Skandale w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej

sobota, 6 stycznia 2018

Rodzina Królewska postrzegana jest jako przykład rodziny pełnej powagi i godności. Niestety zdarzają się im także wpadki. 


KAROL JAKO TAMPON

Karol i Camilla od kilkunastu lat są małżeństwem. Każdy jednak pamięta na pewno ich romans, kiedy to książę był z Dianą. Można by było określić całą tą sytuację, jako jeden z największych skandali w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Chciałabym jednak przytoczyć pewną historię, która miała miejsce podczas rozmowy przyszłego króla Anglii z kochanką w latach 70. Hakerzy wychwycili treść ich konwersacji telefonicznej, w której książę stwierdził, że chce być jej tamponem! Dokładnie brzmiało to tak:

KAROL: "Może po prostu zamieszkam w twoich spodniach, czy coś w tym stylu, byłoby nam o wiele łatwiej!"

CAMILLA: "Do czego zmierzasz? Pary majtek? Och, wrócisz jako majtki!"

KAROL: "Albo, nie daj Boże, tampon Tylko moje szczęście!"

CAMILLA: "Jesteś kompletnym idiotą! Och, co za wspaniały pomysł!"


MAŁGORZATA BUNTOWNICZKA

Księżniczka Małgorzata była bardzo kontrowersyjną osobą, ponieważ była typem buntowniczki. Przed koronacją, siostra Elżbiety zakochała się w rozwiedzionym, 16 lat od niej starszym mężczyźnie - Peterze Townsendzie. Podczas ceremonii intronizacyjnej, księżniczka strzepnęła kurz z munduru Petera, co oznaczało kolejny skandal w BRK. Rodzina królewska, rząd oraz kościół anglikański nie wyrazili zgody na ślub z owym mężczyzną, chyba że księżniczka zrzeknie się tytułu, lub skończy 25 lat. Ostatecznie do ślubu nie doszło.

6 maja 1960 r. Małgorzata wyszła za fotografa, Antony'ego Armstrong-Jonesa. W 2004 r. okazało się, że hrabia Snowdon kilka miesięcy przed ślubem spłodził córkę. Jej matką była Anne de Courcy. Polly Fry urodziła się 28 maja 1960 r. i została wychowana jako córka Jeremy'ego Fry'a. Dopiero w 2004 r. po wykonaniu testów DNA, okazało się, że tak na prawdę, to Armstrong-Jones był jej prawdzwym ojcem.


ZAKOCHANA ANNA

Księżniczka Anna wyszła pierwszy raz za mąż w 1973 roku. Jej wybrankiem został Mark Phillips. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że poprzednim, a zarazem pierwszym partnerem córki królowej był Andrew Parker Bowles(!), który później został mężem Camilli! Anna nie mogła go poślubić, ponieważ mężczyzna był katolikiem.

Mark Phillips zdradzał Annę, dlatego w rozwiedli się w 1992 roku. Księżniczka jako pierwsza członkini BRK, od czasów Henryka VIII, wzięła rozwód. Tego samego roku, córka królowej po raz drugi wyszła za mąż, tym razem za komandora Timothy'ego Laurence'a. Anna nie otrzymała rozwodu kościelnego, dlatego swój drugi związek sformalizowała w szkockim kościele.

Także jako pierwsza członkini BRK od 500 lat zdecydowała, że jej dzieci nie będą nosić królewskich tytułów.


STÓPKI FERGIE

W sierpniu 1992 roku fotoreporteży zrobili zdjęcia Sarze Ferguson w dość niestosownej sytuacji. Podczas opalania się na plaży, jej kochanek, John Bryan lizał Fergie stopy. Choć książę i księżna Yorku ogłosili saparację, to rozwód oficjalnie wzięli dopiero w 1996 r.


ZAKOCHANA DIANA

W wywiadzie udzielonym w 1995 r. księżna Diana przyznała, że dopuściła się do pięcioletniego romansu z Jamesem Hewittem. Po śmierci księżnej, mężczyzna chciał sprzedać prasie ich korespondencje. James powiedział kiedyś, że rozważał samobójstwo, ponieważ bardzo dobiła go afera ojcowska. Nachodzono go i plotkowano o tym, że książę Harry mógłby być jego. Hewitt potwierdził, że ich miłość zaczęła się dopiero po narodzinach Harry'ego.


KRYTYKA PODCZAS POGRZEBU

Charles, brat Diany wygłosił bardzo wymowne przemówienie podczas pogrzebu Lady Di. Wychwalał jej wspaniałe zalety i czyny. Drastycznie krytykował także rodzinę królewską mówiąc, że nie potrzebowała żadnego królewskiego tytułu i należeć do rodziny królewskiej, aby zarazić świat swoim czarem. Podkreślał także, że najbardziej była szczęśliwa podczas związku z Dodim Al-Fayedem.


KSIĄŻĘ HARRY

Zupełnie różni się od swojego brata. W młodości popełnił kilka gaf np. w 2002 roku przyznał się do palenia marihuany, w 2005 roku przebrał się za nazistowskiego oficera, zostały mu także zrobione zdjęcia podczas gry w rozbieranego bilarda w Las Vegas. Za wszystkie swoje wybryki przeprosił, a wszyscy szybko mu wybaczyli ;).


ŚLUB Z ROZWIEDZIONĄ AMERYKANKĄ

Historia lubi się powtarzać :). Przypomina Wam to coś? Kilkadziesiąt lat temu, król Edward VII abdykował aby poślubić swoją ukochaną - dwukrotną amerykańską rozwódkę, Wallisę Simpson. Po śmierci byłego króla znaleziono dokumenty, które potwierdzały, że Edward został zmuszony do abdykacji nie przez to, że chciał ożenić się z Wallis, ale przez to, że był wielkim sympatykiem nazistów.


WUJEK GARY

Choć nie pochodzi z rodziny królewskiej, to wydaje się, że to osoba godna zainteresowania, jeśli chodzi o skandale. Gary Goldsmith, to wuj księżnej Kate, brat Carole Middleton. Milioner miał już trzy żony, w 2009 r. zaoferował dziennikarzom kokainę i wysokiej klasy prostytutki, niedawno został skazany za pobicie swojej małżonki. Niedługo na blogu będziecie mogli przeczytać o nim więcej informacji.


BIUST KSIĘŻNEJ

W 2012 r. w prasie pojawiły się fotografie, przedstawiające Kate, opalającą się topless. Zdjęcia zostały wykonane podczas wakacji we Francji. 

Komentarz Pałacu: "Z pewnością czujemy, że czerwona linia została przekroczona ...Królewskie Wysokości były ogromnie zasmucone, gdy dowiedziały się, że francuska prasa i fotograf naruszają ich prywatność w tak groteskowy i całkowicie nieuzasadniony sposób. Incydent przypomina najgorsze ekscesy prasy i paparazzi za życia Diany, księżnej Walii. Najbardziej zdenerwowało księcia i księżną to, że ich Królewskie Wysokości oczekiwały prywatności z dala od domu. Nie do pomyślenia jest, aby ktokolwiek wykonywał takie fotografie, nie mówiąc już o ich publikowaniu."

Ostatecznie w zeszłym roku Kate i William wygrali sprawę w sądzie i otrzymali odszkodowanie, które przekazali na organizacje charytatywne.


DELIKATNE SUKIENKI

Małymi skandalami można także nazwać niektóre stylizacje księżnej, dobranie nieodpowiednio do warunków atmosferycznych. Królowa przyczepia do swojego stroju obciążniki, aby uniknąć podwinięcia się sukni. Czasami jednak Kate ubiera zbyt zwiewne sukienki. Kilka razy zdarzyło się już, że wiatr tak zawiał, że spod sukienki wyłoniły się pośladki księżnej.


KSIĄŻĘ ANDRZEJ

Książę Andrzej znany jest z wielu skandali na tle seksualnym. Kilkakrotnie pojawiał się już na nagłówkach, ponieważ został osądzany o gwałty, czy też korzystanie z usług prostytutek.


14 komentarzy

 1. Świetny post! Bardzo wielu rzeczy dowiedziałam się dopiero teraz. Czekam na więcej! Pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. podwiniętą sukienkę Kate nie wiem czy należy zaliczać do skandali ;)
  generalnie polecam bardzo serial the Crown - tam wiele tych skandali jest właśnie pokazywanych, ciekawy serial, dobrze zrobiony, świetnie odwzorowane stroje i fakty historyczne

  OdpowiedzUsuń
 3. Było,minęło.Część z tych skandali jest trochę śmieszna,ale niektóre naprawdę dramatyczne i okropne.Oby więcej nic takiego się nie zdarzało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Napisałyście, że Anna sama zdecydowała,że jej dzieci nie będą nosić królewskich tytułów. A nie jest tak, że królewskie tytuły dziedziczy się tylko w linii męskiej? Tzn,że tylko dzieci synów monarchy mają przywilej noszenia królewskich tytułów. Tak jak w przypadku księżniczki Małgorzaty, siostry królowej. Jej córka i syn nie noszą królewskich tytułów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wątek nieslubnego dziecka Armstrong-Jonesa został przedstawiony (chyba) w 7 odcinku 2 sezonu "The crown". Polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny notka wielu rzeczy nie wiedziałam :-)
  Super Zuzia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super notka ;) Przepraszam że pod tą notką pisze o listach ,ale widzialam zdiecia na instagramiez odpowiedziami od Kate i Willa ,Charlotte i George .Odsylana jest kartka z zdieciem z Trooping the Colour :) ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie do Zuzy: możesz napisać więcej o książce "Kate's style" autorstwa Caroline Jones? Jest 1 czy 2 książki? W intenecie widziałam 2 różne okładki. Może mogłabyś zamieścić kilka zdjęć z książki, lub po prostu zrobić notkę o niej na blogu. I ogólnie jakie masz zdanie na temat tej książki - warto w nią zainwestować czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest jedna książka. To ogólnie jest bardziej album niż książka. Mi bardzo się podoba i jestem bardzo zadowolona :)

   Usuń
 9. Małgorzata chyba była jedyna z Windsorów, która miala ładna urodę :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Super post!
  www.realpositiv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy już ktoś dostał odpowiedz od Meg i Harrego z okazji zarenczyn ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak, ze zdjęciem z ogłoszenia zaręczyn w ogrodzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oki ,dziękuję za odpowiedź :) ;)

   Usuń