Książę William w Izraelu - DZIEŃ 3

wtorek, 26 czerwca 2018

Dzisiaj książę spędził cały dzień w Izraelu. To już 3 dzień wizyty księcia na Bliskim Wschodzie.Na początku wizyty odwiedził Jad Waszem (Yad Vashem) w Jerozolimie, czyli Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. William zwiedzał to miejsce przez 1,5 godziny.Tam spotkał się z Paulem Minikesem-Alexandrem i Henrym Fonerem, którzy przeżyli Holocaust i Kindertransport.Większość sal tematycznych odwiedzał bez obecności reporterów. Jeden z przewodników powiedział, że kiedy William zobaczył potężną górę butów ofiar, tak to skomentował:

"Przerażające. Zaczynam uświadamiać sobie skalę tego wydarzenia"

Znalezione obrazy dla zapytania Yad Vashem prince william

Następnie założył jarmułkę i złożył hołd ofiarom Holokaustu w postaci pamiątkowego wieńca.Co ciekawe, William jest pierwszym członkiem Brytyjskiej Rodziny Królewskiej w historii, który odwiedził Izrael.

Znalezione obrazy dla zapytania Yad Vashem prince william

Następnie udał się na spotkanie z premierem Benjaminem Netanyahu i jego żoną Sarą w ich oficjalnej rezydencji.Tam spotkał się z Edith i Phillipem Cohenem, którzy są potomkami rodziny, której księżniczka Alice (matka księcia Filipa, prababcia księcia Williama) pomagała w czasie Holocaustu.Następnie udał się do oficjalnej rezydencji prezydenta Izraela, Reuvena Rivlina.Powyżej chwila dla reporterów. Później odbyli prywatną rozmowę:
"Mieliśmy wielu królów i książąt w historii Jerozolimy, ale Ty jako pierwszy przybyłeś nie tylko jako książę, ale także pielgrzym do świętej ziemi "


Po rozmowie, książę, jako kibic piłki nożnej, wręczył prezydentowi koszulkę Liverpoolu z podpisem Stevena Gerrarda.Po oficjalnych spotkaniach, pojechał do Jaffa, gdzie spotkał się z organizacją The Equalizer i Peres Center For Peace&Innovation, którzy organizują różne akcje, mające na celu jednoczyć młodzież z różnych środowisk i wyznających różne religie.Jednym z pomysłów zjednania dzieci i młodzieży jest sport. Książę miał okazję oglądać mecz, a także sam strzelić bramkę.

Znalezione obrazy dla zapytania prince william jaffa

Później udał się na plażę w Tel Aviv, gdzie spotkał się z surferami: Lee Korzitsem, Omri Chasorem i Shushu Aharoni, którzy podejmują inicjatywy związane z ochroną środowiska.Tam podszedł także do tłumu. Książę żartował, że bardzo żałuje, że nie wziął z domu szortów :).Później odbył prywatną rozmowę z ratownikami.

William climbed the stairs of a colourful lifeguard hut, surrounded by security, for a private conversation with lifeguards inside

Następnie razem z Majorem Tel Aviv, Ronem Huldaiem, obejrzał mecz siatkówki plażowej miejscowej drużyny.Wieczorem odbyło się przyjęcie w rezydencji Ambasadora Jej Królewskiej Mości w Izraelu, podczas którego William wygłosił przemówienie.
"Jutro spotkam więcej młodych ludzi z całego kraju, którzy angażują się w temat środowiska naturalnego, zdrowia psychicznego i pomocy uboższym. Ci młodzi ludzie malują świetlaną przyszłość dla Izraela."


Później, podczas nieoficjalnej części przyjęcia, książę został zauważony, gdy rozmawiał z byłą dziewczyną Leonarda DiCaprio, modelką Bar Refaeli. Następnie przyznała:
"Jest bardzo, bardzo czarujący. Zarówno on, jak i jego brat są przystojni. Ale moim zdaniem to właśnie on jest najprzystojniejszym księciem na świecie".
Model Bar Refaeli declared that the Duke of Cambridge is 'the best looking prince in the world' after meeting him in Israel

2 komentarze

  1. Ładny wieniec na pierwszym zdjęciu

    OdpowiedzUsuń
  2. Zuzia, czy doszły do ciebie odpowiedzi na ostatnie listy?

    OdpowiedzUsuń