Święto Orderu Podwiązki na Zamku Windsor

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Co roku w czerwcu na Zamku Windsor odbywają się uroczystości związane ze Świętem Orderu Podwiązki. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, a rodzinę z Cambridge jako jedyny reprezentował książę William. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15:00 brytyjskiego czasu.

photos.hollywood.com

Historia Orderu Podwiązki sięga 1348 roku. Za pomysłodawcę tego odznaczenia uznaje się ówczesnego władcę Zjednoczonego Królestwa, Edwarda III. Jest on poświęcony wizerunkowi i herbowi świętego Jerzego, patrona Anglii. Najważniejszym elementem orderu jest podwiązka z hasłem ''Honi soit qui mal y pense'', który oznacza ''Niech się zawstydzi ten, kto źle o tym myśli''. - Wikipedia

https://twitter.com/RoyalFamily

Co ciekawe, Edward III - założyciel orderu - został ochrzczony w Kaplicy Świętego Jerzego na Zamku Windsor, dlatego uznano, że uroczystości będą się odbywać w tym miejscu. W skład Zakonu wchodzi książę Walii (obecnie książę Karol) oraz nie więcej niż 24 członków. Sam monarcha przyznaje członkostwo, dlatego uznaje się go jako Sovereign of the Garter, a księcia Walii jako Royal Knight Companion of the Garter.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w Kaplicy Świętego Jerzego, które trwało niecałą godzinę. Następnie członkowie rodziny królewskiej (w tym książę William) wraz z innymi rycerzami i damami, wzięli udział w kilkuminutowej procesji. Wszyscy mieli na sobie specjalne szaty. Williamowi towarzyszył ojciec, książę Karol.

https://twitter.com/RoyalFamily

https://twitter.com/RoyalFamily

Na sam koniec uroczystości, członkowie rodziny królewskiej mieli okazję wziąć udział w drugiej paradzie, ale tym razem w powozach konnych. Książę William pozdrawiał zgromadzonych poddanych z hrabiną Sophie, księciem Edwardem oraz księciem Andrzejem.

Just Jared

Just Jared


Prześlij komentarz