"Wirtualne odwiedziny" księżnej Kate na oddziale położniczym NHS

niedziela, 3 maja 2020

Wczoraj wieczorem Pałac udostępnił nagranie, rozpoczynające Maternal Mental Health Awareness Week.

Poród w trakcie pandemii jest niekomfortowym doświadczeniem dla każdej kobiety. Kate złożyła gratulacje Rebecce Attwood, która kilka godzin temu urodziła synka. Księżna pytała kobietę jak wygląda poród w tych trudnych czasach i jak czuje się ona i dziecko.

- Dzień dobry! Bardzo miło cię poznać. Myślę, że to pewnie Twój pierwszy raz! Ogromne gratulacje.

Po tym, jak dowiedziała się, że syn Rebecci, Max, urodził się o 22:00 poprzedniej nocy, wykrzyknęła: „Mój Boże, musisz być wykończona”.

Kate (right) gushed her congratulations to Rebecca Attwood and John Gill (left) and took great interest in how the birth had gone

"Niespodziewana rozmowa z księżną Cambridge po dwóch godzinach snu była szczególnie surrealistyczna. Księżna zapytała nas o poród w tak niezwykłym czasie. Wszystkie położne chciały uczynić to wydarzenie bardzo normalnym, jak tylko było to możliwe - z wyjątkiem masek!" ~ Rebecca

Nagranie składało się z dwóch części - rozmowy z Rebeccą oraz z personelem medycznym - najprawdopodobniej nie odbyły się w tym samym czasie, ponieważ księżna jest inaczej ubrana.

After being told that Rebecca's son Max (left) had arrived at 10pm the previous night, Kate (right) exclaimed: 'My goodness, you must be exhausted'

Podczas video rozmowy z personelem medycznym, aby zademonstrować warunki, w których obecnie pracują, w nagraniu pojawiła się położna, Sam Frewin, w masce i foliowym fartuchu.

Kate zapytała położne: „Jakie są główne obawy matek i potencjalnych matek?" Jo Doumouchtsi, położna zajmująca się zdrowiem psychicznym, powiedziała jej, że wzrosła liczba skierowań do specjalistów, z powodu niepokoju i dodatkowych obaw związanych z złapaniem Covid-19 podczas pobytu w szpitalu."

Księżna zapytała Jennifer Tshibamba i Devicę Ireson jak się mają i jak reagują ich rodziny. Kobiety stwierdziły, że "obciążenie pracą jest takie samo, a kobiety są zaskoczone, że wszystko przebiega normalnie. Pokazujemy, że wciąż na nie czekamy i nie mają się czego obawiać."

Footage of the call to Kingston Hospital, South-West London, where the Duchess worked last November, has been released to highlight mental health issues that can affect new mothers. Pictured top to bottom, left to right: Jessica Read, Deputy Chief Midwifery Officer for England, Julia McGinley, Head of Parent Support, Netmums (an inclusive online parenting community), Katie Massie-Taylor, Co-founder of Mush (an online community and app for mums), Dr Edward Morris, President, The Royal College of Obstetrics and Gynaecology (RCOG), Dr Alain Gregoire, Chair of the Maternal Mental Health Alliance, Dr Cheryll Adams CBE, Executive Director, Institute of Health Visiting

W podcastie o macierzyństwie, na początku tego roku, księżna szczerze opowiadała o własnych zmaganiach po porodzie, mówiąc:
„Wyzwanie polega na tym, że gdy zostajesz odesłany do domu ze swoim nowo narodzonym dzieckiem, boisz się wszystkiego „O mój Boże, czy mogę to zrobić?”".

Nagranie zostało udostępnione, ponieważ jutro zaczyna się Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego Matek. Jedna na dziesięć matek ma problemy psychiczne podczas ciąży lub w pierwszym roku po urodzeniu. Uważa się, że siedem na dziesięć kobiet z problemami, ukrywa ten fakt lub nie rozumie wagi problemu.

kate middleton on a video call with several midwives

KSIĘŻNA KATE MIAŁA NA SOBIE:
sweter - Tabitha Webb
sukienka - Boden

6 komentarzy

 1. Fajnie, że teraz Kate się tak angażuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam ten filmik. Kate jest taka naturalna i spontaniczna. Fajna inicjatywa.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już widzę, jak ta para młodych rodziców będzie opowiadać swojemu synkowi, że gratulacje z okazji jego narodzin przesłała mu samą księżna Cambridge! Gdyby nie pandemii taka rozmowa nie byłaby raczej możliwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie muszą opowiadać. Samo pokazanie nagrania z rozmowy zrobi więcej niż 1000 słów!

   Usuń
 4. Bardzo fajna inicjatywa! Chyba po raz pierwszy widzę Kate w sytuacji, która wymaga od niej samodzielności i inicjatywy (prowadzenie rozmowy z perspektywą publikacji potrafi zastresować) i w której się odnajduje. Wiadomo, że w przygotowaniach pomagali jej pracownicy, ale mimo wszystko naprawdę cała rozmowa wypadła bardzo naturalnie i z klasą. Jeśli chodzi o wygląd, to bardziej Kate podoba mi się w pierwszej bluzce - wygląda w niej tak domowo i młodziej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic dodać nic ująć po prostu Kate jest tutaj sobą naturalna uśmiechnięta. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń