Kate i William na wideokonferencji z okazji First Responder Day oraz Volunteers' Week + więcej

sobota, 6 czerwca 2020

Aby uczcić australijski First Responder Day, 4 czerwca 2020 r. Kate i William wygłosili wiadomość przez wideo.„Na początku tego roku byliśmy świadkami pracy tysięcy strażaków, wspieranych przez szerszą społeczność. Pracowali niestrudzenie, ryzykując własne życie, aby chronić społeczności australijskie przed niszczycielskimi pożarami. Świat obserwował wasze wysiłki i byliśmy głęboko poruszeni tym, co zobaczyliśmy ” ~ William


 „Niestety, jesteście teraz na pierwszej linii kolejnej sytuacji kryzysowej. Wybuch COVID-19 ponownie zgromadził personel pierwszej pomocy w Australii. Dzień w dzień, ratownicy medyczni, policja, strażacy, niestrudzenie pracują, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich, często ryzykując nie tylko zdrowie fizyczne, ale także dobre samopoczucie psychiczne ”. ~ Kate


Kate i William mieli wyruszyć w podróż do Australii, aby zobaczyć regiony najbardziej dotknięte przez pożary. Niestety wybuchła pandemia i wizyta została odwołana. Co ciekawe, księżna miała na sobie sukienkę, którą także nosiła podczas Royal Tour do tego kraju.

KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Roskanda
kolczyki - Catherine Zoraida


***
Podobno księżna Kate włączyła się do akcji dzwonienia do samotnych, starszych osób - razem z księżną Camillą i hrabiną Sophie. Kobiety dzwoniły do poszczególnych osób z Royal Voluntary Service, aby zapytać jak radzą sobie w tak trudnym okresie historii.


***
Pamiętacie akcję Hold Still? Kate także czynnie wspiera uczestników, zostawiając pod ich zdjęciami na Instagramie komentarze, korzystając z konta Kensington Palace. Na końcu wiadomości podpisuje się "C".


***
Wczoraj, 5 czerwca 2020 r. Kate i William ponownie połączyli swoje siły online, tym razem świętując Tydzień Wolontariuszy. Podziękowali organizacjom w Wielkiej Brytanii za wybitną pracę w ich społecznościach, szczególnie w tym trudnym czasie. Ze swojego domu w Norfolk Anmer Hall, zadzwonili do Conscious Youth w West Yorkshire i Machynlleth Community Corona Response w Powys w Walii.


W trakcie rozmów książę William ujawnił, że wspiera wysiłki poprzez wolontariat w Shout, kryzysowej linii tekstowej, która jest jednym z projektów Heads Together. We wrześniu ubiegłego roku William ujawnił plany wolontariatu: „Zamierzam się na to przygotować, naprawdę chcę to zrobić. Nawet jeśli mogę zrobić tylko godzinę na swoim laptopie. Chcę przejść szkolenie i móc pomóc". Książę Cambridge potajemnie zgłosił się na linię kryzysową zdrowia psychicznego, odpowiadając na wiadomości tekstowe z domu, podczas pandemii. 


"Podzielę się z wami małym sekretem, tak naprawdę jestem już na platformie”.
On i księżna wzięli udział w dwóch wideorozmowach z członkami organizacji charytatywnych z okazji „Tygodnia Wolontariuszy”, mówiąc o ich nadziejach, że duch wspólnoty odkryty podczas pandemii Covid-19 przetrwa”.


Kate doceniła także znaczenie młodych wolontariuszy: „To imponujące, że tak młodzi ludzie są wolontariuszami. Myślę, że świat byłby lepszym miejscem, gdyby było więcej takich osób jak wy”.

KATE MIAŁA NA SOBIE:
koszula - M.I.H
kolczyki - Accessorize (za 5£)


***
Każdy myślał, że to będzie pierwszy raz w historii gdy nie odbędzie się Trooping the Colour. Okazuje się jednak, że rodzina królewska wyszła nam na przeciw i w tym roku będziemy mogli oglądać obchody urodzin królowej, ale w innej formie.

W sobotę 13 czerwca, zamiast tradycyjnego Trooping the Colour, na terenie zamku Windsor odbędzie się prywatna ceremonia, z zachowaniem środków ostrożności. Wydarzenie będzie transmitowała telewizja BBC od godziny 10:30 brytyjskiego czasu.

3 komentarze

 1. A już myślałam, że nie będzie Trooping the Colour! Co za szczęście! Czy ktoś wie może, czy Meghan i Harry z Archiem się pojawią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z zapowiedziami z początku roku mieli się pojawiać na takich okazjach, więc powinni być (o ile oczywiście nie zostanie to uznane za zbyt niebezpieczne w kontekście obecnej sytuacji).

   Usuń
  2. Z tego co czytałam, to obecni będą tylko Królowa i Książę Philip. Reszta członków rodziny nie weźmie udziału w uroczystości- z wiadomych względów.

   Usuń