O nas

O NAS:


Zuzanna Pawlicka

ZUZA. Optymistka, marzycielka, zakochana w Londynie i podróżach. Pochodzę z Poznania. Lubię dobry film i książkę, a szczególnie biografie. Mój umysł pochłania tylko wiedzę humanistyczną, niestety wypiera przedmioty ścisłe. Największą przyjemność sprawia mi nauka języka polskiego i angielskiego. Niestety moja pani polonistka, chyba ma już dosyć mojej pasji, bo każda praca literacka napisana przeze mnie dotyczy najczęściej Elżbiety II. 
 Brytyjską Rodziną Królewską zaczęłam się interesować od narodzin George'a, choć dobrze pamiętam, jak na żywo oglądałam ślub Williama i Kate w telewizji, podziwiając całą tę ceremonię. Najbardziej cenię sobie królową Elżbietę II,  kobietę, która mimo tylu problemów, trosk i zmartwień nigdy się nie poddaje. W przyszłości myślę, aby studiować dyplomację europejską (możliwe, że w Wielkiej Brytanii). 
Od czasu wkroczenia w royalsową blogosferę zaczęłam się interesować także innymi RK m.in. Szwedzką i Duńską. Moim nowym hobby, jest również wysyłanie listów do monarchów. (Więcej o listach tutaj). 

W czerwcu 2017 r. byłam na Trooping the Colour i zobaczyłam Królową i resztę rodziny na słynnym balkonie (TUTAJ).

Rękę Kate i Williama uścisnęłam dokładnie 17 lipca 2017r. podczas ich wizyty w Warszawie. Udało nam się wtedy, razem z Julią przekazać Williamowi kolaż i z nim porozmawiać. (TUTAJ)

Nasz wywiad w " Pytaniu na Śniadanie" - TUTAJ

Audycja w Polskie Radio Czwórka - TUTAJ

MOJE SOCIAL MEDIA:
Julia

Julia. Dziewczyna zarówno często bujająca w obłokach jak i twardo stąpająca po ziemi. Realistka, miłośniczka języków obcych. Do moich zainteresowań należy: kolekcjonowanie prasy związanej z rodzinami królewskimi, pisanie oraz wylegiwanie się całymi dniami na kanapie ;).

Uczę się w liceum ogólnokształcącym na profilu językowym. W ciągu kilku lat miałam styczność z paroma językami obcymi: angielski, rosyjski, hiszpański. Również potrafię powiedzieć parę zdań po francusku i duńsku.

W blogosferze jestem już od dobrych paru lat. Na początku sama prowadziłam bloga poświęconemu księżnej Cambridge, a dokładnie od 5 sierpnia 2015 roku - stałam się współautorką bloga poświęconemu rodzinie z Cambridge. Oprócz Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, również lubię poczytać o Duńskiej, Szwedzkiej i Hiszpańskiej Rodzinie Królewskiej.

Od kwietnia 2015 roku do września 2018 roku prowadziłam bloga poświęconemu duńskiej księżnej Marie. Jeśli chodzi o jakąkolwiek styczność z członkiem dowolnej dynastii panującej na świecie, miałam okazję uścisnąć dłoń księcia i księżnej Cambridge podczas ich oficjalnej wizyty w Polsce w lipcu 2017 roku.


6 komentarzy:

 1. Fajnie się opisałyście dziewczyny :)
  Wszystkie trzy lubicie polski, angielski :)
  Spotkałyście sięjuz w realu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny ile macie wyswietlen dziennie ? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie bylo 3 autorek?
  Wiem, ze jedna zrobila sobie przerwe ale wrocila, a teraz jej juz nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Magda zrezygnowała z prowadzenia bloga. Teraz jestem tylko ja i Zuza.

   Usuń
 4. Chyba lekka pomyłka się wkradła w biografii Zuzy, bo Kate i Williama nie było w Warszawie 17 czerwca ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha rzeczywiście :P nie wiem dlaczego napisałam czerwca :P

   Usuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger