Sobotni wieczór z artykułami - Dziecko Kate i Williama. Nad przyszłym królem ciąży klątwa?

sobota, 14 listopada 2015

Dziś powracamy już do Was z sobotnimi wieczorami z artykułami!

Artykuł pochodzi z 25 lipca 2013 roku, trzy dni po narodzinach księcia George'a. Reportaż ukazał się na stronie internetowej ,,Fakt.pl''.
Książęca para z dzieckiem wprowadziła się do pałacu, który nienawidzi swoich mieszkańców. Kate, William i ich syn zajęli wielki apartament w Pałacu KensingtonDziecko pochowane w ogrodzie, straszący po nocach duch Błękitnej Damy, tragiczne losy królowych, które tu mieszkały – Pałac Kensington w Londynie nie jest raczej miejscem, nadającym się na mieszkanie dla młodych rodziców i ich nowo narodzonego synka.Mówi się, że nad tym pięknym XVII-wiecznym budynkiem ciąży klątwa, która spada także na jego mieszkańców. Czy zdoła jej ujść księżna Kate i jej dziecko? – pyta zatroskany dziennik "Daily Mail".Maluszek spędził z rodzicami w Pałacu Kensington już dwie noce. I będzie się tam wychowywać. A to najgorsze miejsce jakie mogli Kate i William wybrać do zamieszkania. Pałac ściąga nieszczęście. Potwierdzają to historyczne i współczesne fakty.Mieszkające w nim królowe i księżniczki nie zaznały szczęścia. Królowa Carolina umarła w Pałacu na przepuklinę pępkową zaledwie w tydzień po wprowadzeniu się do niego. Królowa Maria zmarła w wieku 32 lat na ospę.  


Królowa Anna straciła każde ze swoich 17 dzieci: miała poronienia, rodziła martwych potomków lub umierali oni na ospę. Najdłużej żył jej syn William – zaledwie 11 lat.Siedem księżniczek tu mieszkających było melancholijkami, złośnicami lub popadały w szaleństwo. Zaś księżna Charlotte zmarła przy porodzie.  Księżna Małgorzata, która umarła w 2002 r. w apartamencie zajmowanym dziś przez Kate z rodziną, ostatnie lata spędziła w towarzystwie ducha Błękitnej Damy.To w ogrodzie Pałacu pochowane jest dziecko najbliższej przyjaciółki Lady Diany. Urodziło się martwe. W tamtym czasie w pałacu mieszkał William ze swoją mamą, która potem tragicznie zginęła w 1997 r. Teraz książę zamieszkał tu z rodziną. A mógł przecież wybrać inną siedzibę.

3 komentarze

 1. Cóż, za pompatyczno-przerażajacy artykuł.;) "Uwielbiam" takie gdybanie i wieszczenie na podstawie nie wiadomo czego. Brukowce zawsze znajdą temat... Jeśli coś się stanie będzie nagłówek: "klątwa wróciła", jeśli się nic nie stanie: "odczarowali klątwę"...;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł. Bardzo przekonujące przypadki, ale za bardzo niedowierzam w kontynuację tej klątwy. Słyszałem, że Książęca Para ma tam mieszkać dopóki rodzina się nie powiększy, więc chyba jeszcze niedługo ;-) A wy co myślicie, dziewczyny?

  Zapraszam również do mnie

  willofcambridge.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Artykuł mocno przesadzony, widać, że jego autor jest żądny sensacji i szuka jej wszędzie. Nie wziął jednak pod uwagę faktu, że to, co się tam stało, jest już historią. Poza tym, Pałac Kensington jest dla Williama, a teraz także dla Kate i ich dzieci, po prostu domem, a nie średniowiecznym zamkiem z duchem błąkającym się na każdym korytarzu ;)

  Cieszę się, że powróciłyście do tych artykułów, zawsze chętnie je czytałam :)

  OdpowiedzUsuń