The Big Help Out - wyjścia członków rodziny królewskiej (i pierwsze oficjalne wyjście księcia Louisa!)

czwartek, 11 maja 2023

 Trzeciego dnia obchodów koronacji króla Karola i królowej Camilli celebrowano tych, którzy codziennie angażują się we wsparcie najbardziej potrzebującym, lokalnym społecznościom. The Big Help Out to inicjatywa, podczas której Brytyjczycy mogli zaangażować się w dobroczynność oraz wesprzeć poszczególne organizacje charytatywne, pełniąc swoją rolę wolontariuszy. Również członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


www.royal.uk

Jak można było przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Buckingham:

Wielka akcja pomocy jest organizowana przez The Together Coalition oraz szerokie grono jej partnerów m.in. harcerze, Royal Voluntary Service i grupy wyznaniowe z całej Wielkiej Brytanii. The Big Help Out podkreśli pozytywny wpływ wolontariatu na społeczności w całym kraju. W hołdzie służbie publicznej Jego Królewskiej Mości, The Big Help Out zachęci ludzi do spróbowania wolontariatu dla siebie i przyłączenia się do pracy podejmowanej w celu wspierania lokalnych obszarów. Celem The Big Help Out jest wykorzystanie wolontariatu do zbliżenia do siebie społeczności i stworzenia trwałej spuścizny wolontariatu po weekendzie koronacyjnym.
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Książę i księżna Walii z dziećmi odwiedzili jedno z miejsc, w którym działają wolontariusze oraz pracownicy organizacji charytatywnej The Scouts, której księżna Kate jest patronką. Pięcioosobowa rodzina przyłączyła się do wolontariuszy w renowacji izby skautowej. Mieli okazję skorzystać z następujących zajęć: wyremontowanie ścieżki, wykopanie nowego dołu chłonnego, szlifowanie, ponowne lakierowanie drzwi wejściowych oraz ozdobienie wejścia doniczkami z kwiatami.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Był również czas na coś słodkiego, bowiem dzieciaki mogły upiec pianki nad ogniskiem. Spośród trójki rodzeństwa, księciu Louisowi bardzo posmakowała kanapka z herbatników i pianek. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że najmłodsze dziecko pary książęcej ma przezwisko - Loubug ;).

Embed from Getty Images


Na koniec wizyty, para książęca i ich dzieci również odcisnęli swoje ręce na muralu upamiętniającym dzisiejsze wydarzenie.

Embed from Getty Images


W tym samym czasie księżniczka Anna uczestniczyła w nabożeństwie w katedrze w Gloucester...


...książę Edward i księżna Sophie odwiedzili siedzibę organizacji Guide Dogs for the Blind Association Training Centre...

Embed from Getty Images


...a książę i księżna Gloucester spotkali się z wolontariuszami Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego w Londynie.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Bluzka - Really Wild London

Spodnie - G-Star Raw

Buty - Blundstone

Kolczyki - Daniella Draper 

Embed from Getty Images


Na koniec trzydniowych obchodów, król Karol opublikował krótkie oświadczenie:

Ponieważ weekend koronacyjny dobiega końca, moja żona i ja chcielibyśmy podzielić się naszymi najszczerszymi i serdecznymi podziękowaniami dla wszystkich, którzy pomogli uczynić tę okazję wyjątkową. Składamy szczególny hołd niezliczonym osobom, które poświęciły swój czas, aby uroczystości w Londynie, Windsorze i poza nimi były tak radosne, bezpieczne i udane, jak to tylko możliwe. Tym, którzy włączyli się w obchody - czy to w domu, na ulicznych imprezach i obiadach, czy też poprzez wolontariat - dziękujemy każdemu z osobna. Świadomość, że mamy Wasze wsparcie i zachętę oraz bycie świadkami Waszej dobroci wyrażanej na tak wiele różnych sposobów, było największym możliwym darem koronacyjnym, ponieważ teraz ponownie poświęcamy nasze życie służbie mieszkańcom Wielkiej Brytanii, Królestw i Wspólnoty Narodów. 
Charles R


Pałac Kensington na Twitterze:


Pałac Buckingham na Twitterze:


Filmiki z dzisiaj:


Tym samym zakończyły się trzydniowe uroczystości związane z oficjalną koronacją pary królewskiej. Już jest wiadome, że niektórzy członkowie rodziny królewskiej brali udział w pierwszym Garden Party za panowania króla Karola III, a książę William przewodniczył kolejnej inwestyturze w Zamku Windsor. Ale o tym już w następnym poście... ;)


Prześlij komentarz