Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - wyjście Kate, Williama i Harry'ego + William na gali.

poniedziałek, 10 października 2016

Dziś obchodzony jest World Mental Health Day (Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego). Z tej okazji, brytyjskie książęce trio zorganizowało spotkanie z członkami ich kampanii Heads Together, aby świętować ten dzień.Jest to pierwsze wyjście pary książęcej od momentu przylotu z ośmiodniowej oficjalnej wizyty w Kanadzie. Całe to wydarzenie odbyło się na jednej z największych atrakcji w Wielkiej Brytanii - na London Eye.

London Eye (Londyńskie Oko), ukończone w 1999 r., nazywane również Millennium Wheel (Koło Milenijne) – koło obserwacyjne (diabelski młyn) znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. - WikipediaPragnę też przypomnieć że kampania Heads Together obejmuje organizacje charytatywne :

 • Best Beginnings - wsparcie zdrowia psychicznego kobiet w ciąży i młodych mam
 • CALM - zapobieganie samobójstw młodych mężczyzn
 • Mind - wsparcie dla ludzi z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym
 • Place2be - wsparcie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
 • The Mix - wsparcie zdrowia psychicznego dla osób poniżej 25 roku życia
 • YoungMinds - wsparcie na rzecz zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia młodych ludzi
 • The Anna Freud Centre - wsparcie dobrego samopoczucia dzieci oraz ich rodzin


Na początku para przybyła do County Hall, gdzie tam cała trójka miała wygłosić przemówienia oraz porozmawiać z ludźmi, którzy otrzymali wsparcie w trudnych chwilach. Zostali powitani przez Joanne Sibly, która reprezentowała Merlin's Magic Wand czyli organizację dotacji charytatywnych dla dzieci, które są poważnie chore, osierocone lub nieuleczalnie chore.


W County Hall mieli okazję porozmawiać z ludźmi, którzy otrzymali pomoc od krewnych, kolegów lub przyjaciół w decydujących momentach ich życia.
Następnie książęce trio wygłosiło swoje przemówienie (przetłumaczyłam tylko fragmenty przemówień).

Kate : ,,William, Harry i ja czujemy, że naszym obowiązkiem jest robić to, co możemy z Waszą pomocą, aby zwrócić uwagę na emocjonalne samopoczucie i podkreślić, że pomoc jest tam, gdzie zapobiegamy ból w tych trudnych czasach''.William : ,,Catherine, Harry i ja jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Wami wszystkimi, aby zająć się jednym z największych wyzwań stojących przed naszym społeczeństwem [...] Zdrowie psychiczne nie jest brzydkim słowem. Wszyscy posiadamy zdrowie psychiczne jak i fizyczne, dobre lub złe''.Harry : ,,Każdy z nas ma zdrowie psychiczne, więc tym bardziej możemy pomóc nie tylko osobom cierpiącym, ale także całej swojej rodzinie czy współpracownikom. Wspólnie przełamiemy nietolerancję na zawsze i uratujemy życie innym.''Przemawiali także Dan Farnwoth i Rick Morton - pracownicy pogotowia ratunkowego. Opowiadali o tym jak pomagali sobie wzajemnie w sytuacjach traumatycznych.Następnym punktem było spotkanie się z liderami organizacji charytatywnych, które są objęte kampanią Heads Together. Opowiadali Kate, Williamowi i Harry'emu swoje doświadczenia pierwszej pomocy zdrowia psychicznego.Podobno podczas przejażdżki na London Eye, książę Harry wskazał palcem na Pałac Buckingham mówiąc ,,Oo, tam mieszka moja babcia''.Royalsi spędzili tam pół godziny ciesząc się pięknymi widokami stolicy Anglii.Kończąc swoje wyjście, para książęca porozmawiała z dzieciaczkami z przedszkola Balham Abacus. Opowiedzieli im swoje wrażenia podczas wizyty w jednym z londyńskich akwariów. Jeden mały chłopczyk powiedział : ,,Cóż, zobaczyłem już jedną Kate''.

CO KATE MIAŁA NA SOBIE :

Sukienka - Kate Spade
Szpilki - Gianvito Rossi
Kopertówka - LK Bennett
Kolczyki - Kiki McDonough*********************************************************

W godzinach wieczornych, książę William odbył niezapowiedziane wyjście. Uczestniczył na przyjęciu zorganizowanym przez organizację 100 Women in Hedge Funds.
,,100 Women and Hedge Funds jest globalnym stowarzyszeniem, który ma w swojej opiece 15 tysięcy profesjonalnych kobiet. Dzięki wysiłkom wolontariuszy, mogą dokonać zmian w ich branży i społeczności za pomocą programów edukacyjnych, zawodowych i filantropii.''
Książę miał okazję zrobić grupowe zdjęcie z obecnymi na tym wydarzeniu kobietami. Miał okazję porozmawiać z nimi o swoich doświadczeniach o tym co organizacja dla nich zrobiła.
Podczas gali wygłosił swoje przemówienie. W swoim przemówieniu m.in. pogratulował kobietom za wielki wkład i współpracę nad organizacją 100 Women and Hedge Funds. Powiedział także, że to jest dla niego przyjemność współpracując z nimi.
Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Natasha Archer - stylistka księżnej Kate, została także stylistką księcia Williama ! I to właśnie dzisiejsza wieczorowa stylizacja była jej pomysłem.

Księżna Kate nie mogła uczestniczyć na tym wydarzeniu, gdyż rano miała wylot do Holandii.11 komentarzy

 1. Super Dziewczyny! Newsy błyskawicznie :) Dla mnie sukienka Kate nietypowa, ale z pewnością bardzo wygodna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna sukienka Kate, albo mi się wydaje albo Kate rozjaśniła włosy

  wspaniale ich widzieć we troje

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate wygląda jak kiepski deser truskawkowy. Masakra

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny wzór na materiale. Wiecie gdzie Kate jeździ na zabiegi kosmetyczne?

  OdpowiedzUsuń
 5. Sukienka piękna i bardzo stylowa. Wyglada na jedwabna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sukienka zupełnie nie adekwatna do pogody😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Sukienka prześliczna,wesoła i elegancka.Na sukience wzory,ale dodatki już klasycznie nude.
  Bardzo mi się podoba jak trio razem działa na rzecz zdrowia psychicznego.To już drugi raz,gdy William i Kate obchodzą publicznie ten dzień.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne włosy i ładna sukienka, ale chyba nieco zbyt "letnia", jak na październik.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,
  dla mnie super, że księżna Kate, książę William i książę Harry angażują się w projekty związane z ochroną zdrowia psychicznego.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń