Patronaty księcia Williama - The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)

wtorek, 10 listopada 2015

Dziś kolejna notka z cyklu ,,Patronaty księcia Williama''. Tym razem postanowiłam opisać The British Academy of Film and Television Arts czyli w skrócie BAFTA.

jencrook.com

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych jest niezależną organizacją charytatywną, która wspiera, promuje i rozwija formy sztuki ruchomego obrazu poprzez identyfikowanie i nagradzanie doskonałości, inspirując przy tym praktykantów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką filmową i telewizyjną.

Książę William na BAFTA 2010 www.popsugar.com.au

Oprócz ceremonii rozdania nagród, nagrody BAFTA ma przez cały rok Międzynarodowy Program Wydarzeń , które oferuje unikalny dostęp do niektórych inspirujących talentów poprzez warsztaty, kursy mistrzowskie, stypendia, wykłady i programy mentorskie, łączące się z publicznością w Londynie, Los Angeles i w Nowym Jorku.

BAFTA 2011, Los Angeles www.ibtimes.com

BAFTA opiera się na dochodach ze składek członkowskich, darowizn i wspiera swoje działania. BAFTA identyfikuje nagrody i świętuje doskonałość w jego corocznych ceremoniach rozdania nagród, stwarzając jednocześnie możliwości dla społeczeństwa, aby znaleźć informacje i inspirację w ramach programu przez coroczne imprezy.

BAFTA 2014 www.popsugar.com

Siedziba główna mieści się przy pl. Piccadilly Circus w Londynie, zaś oddziały w północnej AngliiSzkocji,WaliiNowym Jorku i Los Angeles, gdzie od 1989 BAFTA/LA, prowadzi własną coroczną ceremonię rozdania nagród, nazwaną Britannia Awards.

http://www.bafta.org/

Książę został oficjalnie prezesem BAFTA w lutym 2010 roku. Książę postanowił kontynuować tradycję Rodziny Królewskiej, ponieważ prezesem BAFTA byli członkowie rodziny Windsorów. Książę Filip był pierwszym prezesem organizacji w 1959 roku. Gdy minął rok, Brytyjska Akademia Filmowa (założona 1947 roku) i Gildia Producentów Telewizyjnych i Dyrektorów, połączyły się tworząc Towarzystwo Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (SFTA,a później BAFTA).

Książę Filip jako prezes BAFTA uczestniczył na ceremonii rozdania nagród w 1960 roku awards.bafta.org

Następnie hrabia Mountbatten Birmy, wujek księcia Edynburgu przejął przewodnictwo w 1966 roku, potem księżniczka Anna, która została mianowana prezesem w 1973 roku. Pozostała na stanowisku do 2000 roku.

Ceremonia wręczenia nagród BAFTA, 1990 rok awards.bafta.org

Ostatnio książę miał przyjemność spotkać z podopiecznymi fundacji, których jest patrontem. Spotkanie zostało zorganizowane przez BAFTA. Możliwe,że za kilka lat, William stanowisko pezesa odda swojemu synowi George'u albo i córce Charlotte.

http://www.bafta.org/

Prześlij komentarz