Wizyta księcia i księżnej Walii w pubie Dog & Duck + Spotkanie księcia Williama z premierem Australii + więcej!

czwartek, 4 maja 2023

Dziś książę i księżna Walii odwiedzili pub Dog & Duck w dzielnicy Soho w Londynie. Ich Królewskie Wysokości dotarli na miejsce... londyńskim metrem! Tam porozmawiali z pracownikami punktu gastronomicznego oraz innymi przedstawicielami branży hotelarsko-rekreacyjnej, które będą mieć pełne ręce roboty podczas koronacyjnego weekendu. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak wspomniałam na samym początku posta - książę William i księżna Kate przybyli na miejsce pociągiem metra linii Elizabeth Line ze stacji Acton do stacji Tottenham Court Road. Przy okazji mogli porozmawiać z pracownikami metra na temat przygotowań przed rozpoczynającym się weekendem koronacyjnym.

Embed from Getty Images


Jak podał do informacji Pałac Kensington, para książęca chce w ten sposób podziękować wszystkim tym, którzy przez te trzy dni będą ciężko pracować, aby spełnić potrzeby osobom przybywającym do Londynu, aby zobaczyć to wielkie, historyczne wydarzenie na własne oczy. Jak można przeczytać w dalszej części komunikatu:

 Pub Dog & Duck jest częścią grupy Nicholson's, która jest właścicielem kilku pubów w całej Wielkiej Brytanii i w tym roku obchodzi swoje 150-lecie działalności. Podczas weekendu koronacyjnego w wielu pubach odbędzie się wiele wydarzeń, aby uczcić ten szczególny dzień.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Na koniec, Kate i William porozmawiali z zebranymi mieszkańcami oraz pozowali do zdjęć:

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Eponine London

Sukienka - Suzannah London

Torebka - Mulberry

Szpilki - Jimmy Choo

Kolczyki - Maria Black

Embed from Getty Images


Filmiki z dzisiejszego dnia:
***********************************************************************************


Do Londynu na koronację powoli zjeżdżają się przedstawiciele krajów z całego świata, w tym prezydenci, premierzy, Generalni Gubernatorzy czy członkowie rodów panujących. Dziś książę William powitał premiera Australii, Anthony'ego Albanese w Pałacu Kensington oraz porozmawiał z nim na temat zbliżającego się weekendu koronacyjnego.


***********************************************************************************


Dziś Pałac Buckingham opublikował krótkie oświadczenie króla Karola w związku ze zbliżającą się koronacją w Opactwie Westminsterskim. W nim zawarto podziękowania wobec brytyjskiego społeczeństwa za ich zaangażowanie i ciężką pracę w ramach przygotowań do trzydniowych uroczystości.

Zarówno moja żona jak i ja jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim społecznościom: rodzinom, sąsiadom i przyjaciołom, którzy spotykają się w całej Wielkiej Brytanii oraz Wspólnocie Narodów z okazji naszej koronacji. Doceniamy każdy wysiłek włożony w organizację takich uroczystości i mamy nadzieję, że będą to wyjątkowe i radosne chwile. Spoglądając w przyszłość czujemy się głęboko poruszeni i podtrzymywani szczerymi życzeniami i wsparciem tak wielu życzliwych ludzi w całym kraju.


A do koronacji pozostały 2 dni!


Prześlij komentarz