Czworonożny przyjaciel Rodziny Cambridge - pies Lupo

środa, 25 listopada 2015

Dzisiaj przygotowałam dla Was, trochę informacji o czworonożnym przyjacielu rodzinki Cambridge.

Od wielu lat znakiem rozpoznawczym BRK były psy rasy Corgie, sama królowa miała ich ponad 30. Jednak przyjacielem Williama i Kate został czarny Cocker Spaniel - którego nazwali Lupo.


Ten czworonożny przyjaciel rodziny urodził się w grudniu 2011 r, tuż przed Bożym Narodzeniem. Jest on szczeniakiem suczki Elli - jej właścicielami są rodzice Kate. 

Duke and Duchess of Cambridge's dog Lupo 'sparks rise in dognapping':

Słowo 'Lupo' po włosku oznacza 'wilk', pochodzi z języka łacińskiego - to właśnie imię wymyśliła Kate.


Kate  zdradziła imię zwierzaka, gdy odbywała wizytę w  Oxfordzie . Dostała od pewnego chłopca pluszowego pieska - powiedziała do niego : ''Nazwiemy go Lupo , tak jak ma na imię mój pies ''.Podobno kiedyś Lupo włożył swoją głowę pomiędzy dziury w bramie i musiała przyjechać straż pożarna, aby go uwolnić.Co ciekawe podobno Lupo został wykorzystany do wyboru imienia dla Małego Księcia - Kate i William, nie mogli się zdecydować na imię dla swojego synka i rozłożyli na dywanie kawałki kartek z różnymi imionami, a Lupo stanął właśnie na tej z imieniem "George". 


Jest  on również, na jednej z pierwszych oficjalnych fotografii księcia George'a.Widać, że rodzina z Cambridge, jest bardzo przywiązana do swojego czworonoga, ponieważ Kate, gdy jeszcze nie było George`a pojawiała się najczęściej właśnie z Lupo, a nawet razem z Williamem wzięli go na wakacje do Norfolk.


Co ciekawe: Jest nawet poświęcona strona na Wikipedii angielskiej, właśnie o nim.


William, często zażartuje sobie w wywiadach, lub oficjalnych spotkaniach o swoim psie. Może pamiętacie, że ostatnio gdy uczestniczył w warsztatach organizowanych przez Hammersmith Academy, miał za zadanie wypisać pięć osób, które najczęściej go wspierają i on czuje się przy nich bezpiecznie. Książę napisał imię swojej żony - Catherine, brata - Harry'ego, babci - Elżbiety, ojca - Karola, dziadka - Filipa i dodatkowo jako szóstego w nawiasie właśnie Lupo.


Wydawnictwo Aby King podpisało nawet kontrakt, aby zostały wydane 4 książki o psie Lupo - z fikcyjnymi historyjkami dla dzieci, ale bohaterami jest Rodzina Cambridge i m.in. Królowa. Pierwsza część nazywa się: "The Adventures of Lupo the Royal Dog:  The Secret of Windsor Castle", która została wydana we wrześniu 2014 r. 

Prince George Celebrated His Birthday at the Beach!:

Kate zabrała go także gdy spotkała się ze skautami, czy była na przedświątecznym kiermaszu listopadowym. Lupo towarzyszył księżnej, również kilka razy na corocznym meczu polo. 

Najczęściej jednak mogliśmy go zobaczyć podczas gdy Kate, lub jej brat James, który czasami opiekuje się Lupo, spacerują z nim po ogrodach Pałacu Kensington.Zostawiam Was jeszcze z kilkoma zdjęciami :)

    Ta gazeta bardzo go chyba zaczepiała :)
    British Monarchy

************************************************

Wczoraj książę William zaszczycił obecnością na gali Tusk Trust,organizacji, której jest patronem od kilku lat w celu zwalczania nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami w funkcji charytatywnej. Książę wziął udział m.in w obiedzie i prezentacji w Pałacu Kensington.


http://www.dailymail.co.uk/

Książę wygłosił krótkie przemówienie mówiąc,że jest pod wrażeniem obecnych osiągnięć i że możemy zwalczyć nielegalny handel zwierzętami. Nagrodę dostali :


 • Edward Ndiritu - za ryzykowanie życia dla ochrony nosorożców,lwów i słoni.
http://www.dailymail.co.uk/

 • Emmanuel de Merode - za walkę z nielegalnym handlem i poprawne zarządzanie jako dyrektor Parku Narodowego Viruga. 
http://www.zimbio.com/

 • Garth Owen - Smith - za ochronę przyrody w Nambii.
http://www.zimbio.com/

Pod koniec książę postanowił zrobić z laureatami nagród i dr.Margaret Jacobson,Kosmy Numba i Mary Molokwu. Na razie nie wiadomo kiedy kolejne wyjścia księcia i księżnej. Więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać ;).

http://www.zimbio.com/

Tekst : Fanka Kate
Zdjęcia : Fanka Kate

9 komentarzy

 1. Widać, po tych zdjęciach, że William i Kate kochają Lupo <3
  Zapraszam do mnie :) ----> http://familyofcambridge.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zaczyna się zdania od "więc" :)
  Śliczne są te zdjęcia Lupo, najbardziej chyba podoba mi się to, na którym Kate całuje go w główkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna notka - proszę więcej takich:)

  P.S. Najlepsze zdjęcie Harry+Lupo

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam czy na pewno Emmanuel de Merode dostał nagrodę za wspieranie nielegalnego handlu??? Chyba za walkę z nielegalnym handlem czy wspieranie działań przeciwko nielegalnemu handlowi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,tak,skutki robienia notki w pośpiechu,już poprawiam :)

   Usuń
 5. mnie najbardziej podoba się zdjęcie na którym Will obejmuje Kate, a Lupo staje na łapki i wpycha się między nich - jakby chciał powiedzieć ,, sorry, ja też tu jestem"

  notka jak zwykle świetna
  pozdrówka

  OdpowiedzUsuń