Karen Spencer - żona brata księżnej Diany

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Karen Spencer postrzegana jest jako kobieta, która wkroczyła do Althropol, bo chciała uzyskać tytuł. Dzisiaj chcę Wam przedstawić życiorys żony brata księżnej Diany. Może niektórzy z Was zmienią o niej zdanie.


Karen Spencer (z domu Villeneuve), hrabina Spencer ur. w 1972 r. w Edmonton w Kanadzie. Jest założycielką i dyrektorem generalnym Whole Child International, organizacji pozarządowej, z siedzibą w USA, która działa na rzecz poprawy jakości opieki nad dziećmi w trudnych sytuacjach.


Ma dwoje młodszego rodzeństwa. Jej ojciec był dyrektorem Parków Narodowych. Rodzina przeprowadzała się aż 23 razy, a sama Karen uczęszczała do 10 szkół. Kobieta przypisała to doświadczenie, jako podstawę jej zainteresowania pomocy dzieciom bez stabilnego domu.


Uczęszczając do szkoły w Los Angeles poznała Emmi Pikler, która po II wojnie światowej założyła Instytut Pikler w Budapeszcie dla osieroconych dzieci. Po wizycie w Instytucie, Karen postanowiła założyć swoją organizację non-profit Whole Child International w 2004 roku. WChI pomaga dzieciom znajdującym się w trudnych sytuacjach materialnych oraz rodzinnych.


W 2006 roku Whole Child rozpoczął współpracę z rządem Nikaragui, w celu przeszkolenia opiekunów domu dziecka El Divino Niño w Managui. Współpracują także z rządem Salwadoru, aby poprawić jakość opieki nad dziećmi w domach dziecka i centrach opieki nad dziećmi o ograniczonych zasobach.


Program WChI jest obecnie rozpowszechniony na całym świecie. Otrzymują dofinansowanie od Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju, Koreańskiego Funduszu Redukcji Ubóstwa oraz innych darczyńców w ramach Clinton Global Initiative Commitment, do którego dołączyli w 2009 r.


W 1997 roku wyszła za mąż za Marka Gordona, hollywoodzkiego producenta. Para rozwiodła się w 2003 r. Mają dwie córki.


W czerwcu 2011 r. wyszła za mąż, za Charlesa Spencera, 9. hrabię Spencer. Małżeństwo ma córkę - Lady Charlotte Dianę Spencer ur. 30 lipca 2012 r.


Obecnie mieszka w Althorp w Anglii, lecz często przebywa także w Kalifornii.


Para była obecna na ślubie Kate i Williama w kwietniu 2011 r.5 komentarzy

 1. Małżeństwo ma córkę Lady Charlotte Dianę - nieźle, to mamy juz dwie - lady i księżniczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Działalność na rzecz dzieci na wysokim poziomie. Do tego jest naprawdę piękna kobieta, z bardzo klasyczna urodę do której ciężko się przyczepić, wiec nie dziwie się, ze Charles się w niej zakochał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam,że jest druga Charlotte: )

  OdpowiedzUsuń
 4. Mówiąc krótko: trzecia żona ;) Jaki kochliwy ten brat Diany :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się obrotną i sympatyczną osobą.

  OdpowiedzUsuń