Lunch dla przedstawicieli krajów Wspólnoty Narodów + Spotkanie z tłumem wzdłuż ulicy The Mall + Wieczorne przyjęcie w Pałacu Buckingham

piątek, 5 maja 2023

Dzisiejszy dzień był dość intensywny zarówno dla króla Karola bowiem był gospodarzem dwóch wydarzeń - popołudniowego lunchu dla przedstawicieli krajów Wspólnoty Narodów w Marlborough House oraz wieczornego przyjęcia dla pozostałych, zaproszonych gości z całego świata w Pałacu Buckingham. Na nich byli obecni również książę i księżnej Walii. A oprócz tego Jego Królewska Mość oraz jego syn i jego żona postanowili spotkać się z zebranym tłumem wzdłuż ulicy The Mall. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

Po południu odbyło się pierwsze przyjęcie, na które zostali zaproszona delegacja z krajów należących do Wspólnoty Narodów. Na uroczystości koronacyjne do Wielkiej Brytanii przybyli m.in. Gubernatorzy Generalni, premierzy oraz prezydenci z Ameryki Środkowej, Afryki, Azji oraz Australii i Oceanii.
Embed from Getty Images

Na przyjęciu, Brytyjską Rodzinę Królewską reprezentowali: król Karol, książę William, księżna Kate, księżniczka Anna, Sir Timothy Laurence, książę Edward, księżna Sophie oraz książę i księżna Gloucester.

Pod koniec wydarzenia wykonano pamiątkowe zdjęcie Jego Królewskiej Mości z ważnymi osobistościami:

Wracaj z powrotem do Pałacu Buckingham, króla Karol oraz książę William i księżna Kate postanowili wysiąść z samochodów, aby porozmawiać z zebranym tłumem wzdłuż ulicy The Mall. Mieli okazję usłyszeć skąd oni przybyli oraz od ilu dni zajmują miejsce przy bramkach, aby podziwiać z bliska wszystkie etapy tego wielkiego wydarzenia.
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

W czasie rozmowy z Brytyjczykami i turystami, księżna Kate powiedziała, że jej dzieci nie mogą się doczekać jutrzejszego dnia, a same odczucia towarzyszące tej koronacji określiła jako lekko stresujące.
Embed from Getty Images

Jej Królewska Wysokość również miała okazję porozmawiać przez telefon z jedną z osób, która chciała odwiedzić okolice Pałacu Buckingham, ale niestety nie może ze względu na swój stan zdrowia.

Pałac Kensington na Twitterze:

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Jenny Packham
Szpilki - Aquazzura
Kopertówka - Prada
Kolczyki - kolekcja królowej Elżbiety II
Embed from Getty Images

Filmiki z przyjęcia oraz spotkania ze zgromadzonymi:

Natomiast o godzinie 18:00 brytyjskiego czasu rozpoczęło się kolejne przyjęcie, tym razem w Pałacu Buckingham. Do rezydencji króla przybyli zagraniczni członkowie innych rodzin panujących oraz prezydenci i premierzy z pozostałych krajów z całego świata. Poniżej przyjazd jednych z zaproszonych gości:
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

A tak wyglądało przyjęcie z wewnątrz Pałacu Buckingham:
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

W czasie wieczornego przyjęcia w Pałacu Buckingham, księżna Kate zapozowała do wspólnego zdjęcia z Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych, Jill Biden oraz Pierwszą Damą Ukrainy, Ołeną Zełenską.

Pałac Kensington na Twitterze:

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Self-Portrait

***********************************************************************************


Dzisiaj również odbyła się ostatnia próba przed jutrzejszą koronacją. Co ciekawe, fani rodziny królewskiej dopatrzyli się szaty, którą miał na sobie książę William, jadąc samochodem z żoną do Opactwa Westminsterskiego. To w niej ma oficjalnie złożyć przysięgę swojemu ojcu w dochowaniu mu wierności oraz posłuszeństwa jako jego Suweren.

A do koronacji pozostało zaledwie kilkanaście godzin! Jednocześnie pragnę poinformować, że Live Blog rozpocznie się parę minut po godzinie 11:00. Zachęcam do śledzenia wydarzeń wspólnie ze mną na blogu ,,The Wales Family''.

DO JUTRA! ;)

1 komentarz

  1. Kate idealnie reprezentuje rodzine.Czekam aż ona i Will bedą koronowani.

    OdpowiedzUsuń