DZIEŃ 2: William i Kate na Wyspach Scilly + nowe zdjęcia

piątek, 2 września 2016


Dziś (2.09.2016) drugi dzień dwudniowej podróży Kate i Williama.
Wczoraj, książęca para odbyła szereg spotkań w Kornwalii (poprzedni post), natomiast na dzisiaj zaplanowano wizytę na Wyspach Scilly, a dokładniej na St Mary, Tresco i St Martin. Niestety, złe warunki pogodowe pokrzyżowały nieco ich plany.
Ze względu na tę sytuację, Pałac Kemsington spontanicznie dodał jeszcze jedno wyjście dla księcia i księżnej. Mianowicie wizyta w Eden Project w Kornwalii.

Eden Project – ogród botaniczny w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kornwalia, położony 3 km od St Austell – największego miasta hrabstwa, stworzony w wyeksploatowanym wyrobisku kaolinu. Zgromadzono tu 18 tys. gatunków roślin z kilku sterf klimatycznych świata. Obiekt odwiedza corocznie 1,2 mln osób. (wikipedia)Książęca para miała możliwość obejrzeć wystawę dinozaurów, roślin środziemnomorskich, a także mini las tropikalny. Po drodze zatrzymali się koktajl. 

Przed wyjazdem, Kate i William spotkali się z 10-letnią Sophie, która cierpi na porażenie mózgowe.

W porze lunchu, warunki pogodowe poprawiły się, więc książęca para udała się na Wyspy Scilly. Część podróży do St Mary's została odwołana ze względu na czas, natomiast reszta poszła zgodnie z planem. Książę i księżna przybyli do słonecznego Tresco. Najpierw spacerowali po Tresco Abbey Garden...

...a następnie odwiedzili kwiaciarnię Scilly Flowers, która przechowuje, a także pakuje kwiaty pochodzące z Wysp Scilly, a następnie wysyła je do klientów na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Do St Martin książęca para popłynęła motorówką.

Tam zostali ciepło powitani przez mieszkańców.

William i Kate odwiedzili centrum San Martino. Jest to lokalne centrum dla mieszkańców i turystów, które oferuje obiekty sportowe, bezpłatny dostęp do WI-FI, a także czytelnię. Książęca para zapoznała się z ofertami, a także spotkali się z osobami przebywającymi wówczas w tym ośrodku. Był to ostatni przystanek ich dwudniowej podróży.

KATE MIAŁA NA SOBIE:
Marynarka - Smythe
Bluzka - H&M
Spodnie - GAP
Koturny - Monsoon
Buty - Sebago
Kopertówka - LK Bennet

Co sądzicie o dzisiejszej stylizacji księżnej?
***

Wczoraj na internecie pojawiły się dwa zdjęcia, pokazujące jak Kate i William przygotowywali się do podróży. Jak możemy zauważyć na jednym Kate trzyma na rękach Lupo :)

Pierwsze zdjęcia: Zuza
Aktualizacja: Fanka George'a

10 komentarzy

 1. Znowu te buty i ta kopertówka? Liczyłam na coś nowego...

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate wygląda szałowo,cieszę się,że zdecydowała się ubrać spodnie na oficjalne wyjście. Jest inaczej niż zwykle i mi bardzo się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to za zwierzę na trzecim zdjęciu od końca?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ona pięknie się śmieje.
  Gdy gdzieś jest i z kimś rozmawia,całą sobą okazuje swoje zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate wygląda super! Tylko po co niosła Lupo do helikoptera?

  OdpowiedzUsuń
 6. Te spodnie połączone z klasyczną marynarkę i topem ogromnie mi się podobają.Nogi Kate wyglądają w nich rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie za bardzo podobają mi się te spodnie, gdyby założyła zwykłe jeansy lepiej by to wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widać, że Kate postawiła na wygodę. Fajnie, że wybrała spodnie ale te mi się nie podobają. Nie pasują mi do tego stroju jak i ta kopertówka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super spodnie i cała stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 10. Nadal uważam, że spodnie nie są odpowiednie, bo są zbyt obcisłe. Kate powinna postawić na cygaretki.

  OdpowiedzUsuń