ZAPOWIEDŹ "Za drzwiami pałacu" Cay Garcia

sobota, 23 kwietnia 2016

„Jeśli jesteś zajęta, a zbliża się do ciebie członek rodziny królewskiej, przerwij wykonywaną czynność, zatrzymaj się i poczekaj na pozwolenie, by kontynuować”

Zbliża się data premiery książki tak kontrowersyjnej, że jej autorka – pełna uzasadnionych obaw – ukrywa się pod pseudonimem i pilnie strzeże swojej prywatności. Nie ukrywa się jednak przed światem na tyle, aby pozbawić czytelników wiedzy o najskrytszych sekretach i nieznanych obcokrajowcom tajemnicach saudyjskiej rodziny królewskiej. Cay Garcia zdradza w swojej książce opartej w całości na faktach, jak powinna się zachowywać osobista asystentka saudyjskiej księżniczki i jaka powinna być:


„Pozytywnie nastawiona. Wyrozumiała. Empatyczna. Łagodna. Troskliwa. Oddana. Współczująca. Powściągliwa. Cierpliwa. Stabilna emocjonalnie. Wyważona. Spokojna i odprężona. Niewybuchowa. Niehumorzasta. Zabawna. Dowcipna. Znająca swoje miejsce. Niearogancka. Niesnobistyczna. Zorganizowana. Nowoczesna. Stylowa. Z klasą. Kreatywna. Dobrze poinformowana”.


Tak się składa, że osoba, jaką powinna być królewska służąca, jest zupełnym przeciwieństwem tej, której ma służyć – arabskiej księżniczki. Rozkapryszonej, infantylnej, złośliwej, a przede wszystkim okrutnej i zdolnej do wszystkiego… Poznajcie je obie, a także wiele innych kobiet po obu stronach tej barykady. Poznajcie saudyjskie arystokratki, ale też służące im kobiety pochodzące z krajów zachodnich, które nierzadko przetrzymywane są w Arabii Saudyjskiej wbrew ich woli dłużej niż przewidują to intratne kontrakty – obiecujące wolność finansową, lecz odbierające podstawową wolność każdego człowieka…

Cay Garcia wyrzekła się swojej wolności na czas służby u arabskiej księżniczki. Zobaczcie, jak skończyła się jej historia. Poznajcie też losy jej pracodawczyni - uwięzionej w złotej klatce i nieszczęśliwej, choć z garderobą, z której wysypują się abaje od Chanel, drogie torebki i brylantowa biżuteria...


Premiera 11 maja

Już teraz możecie zakupić ją przedpremierowo TUTAJ

Tymczasem my zapraszamy Was niedługo na bloga, ponieważ razem z Wydawnictwem Literanova przygotowujemy dla Was konkurs, gdzie do wygrania będą 2 takie książki!


5 komentarzy

 1. Ciekawe na ile ta książka pokazuje prawdę...?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak zupełnie poza tematem - Skoro wczoraj podczas spotkania z Barackiem Obamą George był w piżamie w Kensington więc zapewne miał iść spać w tym pałacu to Kate i William aktualnie mieszkają w Anmer Hall czy w Kensington? I dlaczego krążą pomiędzy dwoma domami kilka razy w ciągu roku oraz jak to w ogóle u nich wygląda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie jeśli mają obowiązki w Londynie mieszkają w Kensington.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie racja - Po narodzinach Charlotte kiedy nie mieli żadnych obowiązków przenieśli się do spokojnego Anmer Hall, a traz na te wszystkie obchody urodzin królowej(chociaż one z tego co pamiętam mają być w Windsorze) itd przyjechali do Londynu

   Usuń
 4. Od pierwszej chwili książka bardzo mnie zaciekawiła i zamierzam dotąd na nią polować, aż jej nie zdobędę ;)

  OdpowiedzUsuń