Szósty dzień Royal Tour - Bhutan

piątek, 15 kwietnia 2016

Witajcie!
Jak widzicie, moja przerwa w blogowaniu jednak nie trwała kilka tygodni, lecz kilka dni. Myślę, że teraz na spokojnie mogę wrócić do mojej największej pasji :)

Szósty dzień podróży do Indii i Bhutanu

Dzisiejszy, już przedostatni dzień oficjalnej podróży, książęca para rozpoczęła od wizyty w Paro Taktsang. ,,Dzisiejszy dzień jest bardzo szczególny, książę i księżna Cambridge bardzo chcą odwiedzić to magiczne miejsce" - podał Pałac Kensington.
Trasa, którą należy pokonać w Paro Taktsang zajmuje od pięciu do sześciu godzin w zależności od tempa.  Kate podczas wędrówki zażartowała - ,,To idealny sposób na spalenie curry".
Para książęca bardzo chętnie pozowała do zdjęć. Po kilku godzinach wędrówki, Kate i William dotarli do świątyni nazywanej Tygrysim Gniazdem. Legenda głosi, iż odkrył ją żyjący w VIII wieku, Guru Rinpocze, który przyleciał do tego miejsca na grzbiecie tygrysicy i stąd rozpoczął nawracanie Bhutanu na buddyzm. Świątynia jest jednym z najświętszych i najpopularniejszych miejsc w Bhutanie.
Książę Karol odwiedził to miejsce w 1998 roku.
Książę i księżna spędzili czas wewnątrz świątyni prywatnie. Tam również otrzymali specjalne błogosławieństwo.


Podczas rozmowy z dziennikarzami, książęca para zdradziła, iż bardzo tęsknią za George'em i Charlotte, rozmawiali z nimi już wielokrotnie podczas podróży i już nie mogą się doczekać kiedy ich zobaczą po powrocie do Wielkiej Brytanii. 

,,Książę i księżna Cambridge powrócili do Thimphu po niesamowitym dniu spędzonym w Paro Taktsang. Wędrowali do samego szczytu, a następnie zostali oprowadzeni przez mnichów po świątyni. To było dla nich bardzo ważne, ponieważ mogli dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i religii Bhutanu" - podał Pałac Kensington. 

Koszula - Jaeger Classic Linen Blouse
Kamizelka - Nubuck Shoot Waistcoat 
Buty - Penelope Chilvers 
Okulary - RayBan
Kolczyki - Kiki McDonough

***************************
Wieczorem, Kate i William pojawili się na przyjęciu w hotelu Taj Tashi. Książęca para spotkała się z Brytyjczykami mieszkającymi w Bhutanie, a także z osobami narodowości bhutańskiej, które są silnie związane z Wielką Brytanią. Rozmawiali między innymi z Irlandczykiem, który przeprowadził się do Bhutanu ze względu na pracę. 

Sukienka - Beulah London
Buty - Gianvito Rossi 
Kolczyki - Cassandra Goad 
 Już jutro książę i księżna wracają z powrotem do Indii, gdzie odwiedzą słynny Taj Mahal w Agrze. Następnie powrócą do Wielkiej Brytanii.

Miłego wieczoru! :)
8 komentarzy

 1. Dziewczyny kiedy odpowiecie na pytania? Bardzo chcem poczytać wasze odpowiedzi, a od tego postu minelo duzo czasu... http://rodzinazcambridge.blogspot.com/2016/03/kilka-sow-o-8-hrabi-spencer-edwardzie.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 2. strój Kate z wizyty w Paro Taktsang bardzo mi się podoba :) lubię taki styl. a co do sukni z przyjęcia to nie jest ona w moim stylu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę z Twojego powrotu! :)
  Po zdjęciach widać, jak bardzo Kate i William są w sobie zakochani i odprężeni. Podziwianie takich wspaniałych widoków musiało być wspaniałe.
  Pierwsza stylizacja bardzo ładna, taka zwyczajna, chociaż nigdy nie podobała mi się ta kamizelka. Natomiast wieczorna stylizacja niespecjalnie mnie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zachwycona tą podróżą :) Kate wygląda fantastycznie, cały czas się uśmiecha, jej stroje są przepiękne,

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pierwszym zdjęciu Kate i Will się obejmują <3 (może na pierwszy rzut oja nie widać ani tych rąk ani która jest która ale William trzyma rękę na ramieniu Kate a ona na jego plecach)

  OdpowiedzUsuń
 6. W pierwszej stylizacji wymieniłabym buty, a druga jest genialna! Wgl wszystkie stylizacje Kate z tegk RT są super :)

  OdpowiedzUsuń