za ochronę Afryki jest nagrodą za całokształt twórczości, która pochwala wyjątkowe zaangażowanie i wkład w ochronę przyrody.

The Duchess showcased her dramatic eye makeup as she turned to speak to William on their way to meet the award nominees

Julius Obwona otrzymał nagrodę Tusk Wildlife Ranger za swoją niesamowitą pracę na rzecz ochrony populacji słoni w Murchinson Falls w Ugandzie.

Laureatem nagrody Tuska za konserwację w Afryce jest Vincent Opyene. Vincent samodzielnie walczy z nielegalnym handlem dziką fauną i florą w Ugandzie.

Dr Pete Morkel otrzymał nagrodę Prince William Award - za całe życie bezinteresownego poświęcenia się ochronie przyrody na całym kontynencie.

William was joined on stage by newsreader Kate Silverton to present the Tusk Wildlife Ranger Award to Julius Obwona (seen)

W czasie przemówienia William powiedział: 
"Zegar tyka w kierunku punktu krytycznego, gdy wpływ tego, co robimy, stanie się niebezpiecznie nieodwracalny, niezależnie od tego, czy żyjemy w środowisku miejskim, czy wiejskim, natura ma znaczenie dla nas wszystkich. oraz zobowiązanie następnej generacji do drastycznego ograniczenia stopnia, w jakim łupimy naturalne zasoby naszej planety, jestem przekonany, że mamy prawo odwrócić ten trend, ponieważ Paul Allen, wielki filantrop konserwatorski, powiedział: " Dopóki pracujemy razem - z pilnością i determinacją - nie ma ograniczeń co do tego, co możemy osiągnąć ".

William gave the beaming ranger a hearty handshake while he collected his award during this evening's ceremony 

KATE MIAŁA NA SOBIE:
suknia - Jenny Packham (nosiła także podczas na gali 'Our Greatest Team Rises' Olympic w 2012 r.)
pasek - Swarovski
kopertówka - Jenny Packham
sandały - Jimmy Choo
kolczyki - klejnoty królewskie
broszka - Women of the First World War Poppy Brooch

Kate, 36, looked stunning as she joined Prince William at the Tusk Conservation Awards at Banqueting House, London on Thursday night

14 komentarzy

 1. Nie spodziewałam się ponownie tej sukni dobrze że księżna znów ją włożyła bo wygląda rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Suknia piękna ale czy ona nie robiła czegoś z twarzą? Ma taka dziwna mimikę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to widzę. Może botoksik poleciał?;)

   Usuń
  2. Przecież wiadomo od dawna, że Kate korzysta z medycyny estetycznej, pewnie lasery na zmarszczki, kiedyś na pewno miała botoks bo jej jedna brew była lekko podniesiona do góry to często występuje po botoksie. Jestem kosmetologiem i naprawdę coraz więcej Polek korzysta z tych zabiegów a co dopiero księżna. Zresztą u niej dość mocno widać kiedy botoks i kwas się wchłaniają. Kate ma cienką skórę więc nigdy nie będzie mega wygładzona bo przy tym typie skóry nie jest to możliwe. Wygląda naprawdę ładnie a wszystsko jest dla ludzi.

   Usuń
  3. Ale bzdury. Gdyby korzystała to miała by o wiele płytsze zmarszczki, a ma je mocno widoczne - zarówno wokół ust i na czole. Widać, że nie korzysta nawet w bardzo małej ilości, bo zmarszczki po prostu jej się pogłębiają. Po drugie - co do tej brwi - było wyraźnie widać na innych zdjęciach z tego dnia, że księżna po prostu ją uniosła.

   Usuń
 3. Przyznam, że mnie ta suknia rozczarowała, nigdy mi się nie podobała i liczyłam na coś nowego...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładnie, ale wolę wersję sprzed lat jak miała upięte włosy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogromnie zaskoczył mnie ten wybór,bo nie spodziewałam się,że powtórzy swoją najpiękniejszą suknię.Wygląda bajkowo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepięknie. Moja ulubiona suknia. I ten szczery uśmiech jsk zawsze..

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem Kate dobrała koszmarne buty, srebrne platformy z odkrytymi palcami może uszłyby 10 lat temu i na pewno nie do takiej sukni. Tu aż prosi się o lekkie zgrabne czółenka w kolorze kreacji. Tylko wtedy kopertówka powinna mieć inny kolor, ja widziałabym bardzo ciemną głęboką zieleń:) Plus przy ozdobnych plecach i wyeksponowanym dekolcie włosy powinny być spięte.

  OdpowiedzUsuń
 8. Często krytykuję Kate, głównie za jej modowe wybory, styl itp. ale muszę przyznać jedno: ta kobieta ma w sobie coś co sprawia, że - niezależnie od okazji - niemal każda kobieta w jej towarzystwie blednie. Suknia śliczna, wg mnie jedna z najpiękniejszych kreacji wieczorowych księżnej. Nie ma dla mnie znaczenia czy ma upięte włosy czy rozpuszczone, tutaj jest efekt WOW.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem na gali Tusk było wiele Pań w piękniejszych kreacjach i robiących większe wow. Choć styl Kate nie zawsze mi pasuje to i tak uważam, że jest ładną kobietą pomimo, że nie ma klasycznej urody. I u niej widać jedno nie trzeba być idealną bo największym atutem kobiety jest uśmiech. Kate jak się śmieje od razu widać blask na jej twarzy.

   Usuń
 9. Ta suknia jest przepiękna, cieszę się, że Kate znowu ją pokazała. Ale na twarzy moim zdaniem wygląda źle. Może być, że to efekt zabiegu, jak piszą koleżanki wyżej, ale też chyba duże zmęczenie...

  OdpowiedzUsuń