Dziwne zwyczaje w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej

piątek, 19 czerwca 2020

Każda rodzina jest wyjątkowa, jednak Brytyjska Rodzina Królewska posiada całkiem niecodzienne przywileje lub przyzwyczajenia. Zobaczcie sami, czy są to dla Was normalne sytuacje, czy jak z bajki.


Wyprasowane sznurowadła

Zdziwieni? Każdy członek rodziny królewskiej musi dbać o to, aby jego wygląd był nienaganny, elegancki i perfekcyjny. Każdy detal powinien być idealnie dopasowany, dlatego przyjęło się, że prasują także sznurowadła - przed każdym wyjściem (oczywiście odpowiedzialna za to jest ich służba). Ze swoich dziwnych przyzwyczajeń i manier, szczególnie znany jest książę Karol, który specjalnie zatrudnił osobę, odpowiedzialną za czyszczenie jego butów oraz właśnie prasowanie sznurowadeł.


Żałoba narodowa - BBC

Po śmierci królowej Elżbiety II, telewizja BBC, będzie miała zakaz emitowania humorystycznych programów oraz komedii przez 12 dni, między śmiercią a pogrzebem. W przypadku śmierci monarchini, BBC natychmiast będzie musiała przerwać aktualną emisję i ogłosić wiadomość o zgonie. Po tym, rozpoczną emisję filmów dokumentalnych o życiu królowej, które zostały wcześniej nagrane.


Rozmiar ziemniaków

Wszystkie ziemniaki przed podaniem, podczas oficjalnych spotkań, są mierzone i ważone - ewentualnie poddane obróbce, po to, aby wszystkie wyglądały na talerzu tak samo. To także ma pokazać perfekcyjność rodziny królewskiej.


Rozszerzacz butów

Królowa zatrudnia osobę, która ma dokładnie ten sam rozmiar oraz podobny kształt stopy co ona. Po co? Kobieta pracuje tylko kilka dni w roku, wtedy, gdy królowa kupuje nowe buty. Ma ona za zadanie rozchodzić obuwie, aby było wygodne dla monarchini. "Rozszerzaczka" zawsze pracuje w dwóch parach skarpetek bawełnianych oraz regularnie musi korzystać z usług podologa.


Brak pralek

Większość eleganckich ubrań nie powinno być pranych w pralkach - cała garderoba Rodziny Królewskiej jest prana ręcznie. BRK nie posiada pralek, a wszystkie ubrania wysyłają do czyszczenia do pralni.


Odpowiednia temperatura

Znów mowa o księciu Karolu, ale myślę, że Was to nie dziwi, ponieważ uchodzi on za dość oryginalną osobę. Książę Walii uwielbia po głównych posiłkach przekąsić sery lub ciasteczka. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że muszą być one w odpowiedniej temperaturze. Kuchnia posiada specjalny piecyk, który ustawiony jest na temperaturę, którą preferuje książę. W ten sposób kucharze zawsze całą żywność przed podaniem podgrzewają.


Gra na dudach w formie budzika

Kto rano wstaje temu... grają na dudach! Królowa uwielbia dźwięk tego instrumentu, dlatego codziennie od godz. 7 do 9 dudarz gra przed oknami jej sypialni.


Zaokrąglone krawędzie kanapek

Kanapki podawane rodzinie królewskiej nigdy nie mają kątów prostych -  każda ma zaokrąglone krawędzie. Wywodzi się to od księcia Alberta, męża królowej Wiktorii, który powiedział, że nie będzie jadł czegoś, co wyglądem przypomina trumnę.


Ryby

Królowa jest właścicielem wszystkich delfinów, wielorybów i morświnów, które znajdują się w odległości trzech mil od brzegów Wielkiej Brytanii.


Łabędzie

Królowa jest właścicielem większości łabędzi w Wielkiej Brytanii. Jest współwłaścicielem tylko kilkudziesięciu sztuk, które pływają po Tamizie - dzieli tę własność z Worshipful Company of Dyers. Każdego lipca odbywa się ceremonia, zwana „wznoszeniem łabędzi”, podczas której łabędzie są liczone i sprawdzane pod kątem obrażeń. Królowa jest także jedyną osobą w Wielkiej Brytanii, która może legalnie jeść łabędzie.


Wyciskanie pasty do zębów

Książę Karol chyba ze swoimi zwyczajami zasługuje na osobny wpis :). Kilka lat temu poprosił swojego lokaja, aby ten wyciskał mu pastę do zębów na szczoteczkę codziennie przed pobudką oraz po kolacji. Tak też zostało do dziś.


Brak dokumentów

Panujący monarcha Brytyjskiej Rodziny Królewskiej może, jako jedyny członek w UK, jeździć po drogach Anglii autem, bez posiadania prawo jazdy. Królowa jednak je posiada, zrobiła je podczas służby w czasie wojny. Dla przypomnienia - monarchini jest także mechanikiem samochodowym. Policjanci oraz straż graniczna mają zakaz proszenia Jej Wysokości o dowód czy paszport, ponieważ takiego również nie musi posiadać i może przekroczyć granicę kraju bez tych dokumentów.


Statki

Królowa ma prawo dowodzić każdym brytyjskim statkiem. Jeśli więc posiadasz statek na terenie Wielkiej Brytanii to monarchini może legalnie go pożyczyć w każdym momencie.

6 komentarzy

 1. Brak pralek - nieeeeeee :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciesze się że wróciłaś. Miła niespodzianka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super notatka. Prosimy o więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zuziu, nie tworzyłaś już może kiedyś podobnego postu? Bo mam wrażenie, że czytałam już coś takiego na Waszym blogu. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. News! Kate odbyła pierwsze spotkanie osobiście od czasu wprowadzenia ograniczeń.

  OdpowiedzUsuń