William wspiera weteranów wojskowych + Wczorajsza inwestytura.

środa, 12 października 2016

Dziś książę William odbył dwa wyjścia związane z zapewnieniem zatrudniania weteranów wojennych.


Na początku książę odwiedził North Hampshire Hospital w mieście Basingstoke.

Basingstoke – miasto w Wielkiej Brytanii (południowa Anglia), w północno-wschodniej części hrabstwa Hampshire, nad rzeką Loddon. Basingstoke położone jest 77 km na południowy zachód od Londynu.Głównym celem tej wizyty było skupienie się nad programem zatrudniania wojskowych pt. Step Into Health. William został powitany przez personel pielęgniarski, który czekał na księcia pod budynkiem. Dowiedział się od nich, jak wygląda ich praca w tym szpitalu oraz jak się czują w swoim zawodzie.Następnie książę został oprowadzony po szpitalu. Miał okazję porozmawiać z pacjentami i wysłuchać ich historii m.in z 7-letnią Anne Kape, która w szkole poślizgnęła się. Z tego powodu złamała rękę i straciła jeden ząb.Porozmawiał także z 72-letnim Kenem Morganem oraz 73-letnią Alison Perks. Wszyscy pacjenci szpitala byli zachwyceni obecnością przyszłego króla w tym ośrodku.Lecz najważniejszym zadaniem księcia było spotkania się z byłymi wojskowymi, którzy znaleźli pracę właśnie w tym ośrodku. Opowiadali mu swoje historie.Natomiast wieczorem książę wrócił do Londynu gdzie tam miał odbyć kolejne wyjście. Przedstawił nagrody RoyalHospitalChelsesa - organizacji, która poparła członków i byłych członków sił zbrojnych.


Przedstawił także zwycięzców DRM Employer Recognition Scheme Awards dla organizacji, które poparły weteranów wojennych.

Również tego wieczora, spotkali się z emerytami i rezydentami z DRM.
**************************************************

Wczoraj odbyła się inwestytura w Pałacu Buckingham, której przewodniczył książę William. Wśród osób, które otrzymały tytuł Sir/Lady został ... Rod Stewart. Rod Stewart pomimo swojego podeszłego wieku (ma już 70 lat!) nadal nie przestaje kontynuować swojej kariery muzycznej.


Piosenkarz opowiedział o swoim spotkaniu z Williamem : ,,Rozmawialiśmy o muzyce, a on powiedział : To fantastyczne, że nadal kontynuujesz swoją karierę muzyczną, a ja na to : Muszę, przecież mam ośmioro dzieci ! Wspomniał też : ,,Pogratulował mi mojej długiej kariery, a ja powiedziałem, że muzyka uczyniła mnie szczęśliwym''.


Na inwestyturze była też obecna jego bliska rodzina : żona Penny Lancaster oraz młodsi synowie : Alastair oraz Aiden.2 komentarze

  1. Utrzymać ośmioro dzieci to niewątpliwie wyzwanie ;) Tego samego dnia Stewart spotkał się z Elżbietą, która podobno go wypytywała jak sobie poradził William z inwestyturą ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ooo ;) W takim razie ciekawe co powiedział Królowej ;)

      Usuń