Kate podczas wideokonferencji z Action on Addiction, filmik z przypomnieniem o kampanii Hold Still, nowa sekretarka księżnej Kate, rozmowa Williama z zawodnikami Arsenal London

piątek, 12 czerwca 2020

 9 czerwca księżna Kate ponownie wzięła udział w wideokonferencji, tym razem połączyła się z organizacją Action on Addiction's Clouds House w Wiltshire.


Podczas rozmowy zostały poruszone kwestie zdrowia psychicznego osób zmagających się z alkoholizmem. Ankieta YouGov wykazała, że jedna czwarta dorosłych pije więcej podczas pandemii, niż wcześniej. Piętnaście procent badanych uznało, że mają większe problemy finansowe, związkowe oraz brak motywacji do aktywności fizycznej.


W rozmowie z Grahamem Beechem, dyrektorem generalnym Action Addiction, Kate powiedziała:
„Niepokojące jest to, że większość ludzi nie wie, że może się zgłosić po pomoc. Być może nie zdają sobie sprawy z tego, że się uzależniły- rodziny niekoniecznie mówią o tym głośno.


"Dla wielu osób wasze działania są kołem ratunkowym. To wspaniałe, że możecie nadal udzielać wsparcia, zarówno zdalnie, jak i tym, którzy aktualnie przebywają w ośrodkach zamkniętych."

Kate miała okazję "zwiedzić" placówkę online. Na koniec rozmowy obiecała, że gdy wszystko się unormuje przyjedzie do nich. Kate prywatnie odwiedziła Clouds House w 2012 roku.


***
Został tylko tydzień do zamknięcia kampanii „Hold Still”. Księżna Cambridge udostępniła filmik, w którym mówi o projekcie i zachęca do uczestnictwa. Projekt Hold Still został stworzony dzięki współpracy z National Portrait Gallery na początku maja.


"W ciągu ostatnich kilku tygodni było wiele niesamowitych zgłoszeń do Hold Still. Od rodzin w całym kraju, pokazujących, jak żyją w czasie kwarantanny, aż po najbardziej niesamowitych pracowników NHS i opieki społecznej którzy ryzykują swoje życie w walce o życia innych ”


"Jeszcze nie jest za późno, aby wziąć udział. Poświęć chwilę, aby uchwycić moment z życia w trakcie pandemii. Razem możemy stworzyć trwałą fotorelację tego, jak nasz kraj zjednoczył się podczas koronawirusa."


Udostępniono już ponad 12 000 zdjęć. Ostatecznie setka zostanie wybrana na wystawę końcową. Wybrane tematy to „Akty dobroci”, „Twoja nowa normalność” oraz „wolontariusze i bohaterowie”.


KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Stella McCartney 'Ridley'
kolczyki - Accessorize


***
Pojawiły się informacje, że nową, prywatną sekretarką Kate została Hannah Cockburn-Logie. Cockburn-Logie uczestniczyła w planowaniu Royal Tour Kate i Williama do Indii i Bhutanu w 2016 r. Podczas dwudziestoletniej kariery pracowała w biurze ds.Współpracy zagranicznej Wspólnoty Narodów z Indiami, Belgią i Słowenią.


***
Wczoraj książę William połączył się z zawodnikami Arsenalu, aby porozmawiać o akcji #HeadsUpFACup. Panowie konwersowali o zdrowiu psychicznym oraz o powrocie sezonu piłkarskiego.
William jest wielkim fanem piłki nożnej dlatego wspomniał także o podpisaniu umowy przez Pierre'a-Emericka Aubameyanga z jego ulubionym zespołem Aston Villa.

3 komentarze

  1. Rozmawiając z ludźmi, Kate często patrzy poza ekran w przestrzeń po lewej (naszej prawej). Czym to jest spowodowane? Ma tam jakieś pomoce czy to bardziej kwestia zdenerwowania i "uciekania wzrokiem"?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I czy dobrze rozumiem, że Kate nie odwiedziła miejsca objętego własnym patronatem przez OSIEM lat!? :O

      Usuń