Książę William w Izraelu - DZIEŃ 5

czwartek, 28 czerwca 2018

To już ostatni dzień księcia Williama na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj ponownie spędził cały dzień w Izraelu.

Na początku dzisiejszego dnia udał się na Górę Oliwną, z której podziwiał panoramę Jerozolimy. Tam odbył rozmowę z brytyjskim konsulem generalnym w Jerozolimie, Phillipem Hallem.


To jeden z ważniejszych punktów wizyty księcia na Bliskim Wschodzie. To właśnie dzisiaj odwiedził grób swojej prababci, księżniczki Alice, matki księcia Filipa.


Księżniczka Alice z Grecji pochowana została w kościele św Marii Magdaleny. To właśnie w Jerozolimie matka księcia Filipa spędziła ostatnie lata swojego życia, które poświęciła na pomoc innym.

Britain's Prince William, right, visits the grave of his great-grandmother Princess Alice of Battenberg during a visit to the Mary Magdalene Church, in east Jerusalem Thursday, June 28, 2018. (AP Photo/Sebastian Scheiner, Pool)

Następnie udał się do Kopuły na Skale, czyli jednego z najważniejszych muzułmańskich sanktuariów, które położone jest na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.


Później zwiedził świątynię w środku i porozmawiał z wiernymi.


Następnie udał się zobaczyć Ścianę Płaczu, czyli jedyną zachowaną do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przed wizytą w tym miejscu ponownie ubrał jarmułkę. 


Na koniec wizyty w tym kraju odwiedził Bazylikę Grobu Świętego, czyli najważniejszą świątynię chrześcijańską położoną w Dzielnicy Chrześcijańskiej na Starym Mieście Jerozolimy, w domniemanym miejscu męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.


7 komentarzy

 1. Dziewczyny, słyszałyście coś o doniesieniach o kolejnej ciąży Kate? Ja to byłam w szoku. Wiadomo, że co jakiś czas się pojawiają takie plotki, ale nie myślałam, że tak szybko. Włączyłam dziś TV, Pytanie na śniadanie, a tam że Kate była widziana jak jadła ciastka lawendowe, które łagodzą nudności i to jest ich najpoważniejszy dowód na czwartą ciążę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sezon ogórkowy w pełni

   Usuń
  2. Jest to fizycznie niemożliwe. Proponuje zaglebic sie w temat fizjologii kobiety po porodzie w tym kontekscie. Szkoda slów na komentowanie tej bzdury. Jak zobaczylam tytul na portalu plotkarskkm, to nawet nie czytalam tekstu.

   Usuń
  3. Akurat na fizjologii dobrze się znam (studiuję na uniwersytecie medycznym). Dlatego napisałam, że byłam w szoku, że taka plotka pojawiła się tak szybko. Nie prosiłam dziewczyn o to by potwierdziły czy nie potwierdziły plotki, tylko spytałam, czy też ją słyszały. Tym bardziej że same współpracują z Pytaniem na śniadanie.

   Usuń
  4. Porażka... niestety polska prasa i media nie znają granic... Byłyśmy dwa razy w PnŚ, ale nie udzielamy im na co dzień analizy o BRK, radzą sobie sami. Szkoda, że często w niekompetentny sposób. Ba! Nawet w angielskiej prasie nie widziałam żadnej informacji o lawendowych ciastkach :D

   Usuń
  5. Akurat fizycznie jest to jak najbardziej możliwe, znam taki przypadek :) ale w ciążę Kate teraz nie wierzę

   Usuń
 2. Nie ubrał tylko założył jarmułkę.

  OdpowiedzUsuń