Rzeczy, które księżna Kate otrzymała od Rodziny Królewskiej

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Dzisiaj przyjrzymy się rzeczom, które księżna Kate dostała od członków Rodziny Królewskiej.


1. Anmer Hall
Zaczniemy od takiego "malutkiego" prezentu ;). Kate i William dostali posiadłość w Norfolk jako prezent ślubny od Królowej. Budynek został wyremontowany i para, razem ze swoimi dziećmi mieszkała tam przez kilka lat. Mówili, że tam mogą ukryć się przed londyńskim hałasem. Niestety rok temu, małżeństwo zdecydowało się przenieść na stałe do Kensington Palace, ponieważ muszą pomóc Królowej w królewskich obowiązkach. Na pewno jednak, często w wolnym czasie tam zaglądają.


2. Pierścionek księżnej Diany
Myślę, że tego pierścionka nikomu nie muszę przedstawiać. To rodzinna pamiątka, którą William podarował Kate. Więcej o pierścionku możecie przeczytać >TUTAJ<


3. Szafirowo-diamentowe kolczyki
Po ślubie William wręczył Kate szafirowe kolczyki, pasujące do pierścionka. Ich pierwszą właścicielką była także Diana. Catherine postanowiła lekko je zmienić u jubilera. Często możemy zobaczyć księżną, noszącą właśnie tę biżuterię.


4. Biżuteria z białego i żółtego złota
Książę Karol wręczył księżnej Kate zestaw biżuterii, wykonanej z białego i złotego złota jako prezent ślubny. Catherine dostała od niego: kolczyki, bransoletkę i pierścionek w stylu Art Deco.


5. Wygrawerowana bransoletka
Od księżnej Camilli, Kate na prezent ślubny dostała wygrawerowaną, złotą bransoletkę z jej królewskim monogramem, a z drugiej strony z monogramem Camilli. 


6. Ametystowe kolczyki
Na pierwsze wspólne święta Bożego Narodzenia, książę, podarował żonie kolczyki z zielonym ametystem. Zostały wykonane przez jej ulubioną firmę - Kiki McDonough. Zielone, ametystowe kolczyki, są otoczone diamentami i osadzone w 18-karatowym żółtym złocie. Kate ubrała je już dzień później, w drodze na poranną, świąteczną mszę.


7. Pierścień wieczności
Podobno książę William, po narodzinach George'a, kupił żonie symboliczny pierścionek wieczności firmy Anoushki.


8. Zegarek Ballon Bleu de Cartier:
Kate otrzymała zegarek Ballon Bleu de Cartier od męża z okazji ich trzeciej rocznicy ślubu w 2013 roku. Ta firma ma szczególne znaczenie dla Williama, ponieważ Diana zawsze nosiła zegarki tej firmy. Co ciekawe, książę otrzymał personalizowany zegarek Cartier od swojej mamy na urodziny.


20 komentarzy

 1. Faktycznie, drobne prezenty xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ilekroć patrzę na Anmer Hall, ten „dom” mnie przeraża. W życiu nie chciałabym spędzić tam nocy bez 5 osobowej obstawy przy łożku, jest ogromny, niektóre pomieszczenia muszą stać puste i nieużywane, bo mimo niani i pewnie jeszcze innej osoby do pomocy, ich biur, nie wydaje mi sie żeby zajęli cała powierzchnie domu. Do tego jakiś wiktoriański styl i......nie, ja dziękuje za taką przyjemność ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację ten dom jest jakiś taki przygnębiający

   Usuń
  2. Faktycznie trochę "odludzie",ale w środku pewnie jest bardzo przytulnie. Ja bardziej bałabym się Kensington. Sama myśl co się tam kiedyś działo,przeraża

   Usuń
  3. Bo to była porządna architektura :) Kiedyś wszystko było lepsze.

   Usuń
  4. Ja właśnie myśle ze KP jest inny, bo tam wszyscy są „na kupie”, obstawieni, mieszkanie koło mieszkania i życie się kręci, te apartamenty są mniejsze, na pewno więcej ludzi niż tutaj, No i inne otoczenie

   Usuń
 3. ciekawa notka, choć dziwię się, że takie informacje są dostępne

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa notka. Widać,że William lubi obdarowywać żonę biżuterią. Nic tylko pozazdrościć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze śmieszy mnie trochę ze takie informacje są dostępne, ja raczej nie chciałabym żeby tyle osób wiedziało co dostałam od męża

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli Kate nie dostała nic z bizuterii od Krolowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Kate nosi jakąkolwiek biżuterię królowej, to oznacza, że została jej pożyczona. Każda biżuteria należąca do królowej to klejnot królewski, które należą zawsze do obecnie panującego władcy.

   Usuń
 7. Od Camilli Kate otrzymała bransoletkę, ciekawe co podarował jej książę Karol?

  Fajna notka :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Pewnie jest jeszcze więcej rzeczy,o których my nie wiemy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przępiękna ta posiadłość, niesamowicie urokliwa, nie można się napatrzeć😍

  OdpowiedzUsuń
 10. Super wpis. Miałaś świetny pomysł, Zuzia!

  OdpowiedzUsuń
 11. A co to jest "pierscionek wieczności"?

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysł na notkę, czekam na jeszcze takich ciekawostek ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Złoto występuje w kolorze żółtym nie ma złotego złota ;-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń