Wizyta księcia Williama w klubie piłkarskim Queen's Park Rangers

poniedziałek, 29 maja 2023

26 maja książę William odbył kolejne, oficjalne wyjście. Udał się z oficjalną wizytą na stadion należący do klubu piłkarskiego Queen's Park Rangers, który sześć lat temu wsparł osoby, które ucierpiały w wyniku pożaru Grenfell Tower. Był to budynek mieszkalny, w którym przebywało 600 osób, głównie muzułmanie. W wyniku tragicznego zdarzenia, śmierć poniosły 72 osoby, a 74 zostały ranne. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jego Królewska Wysokość miał okazję spotkać się z dyrektorem generalnym QPR i legendarnym piłkarzem, Lesem Ferdinandem oraz dowiedzieć się, w jaki sposób klub piłkarski zapewnił wsparcie poszkodowanym tuż po pożarze oraz w latach, które upłynęły od tej strasznej tragedii. Następnie książę spotkał się z członkami społeczności i wolontariuszami, którzy wykonują swoją pracę w okolicy, aby wesprzeć osoby dotknięte pożarem poprzez mentoring, wsparcie w zakresie rozwoju psychicznego jak i rozwój osobisty.

Embed from Getty Images


Na koniec wizyty, książę Walii zamienił parę słów z ocalałymi, członkami rodzin pogrążonych w żałobie i lokalnymi mieszkańcami, którzy byli zaangażowali w organizowanie różnorodnych wydarzeń sportowych, podczas których zbierano fundusze na ofiary pożaru Grenfell Tower. Mieli okazję powiedzieć Jego Królewskiej Wysokości, jak sobie poradzili z tak traumatycznym przeżycie, jak piłka nożna pomogła im zmienić swoje życie oraz jakie są ich plany na przyszłość.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik z wizyty:Prześlij komentarz