Sobotni wieczór z artykułami - Książę George jako dorosły? Dzięki amerykańskim naukowcom wiemy, jak będzie wyglądał

sobota, 28 listopada 2015

Przy pomocy komputera stworzono podobiznę księcia George'a, gdy ten będzie dorosłym człowiekiem. Artykuł pochodzi z portalu plotek.pl
Książę Jerzy

Amerykańscy uczeni udowodnili, że ludzie uwierzą w każde odkrycie, jeżeli powie im się, że odkryli to amerykańscy uczeni. Tym razem jednak sprawą zajęli się uczeni brytyjscy z uniwersytetu w Bradford i to nie jest żart. Za pomocą algorytmu komputerowego postanowili sprawdzić, jak książę George będzie wyglądał za kilkadziesiąt lat.
Na początek przypomnijmy sobie wygląd małego księcia, żeby było wiadomo, o kim mowa. Chodzi o tego słodziaka.
In this photo provided by The Duke and Duchess of Cambridge and taken in late Nov. 2014, Britain's Prince George poses for a photograph in a courtyard at Kensington Palace, London. Great-grandchild to Britain's Queen Elizabeth II,  Prince George was born July 22, 2013, the son of Prince William Duke of Cambridge, and Catherine Duchess of Cambridge, and is third in line to the British throne. (AP Photo/TRH The Duke and Duchess of Cambridge) NO SALES, EDITORIAL USE ONLY
Metoda prognozowania czyjegoś wyglądu jest ponoć dość prosta, przynajmniej w opisie.
"Bierzemy charakterystyczne rysy twarzy. Bardzo proste rzeczy, takie jak długość nosa, która jest dość unikalna dla każdego człowieka, tak więc bierzemy długość i szerokość nosa oraz odległość pomiędzy oczami. To są właśnie te rysy twarzy, dzięki którym komputer rozpoznaje osobę. Bierzemy zatem 30, 40 cech charakterystycznych danej twarzy, mapujemy je w komputerze, a następnie generujemy wiek - opisuje procedurę profesor Hassan Ugail, kierownik badań."
Mając zatem komputer zdolny do "podróży w czasie" można się bawić bez umiaru i prognozować wygląd małego księcia w dowolnym wieku. Oto, jak według komputera George będzie wyglądał w wieku lat siedmiu.
Książę Jerzy
Cytowany uczony ma bardzo duże zaufanie do obsługiwanej przez siebie maszyny.
"Komputery są znacznie bardziej dokładne od ludzi, więc możemy być pewni ich niezawodności, jeżeli przejdą test - powiedział."
Trochę nas to przeraża, ale idźmy dalej. Oto książę Jerzy jako 20-letni młodzieniec.
Książę Jerzy

Bez rewelacji, prawda? Może jednak maszyna się pomyliła, bo już jakieś 10 lat później...

Książę Jerzy
Tu już nawet widzimy niejakie podobieństwo do ojca. A jak książę wyglądałby jako 60-latek? Wolelibyśmy nie wiedzieć, ale trudno, stało się.
Książę Jerzy
I na koniec creme de la creme niniejszego zestawienia. Tak książę George wygląda jako 2-latek według komputera. Podobny do siebie samego?
Książę Jerzy
Możemy to potraktować jako zabawę zwłaszcza, że ta metoda przewidywania jest ponoć skuteczna tylko w 80 procentach. Komputer bowiem nie jest w stanie uwzględnić diety, ani warunków środowiskowych, które także mają wpływ na ostateczny wygląd twarzy. Założenia badaczy były jednak jak najbardziej poważne.
Program może być wykorzystany w systemach bezpieczeństwa, może pomóc władzom stworzyć bardziej realistyczne portrety poszukiwanych przestępców lub pomóc w sprawie zaginionych dzieci i dorosłych -  powiedział Ugail.

Myślicie, że George może naprawdę tak wyglądać w przyszłości? :)

3 komentarze

  1. Myślę, że będzie ładniejszy ;) Wg komputera jest podobny do Williama.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że nie będzie tak wyglądał :) jest bardzo podobny do Kate <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Sądzę, że będzie wyglądał inaczej. Zobaczymy

    OdpowiedzUsuń