Wizyta księżnej Kate w Foundling Museum oraz Kinship Charity

czwartek, 25 maja 2023

W ramach kampanii #ShapingUs zwracającej szczególną uwagę na pierwsze pięć lat życia dziecka, księżna Walii odbyła dwa, oficjalne wyjścia. Na początku odwiedziła Foundling Museum, gdzie spotkała się z rodzinami zastępczymi oraz adopcyjnymi w celu wysłuchania ich doświadczeń związanych z opieką nad dziećmi. Potem udała się do Kinship Charity, aby wziąć udział w zajęciach z dziećmi oraz ich opiekunami, którzy są z nimi spokrewnieni. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części!


twitter.com/FoundlingMuseum

Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Dzisiejsze wizyty Jej Królewskiej Wysokości będą koncentrować się na wzroście znaczenia siły, miłości i konsekwencji relacji z dziećmi, które we wczesnym okresie życia doświadczyły różnych przeciwności losu, traumy lub utraty bliskiej osoby. Wizyty te będą podkreślać doświadczenia osób, które skorzystały z systemu opieki oraz doświadczenia opiekunów czyli osób, które wychowywały, adoptowały lub opiekowały się dziećmi z dalszej rodziny i przyjaciół [...].

Embed from Getty Images


Na początku księżna Kate odwiedziła Foundling Museum, aby porozmawiać z osobami doświadczonymi systemem opieki. Wśród zaproszonych osób znaleźli się opiekuni zastępczy i rodzice adopcyjni, którzy podzielili się swoimi osobistymi historiami. Jej Królewska Wysokość spotkała się także z osobami wspieranymi przez Foundling Museum, aby omówić pozytywny wpływ relacji na życie dzieci i młodzieży.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Następnie Kate odwiedziła organizację Kinship Charity, gdzie spotkała się z opiekunami dzieci podczas zajęć realizowanych przez grupę wsparcia. Celem tego spotkania było dowiedzenie się więcej o ich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka krewnego lub przyjaciela oraz o kluczowej roli, jaką odgrywają w wychowaniu następnych pokoleń. Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

W Anglii i Walii jest ponad 162 000 dzieci wychowywanych w rodzinach, z których wiele doświadczyło traumy we wczesnych latach życia i które czerpią korzyści z tego, że członkowie rodziny lub przyjaciele mogą im pomóc i się nimi zaopiekować. Opiekunowie spokrewnieni w dzieckiem stają przed wyjątkowymi wyzwaniami, gdy biorą na siebie odpowiedzialność za wychowanie dziecka, często witając dzieci w swoich domach z bardzo krótkim wyprzedzeniem i sami radząc sobie z emocjonalnym wpływem wszystkiego, co przydarzyło się biologicznym rodzicom dziecka.

Embed from Getty Images


Podczas wizyty, Jej Królewska Wysokość dowiedziała się więcej na temat działalności Kinship Charity - wiodącej organizacji charytatywnej wspierającej rodziny adopcyjne. Wśród osób uczestniczących w sesji znaleźli się wujkowie, ciocie, babcie oraz dziadkowie.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Alexander McQueen

Spodnie - Alexander McQueen

Pasek - Camilla Elphick

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - Maria Black

Embed from Getty Images


Filmiki z dzisiaj:
Prześlij komentarz