Royal Tour do Kanady - DZIEŃ 3 - BELLA BELLA i GREAT BEAR RAINFOREST, VICTORIA.

poniedziałek, 26 września 2016

Dziś książęca para odwiedziła Bella Bella. Tam odbyli kilka spotkań zaplanowanych w dzisiejszym planie podróży. Około godziny 21:30 (naszego czasu) para przybyła na miejsce.
Początkowo ze względu na złą pogodę, odwołano zwiedzanie lasu deszczowego, lecz dzięki poprawieniu się pogody, wyjście zostało ponownie wznowione. Na początku Kate i William udali się do hali, gdzie tam odbyło się przedstawienie wykonane przez Heiltsuk First Nation - społeczeństwo zamieszkujące tereny Kolumbii Brytyjskiej.Lecz zanim to nastąpiło, małżeństwo miało okazję do rozmowy z uczestnikami występu oraz pierwszym przywódcą narodu. Powitała ich także premier Kolumbii Brytyjskiej, Christy Clark. Następnie wszyscy zajęli swoje miejsca. Przedstawienie rozpoczęło się narodowym tańcem Indian.Później odbyły się pokazy taneczne dzieci. Para była zachwycona występem młodszego pokolenia.

Gdy przedstawienie dobiegło końca, przyszedł czas na wręczenie prezentów dla pary książęcej i ich dzieci. Kate i William dostali koce, które założyli na swoje ramiona oraz ,,tańczące'' kamizelki dla nich oraz George'a i Charlotte.Przez chwilę porozmawiali z wręczającymi.Następnie wszyscy przenieśli się do Elders Lodge, gdzie tam książę William miał wygłosić przemówienie na temat Queen's Commonwealth Canopy. ,,Jest to tworzenie sieci inicjatyw ochrony lasów znajdujących się w 53 krajach Wspólnoty Narodów''.W swoim przemówieniu, książę pochwalił działania ochronne w Kanadzie oraz, że na pewno zainspirują się nią inne państwa. ,,Przez CHOGM 2018, oczekuje się, że wszystkie 53 kraje znajdujące się w Wspólnocie Narodów, przystąpiły do Queen's Canopy. Tworzenie sieci globalnej dla lasów przyniosą korzyści społeczności, dzikiej przyrodzie, turystyce czy nawet dla przyszłości''.Następnie para książęca miała okazję zwiedzić Great Bear Rainforest, którego część jest objęta Queen's Canopy. Idąc po deptaku z przewodnikiem i Christy Clark zwiedzali piękne uroki przyrody.Na sam koniec wizyty, odsłonili tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Na pamiątkę, książęca para dostała wiosła kajakowe.CO KATE MIAŁA NA SOBIE :

Płaszczyk - Holland & Holland
Koszula - Top Shop
Buty - Penelope ChilversW godzinach wieczornych w Government House odbyło się przyjęcie dla pary książęcej. Wydarzenie miało miejsce około godziny 5 rano polskiego czasu. Po odbytych spotkaniach w Bella Bella, jeszcze przed przyjęciem mieli okazję spędzić czas ze swoimi dziećmi.Na początku odbyła się ceremonia powitalna gości. Książę miał okazję potrzymać pręt ozdobiony trzema pierścieniami z wygrawerowanymi orlimi piórami i kajakiem symbolizującym First Nations w prowincji Kanady. Został on utworzony w 2012 roku z okazji Diamentowego Jubileuszu Królowej.

Następnie była okazja do rozmów z zaproszonymi gośćmi. Kate spotkała się z m.in. kanadyjskimi sportowcami.CO KATE MIAŁA NA SOBIE :

Sukienka - Preen by Thornton Bregazzi
Broszka - Maple Leaf Brooch Królowej Elżbiety II
Kolczyki - Soru Jewellery
Kopertówka - Jenny Packham
Buty - W chwili obecnej marka nieznana
12 komentarzy

 1. Czy mogę gdzieś obejrzeć tą relację? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno transmisja ma być na CTV News Vancouver, lecz na razie trwa tam przerwa ;)

   Usuń
 2. Już nie mogę się doczekać...:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu nic nie ma na CTV News Vancouver? Tylko jakieś krzesła i mównica? Czy tylko ja tak mam? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też tak jest. Może zaraz coś się pojawi :)

   Usuń
 4. Na ctv nic nie ma:(((

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate świetnie wygląda pomimo luźnego stylu :) Dziękuję Wam za Live Bloga! :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Plaszczyk Kate jest sliczny. Mam tez podobny sweterek i koszule ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Causulowe ubranie jest świetne,Kate ubrała się ładnie pomimo zimna.
  Gdy zobaczyłam księżną w wieczorowej suknii szczęka mi opadła i nie chciała się podnieść: )Idealnie,znów strój symboliczny,nawiązujący do Kanady.
  Fajnie,że byli zarówno w terenie,jak i na ekskluzywnym przyjęciu.Nie tylko spotkają się z dygnitarzami,lecz także zwyczajnymi ludźmi,rdzenną społecznością.

  OdpowiedzUsuń
 8. Księżna Kate wygląda fenomenalnie w wieczorowej sukni. I zawsze ma jakiś drobiazg nawiązujący do kraju, który odwiedza.
  W wersji codziennej też prezentuje się świetnie.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 9. Czerwona suknia jest cudna :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Te czerwone buty to prawdopodobnie Gianvito Rossi ;)

  OdpowiedzUsuń