Kate jak Diana cz. 2

niedziela, 31 maja 2020

Pierwsza część tej serii (tutaj) pojawiła się na blogu cztery lata temu... jednak od tego czasu, Kate nabyła wiele nowych ubrań, które przypominają stylizacje księżnej Diany, sprzed wielu lat. Oczywiście odbierzcie ten wpis z dystansem - nikt z nas nie wie, czy Catherine celowo naśladuje teściową, czy to kwestia przypadku.Diana: Hawaje, 1985
Diana, Princess of Wales and Catherine, Duchess Of Cambridge wear ...

Diana: Royal Ascot, 1986
Kate: ślub przyjaciół, 2010
Diana: Heriot Watt University
Kate: Victoria Barracks, 2011

Diana: London's Royal Brompton Hospital, 1997
Kate: wizyta w Holandii, 2016

Diana: restauracja w Londynie, 1994
Kate: Coach Core, 2017

Diana: Sandringham, 1990
Kate: Szwecja, 2018

Diana: Scilly Isles, 1982
Kate: Brookhill Children's Centre, 2018

Diana: 1993
Kate: Remembrance Day, 2016

Diana: Próba przed ślubem, 1981
Kate: Wizyta w ogrodzie poświęconym księżnej Dianie, 2017

Diana: ślub Nicholasa Soamesa, 1981
Kate: A Berry Royal Christmas, 2019

Diana: Pałac Kensington, 1985
Kate: Bletchley Park, 2019

Diana: Uniwersytet w Omanie, 1986
Kate: Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego, 2020

Diana: Australia, 1983
Kate: Dublin Museum of Literature, 2020

Diana: narodziny księcia Harry'ego, 1984
Kate: narodziny księcia Louisa, 2018

Diana: Nowa Zelandia, 1983
Kate: Evelina London, 2018

To na razie tylko 15 losowych dobrań. Wpis z kolejnymi już się zapełnia! Jak myślicie, czy to specjalny zabieg Kate, czy zbieg okoliczności?

PS. Dziękuję Oli - autorce wpisów o stylu Diany - za pomoc w tworzenie tego wpisu!

6 komentarzy

 1. Niektóre "podobieństwa" (jak ten błękitny żakiet z krótką spódniczką) są ewidentnie wymuszone, łączy je praktycznie tylko kolor. Na tej zasadzie każdy strój założony przez Kate znajdzie swój odpowiednik w jednym ze strojów Diany.

  Inne stylizacje faktycznie są podobne, jednak wynikają z prostego faktu, że Kate często wybiera sukienki w stylu retro. Podobieństwo będzie szczególnie widoczne, gdy stylizacja nawiązuje do lat 80. (czyli młodych lat Diany) albo lat 30., z których Diana również chętnie korzystała, bo idealnie podkreślał jej szczupłą figurę.

  Zuziu, co do zdjęć obu pań w czarnych strojach i czarnych kapeluszach: zdjęcie Diany pochodzi z Dnia Pamięci 1993 roku w Irlandii Północnej, dokąd Diana pojechała, żeby oddać hołd ofiarom zamachu przeprowadzonego przez IRA w 1987 roku. Miało to miejsce dokładnie 14 listopada (czyli w urodziny Karola) 1993 roku. Nawiasem mówiąc: wybrano bardzo niekorzystne ujęcie Kate - wygląda bardzo poważnie, by nie rzec starzej niż własna matka.

  OdpowiedzUsuń
 2. W niektórych przypadkach w ogóle nie powiedziałabym o kopiowaniu/inspiracji, ale spora część jest łudząco podobna, może miałyby podobny gust, tylko każda dostowała go do swoich indywidualnych rozmiarów, wygody, nie wykluczam, że księżna inspiruje się Dianą, może w ten sposób chce pokazać Williamowi, że ma sentyment do jego mamy, że mimo jej nieobecności ceni ją, kto wie, nie chce tworzyć teorii spiskowych, ale wszystko jest możliwe - przynajmniej ja mam takie przekonanie, a jeśli byłaby to faktycznie prawda, to jest to piękny przykład uznania, szacunku i wsparcia męża. Ale przyjmuje też opcję, że to totalne losowe przypadki, nikt tego nie potwierdza i raczej nie potwierdzi, możemy się domyślać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że Kate mocno inspiruje się ubiorem swojej teściowej i dobrze na tym wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. W niektórych przypadkach to na pewno celowy zabieg, np.przy wyjściu ze szpitala z Louisem :) Moim zdaniem Diana miała tak ogromny wpływ na modę, że niektóre modele ubrań mogą być wybierane przez Kate nawet podświadomie. Obie panie bardzo ładnie prezentowały się w pastelowym błękicie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zuziu, wydaje mi się, że akceptacja komentarzy trwa trochę długo. W pełni rozumiem, dlaczego została wprowadzona, jednak tworzy to sytuację, gdzie większość opinii staje się zwykle widoczna dopiero, gdy na blogu jest już nowy post i ludzie czytają tę inną notkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to raczej nie przypadek, ale głęboki wyraz hołdu Kate.

  OdpowiedzUsuń