Wizyta pary książęcej w Coventry

wtorek, 16 stycznia 2018

Dziś Kate i William odbyli szereg oficjalnych spotkań w Coventry - mieście położonym w West Midlands, który oddalony jest od Londynu o około 100 mil. Para książęca odwiedziła miejscową katedrę, uniwersytet oraz odwiedzili Positive Youth Foudation. Więcej w dalszej części!

https://twitter.com/RoyalFamily

Na miejsce przybyli o godzinie 12:00 brytyjskiego czasu. Jeszcze zanim udali się do Coventry Cathedral, mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami, który już od kilku godzin oczekiwali królewskich gości. Para książęca otrzymała stos upominków dla George'a i Charlotte.

http://www.dailymail.co.uk

http://www.dailymail.co.uk

Co ciekawe, pewien mały chłopczyk przygotował malutką karteczkę z pytaniami dla księcia i księżnej. Ich treść brzmi tak: Gdybyście nie byli księciem i księżną, jaka by była Wasza wymarzona praca? oraz Kiedy George i Charlotte urosną, jakie są Wasze oczekiwania wobec nich?

http://www.dailymail.co.uk

Następnie udali się do Coventry Cathedral. Para książęca zwiedziła trzy katedry:

1.St.Mary's Priory, z której zostały tylko ruiny ze względu na to, że ma już około 1000 lat
2.St.Michael's Cathedral stworzona w stylu gotyckim. Została ona zniszczona w czasie II wojny światowej.
3.Nowa część St.Michael's Cathedral, która została zbudowana tuż po zniszczeniu St.Mary's Priory.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Mieli okazję także porozmawiać z miejscowymi duchownymi w tym z biskupem Coventry, Christopherem Cocksworthem oraz dziekanem, Johnem Witcombe. Również wzięli udział w krótkim nabożeństwie, podczas którego odmówiono litanię o pojednanie. Jej treść znajduje się TUTAJ - jeśli ktoś by chciał zobaczyć.

http://www.dailymail.co.uk

Co ciekawe, nowa St.Michael's Cathedral została oficjalnie otwarta w 1962 roku podczas nabożeństwa, w którym uczestniczyła Królowa Elżbieta II.

http://www.dailymail.co.uk

Później Kate i William spotkali się z pracownikami i wolontariuszami działającymi na rzecz Coventry Cathedral. Spotkanie miało miejsce w pobliskiej kawiarni Rising Cafe - przedsiębiorstwie, które ma na celu zapewnienie pracy i możliwości osobom, które wyszły z nałogów (uzależnienia od alkoholu, narkotyków).

http://www.dailymail.co.uk

W czasie gdy księżna Kate rozmawiała z działaczami, książę zastanawiał się jakiego ciasta spróbować. Nie dziwię mu się - sama bym nie mogła się zdecydować ;).

http://www.dailymail.co.uk

http://www.dailymail.co.uk

Kolejnym punktem programu była wizyta w Coventry University, w którym obecnie się uczy ponad 30 tysięcy studentów. Tego dnia para książęca miała zaszczyt oficjalnie otworzyć nowy budynek głównie przeznaczony dla studentów medycyny.

http://www.dailymail.co.uk

Budynek nauki i medycyny został zbudowany za 59 milionów funtów. Pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni oraz inni pracownicy mają teraz dostęp do najnowszej technologii oraz metod symulacji. Co ciekawe, obecnie jest to jedyny budynek w kraju, w którym studenci mogą starać się dbać o swojego pacjenta na każdym etapie doświadczenia medycznego.

http://www.dailymail.co.uk

Mieli okazję zobaczyć jak postępuje się z noworodkami, zwiedzili oddział rehabilitacji, sale operacyjne, symulator pogotowia ratunkowego itp. Spotkali się także z Meti-Man - symulatorem pacjenta, który reaguje na opiekę jak prawdziwy człowiek.

http://www.dailymail.co.uk

http://www.dailymail.co.uk

Pod koniec wizyty w tej placówce, Kate i William sprawdzili się w wiggle dance.

Ostatnim punktem wizyty w Coventry było spotkanie z pracownikami i wolontariuszami Positive Youth Foundation. Organizacja ta współpracuje z młodzieżą, która w swoim życiu doświadczyła nieprzyjemnych rzeczy. Zapewnia ona różnego rodzaju programy edukacyjne dla podopiecznych.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Księżna Kate wzięła udział w dyskucji na temat zdrowia psychicznego, a Książę William udał się do specjalnej strefy sportu i muzyki, gdzie tam spotkał się z 18-letnim Jamesem Ogundare. Później zdradził dziennikarzom, że książę był bardzo miły, a nawet chciał go zabrać ze sobą do domu ;).

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na koniec oficjalnej wizyty, para książęca miała okazję obejrzeć występy specjalnie dla nich przygotowane przez podopiecznych.

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Mulberry (miała go dwa razy na sobie podczas ciąży z księżniczką Charlotte)
Szpilki - Tod's
Kolczyki - Kiki McDonough
Rękawiczki- Cornelia James
Kopertówka - Mulberry

http://www.dailymail.co.uk

A już jutro księżna Kate odbędzie dwa spotkania. Najpierw złoży wizytę w Great Ormond Street Hospital, a następnie w Bond Primary School.

http://www.dailymail.co.uk


14 komentarzy

 1. Myślicie, że jak Kate nosi ubrania, które nosiła będąc w ciąży z Charlotte to teraz też będzie dziewczynka? Czy po prostu wybiera te same ubrania ze względu na porę roku (w podobnych a nawet takich samych miesiącach zimowych była w ciąży z księżniczką).

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemożliwe,ale pomyślałam,że Kate powinna ubrać ten śliczny, fuksjowy płaszcz z ciąży z Charlotte: )Wygląda pięknie i promiennie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja po każdym wyjściu Kate mam nieodparte wrażenie,że księżna jeszcze bardziej niż w poprzedniej ciąży ukrywa brzuch. I nie chodzi tylko o luźniejsze zimowe ubrania,ale także jej zachowanie. Jednak jej pierwsza ciąża była najbardziej"ekscytująca" nie tylko dla fanów ale też dla samej księżnej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że teraz mniej się ekscytuje, co z pewnością nie oznacza, że radość jest mniejsza.

   Usuń
 4. Może musimy poczekać na stylizacje w których brzuszek będzie bardziej podkreślony cierpliwość popłaca ale też coś przeczuwalam że założy ten płaszcz i że będzie recykling z ciąży z Charlotte

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie dzis wysłalam list z życzeniami urodzinowymi do Charlene w liscie napisalam Dear Ducheess Charlene a nie Princess tak jak w adresie do korespondencji :) czy to jest poważny błąd ? :);)
  Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie nazwałabym tego poważnym błędem. Każdemu się zdarza. Myślę, że wybaczą ;)

   Usuń
  2. Super ,dzieki za odpowiedź :) ;)

   Usuń
 6. Mam pytanie czy jeśli wysłałam list do Harrego i Meghan z okazji zaręczyn na poczatku grudnia i do dziś nie otrzymałam odpowiedzi to znaczy że mój list mógł zaginąć? :(
  Jak myślicie czy jest jeszcze szansa ,że odpowiedz przyjdzie? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Zwykle na list od BRK czeka się około 1,5 miesiąca. Myślę, że niedługo do Ciebie dojdzie :D.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedz :-) ;-)

   Usuń
 7. Ja mam trochę inne pytanie niż są powyżej a mianowicie ile dzisiaj Kate miała wyjść bo nie mogę się doliczyć 1 czy 4 czy 7. Znając życie będzie jeszcze inna odpowiedz ale pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że mieli trzy wyjścia tak jest napisane na początku postu (katedra, uniwersytet i fundację) ale nie jestem pewna

   Usuń