Wizyta księżnej Kate w Dame Kelly Holmes Trust + The Earthshot Prize 2023 w Singapurze! + Książę William na meczu piłki nożnej kobiet + więcej!

wtorek, 16 maja 2023

 W ramach trwającego Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego (15 maja - 21 maja), podczas którego omawiana jest istota i znaczenie dobrostanu psychicznego, księżna Kate odwiedziła Dame Kelly Holmes Trust, aby spotkać się z podopiecznymi organizacji. Za to książę William uczestniczył w niedzielnym meczu piłki nożnej kobiecych drużyn Chelsea i Manchester United na Stadionie Wembley. Ponadto ogłoszono miejsce organizowania tegorocznego The Earthshot Prize. Tym razem wybór padł na...Singapur! Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Dzisiaj Jej Królewska Wysokość udała się pociągiem do Bath, gdzie złożyła wizytę w siedzibie organizacji Dame Kelly Holmes Trust. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej poświęconej Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej:

Dame Kelly Holmes Trust to organizacja charytatywna zajmująca się rozwojem młodzieży, oparta na przekonaniu, że każdy młody człowiek potrzebuje swojego mistrza. Organizacja ta stawia ramię w ramię światowej klasy sportowców z młodymi ludźmi, aby mogli oni przekazywać zwycięski sposób myślenia oraz zapewniać coaching i mentoring, pomagając tym, którzy borykają się z przeciwnościami losu oraz rozwijać umiejętności i pewność siebie potrzebne do odniesienia sukcesu w edukacji, pracy i życiu.

Embed from Getty Images


Jej Królewska Wysokość spędziła miło czas z uczennicami St Katherine's School z Bristolu, które obecnie biorą udział w programie pt. On Track To Achieve, prowadzonym przez złotą medalistkę olimpijską w pływaniu, Liz Johnson. Przy okazji Kate dowiedziała się więcej o ich własnych doświadczeniach i wyzwaniach życiowych, z którymi musiały się zmierzyć. Ponadto uczennice szkoły średniej miały okazję powiedzieć księżnej, jak praca z mentorem pomogła im w lepszym wyrażaniu emocji, budowaniu odporności i promowaniu dobrego samopoczucia.

Embed from Getty Images


Wykonano również pamiątkowe zdjęcie.

Embed from Getty Images


Księżna Kate w czasie powrotu do Londynu:


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - LK Bennett

Spodnie - Alexander McQueen

Buty - Veja Esplar

Kolczyki - Emily Mortimer

Embed from Getty Images


Filmik z dzisiaj:***********************************************************************************


14 maja odbył się finał Pucharu Anglii Kobiet, w którym zmierzyły się dwie następujące drużyny: Chelsea i Manchester United. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć księcia Williama, który już od kilku lat pełni funkcję prezesa The Football Association. Tuż przed rozpoczęciem spotkania, Jego Królewska Wysokość przywitał się ze wszystkimi zawodniczkami, a następnie udał się na trybuny, aby obserwować sportowe zmagania obu drużyn.

Embed from Getty Images


Ostatecznie 53. Puchar Anglii zdobyła drużyna Chelsea, która pokonała swoje przeciwniczki wynikiem 1:0. Książę William zaprezentował tegoroczne trofeum piłkarkom.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik:


***********************************************************************************


15 maja Pałac Kensington oficjalnie poinformował, gdzie i kiedy odbędzie się kolejna edycja ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize. Otóż tym razem to niezwykłe wydarzenie odbędzie się 7 listopada w Singapurze! Jak można przeczytać na oficjalnej stronie The Earthshot Prize:

W listopadzie 2023 roku [...] The Earthshot Prize odbędzie się w Singapurze, aby zwrócić uwagę na kreatywność i innowacyjność środowiskową Azji Południowo-Wschodniej. [...] Podczas inspirującego wydarzenia w sercu Singapuru, pięciu zwycięzców The Earthshot Prize 2023 otrzyma milion funtów na pomoc w dalszej działalności na rzecz środowiska. [...] Azja Południowo-Wschodnia jest jednym z regionów świata najbardziej dotkniętych zmianami klimatycznymi, ale w obliczu znaczących wyzwań środowiskowych jest także ośrodkiem dla innowatorów, przedsiębiorców, liderów społeczności i osób rozwiązujących problemy w zakresie odbudowy naszej planety. To optymistyczne podejście ucieleśnia ducha nagrody Earthshot, a Singapur - jako brama do Azji Południowo-Wschodniej - stanowi idealne miejsce do ogłoszenia zwycięzców 2023 roku.


W przeciwieństwie do poprzednich edycji ceremonii wręczenia nagród, w dniu 6 listopada (dzień przed wielką galą) odbędzie się dodatkowo przyjęcie, na którym będą obecni światowi liderzy, biznesmeni i inwestorzy, aby wspólnie z laureatami i finalistami The Earthshot Prize zapoznać się z możliwościami, które pozwolą na podjęcie konkretnych działań na rzecz naprawy planety.


Jak widać, zapowiada nam się kolejne Royal Tour! Kto z Was nie może się już doczekać? :)


***********************************************************************************


A na koniec - zestawienie prywatnych wyjść pary książęcej:


15 maja - Spotkanie z Alastairem Martinem, sekretarzem księstwa Kornwalii, w Londynie (książę William)


15 maja - Spotkanie z członkami The Prince's Council w Londynie (książę William)


15 maja - Spotkanie dotyczące The Earthshot Prize w Grove Hotel (książę William)


2 komentarze

  1. Czy do Singapuru ksieżna też pojedzie ?Czy tylko sam organizator ksiąze ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co prawda ta informacje nie została jeszcze potwierdzona przez Pałac Kensington ale - patrząc na dotychczasowe ceremonie wręczenia nagród - myślę, że księżna Kate dołączy do swojego męża ;).

      Usuń