Spotkanie z reprezentacją Anglii w piłce nożnej + więcej

piątek, 8 czerwca 2018

Wczoraj książę William, jako prezes Football Association (FA) spotkał się z reprezentacją Anglii w piłce nożnej, która wczorajszego wieczoru rozegrała mecz z Kostaryką. Jego Królewska Wysokość chciał w ten sposób podziękować jak i życzyć powodzenia piłkarzom, którzy wybierają się na FIFA World Cup do Rosji.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Reprezentacja Anglii inaczej nazywana jest Three Lions. Należy do jednych z najstarszych drużyn narodowych w piłce nożnej tuż obok Szkocji. Ich oficjalnym miejscem do treningów jest stadion Wembley w Londynie, a ich główną siedzibą jest St.George's Park znajdujący się w miejscowości Burton-upon-Trent w hrabstwie Staffordshire.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Podczas treningu przygotowującego do zbliżającego się meczu towarzyskiego z Kostaryką, niespodziewanie przybył na stadion książę William. Jego Królewska Wysokość chciał zamienić parę słów z piłkarzami, którzy za kilka dni wybierają się do Rosji na Mundial, który odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Anglia obecnie zajmuje 12.miejsce w rankingu FIFA ex aequo z Danią. Obecnie na podium klasyfikacji znajdują się Niemcy, Brazylia i Belgia. Natomiast Polska uplasowała się na 8.miejscu (awansowała o dwa miejsca do przodu). Ponadto Anglia zyskała nowego członka w drużynie.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jest nim Trent Alexander-Arnold, który wczoraj miał swój debiut. Książę oficjalnie powitał młodego debiutanta poprzez wręczenie koszulki z logiem Three Lions. Najwidoczniej obecność nowego kolegi w zespole pozwoliło Anglii pokazać wielką siłę, bowiem zwyciężyli z Kostaryką 2:0.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

**********************************************************************

Dziś na Twitterze opublikowano jeden z artykułów brytyjskiego czasopisma Waitrose z udziałem Pippy Matthews. Siostra księżnej Kate postanowiła przygotować cykl ćwiczeń siłowych dla kobiet w ciąży. Teraz już nie ma wątpliwości, że druga córka państwa Middleton spodziewa się dziecka (i jak można zauważyć we fragmencie tekstu - jest to 1 trymestr).

https://twitter.com/CarolynDurand

*******************************************************

Pojawiło się nowe zdjęcie z udziałem księcia George'a! Zostało ono zrobione podczas Houghton Horse Trials pod koniec maja tego roku.

http://willkateroyals.tumblr.com/

*******************************************************************

Już jutro w Londynie odbędą się oficjalne obchody urodzin Królowej Elżbiety II czyli Trooping The Colour. Jest wielka szansa na to, że ponownie zobaczymy Kate, Williama, George'a i Charlotte! Dlatego zapraszam Was na Live Bloga, który rozpocznie się jutro od godziny 10:30 . Mam nadzieję, że tego dnia będziecie z nami!


3 komentarze

  1. Pippa ma jeszcze gorsze proporcje figury niż Kate, czyli krótkie nogi w stosunku do całej figury :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Już się nie mogę doczekać jutrzejszej parady i wyjścia na balkon.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba za bardzo ją wyretuszowano.. Wygląda nienaturalnie :)

    OdpowiedzUsuń