Wizyta księcia i księżnej Walii w hrabstwie Merseyside

czwartek, 12 stycznia 2023

Dziś książę i księżna Walii odbyli pierwsze, oficjalne wyjście w Nowym Roku! Udali się do hrabstwa Merseyside - a dokładnie do miasta Liverpool - aby spotkać się z najbardziej potrzebującymi społecznościami. Wizyta pary książęcej w północnych terenach Anglii została potwierdzona na początku tego tygodnia, ale do samego końca trzymano w tajemnicy dokładną lokalizację ich jednodniowej podróży. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/LivHospitals

Na początku pojawiły się zdjęcia pary książęcej opuszczającej Windsor:


W pierwszej kolejności Kate i William przybyli do Royal Liverpool Hospital - nowej placówki medycznej, której oficjalne otwarcie odbyło się w październiku ubiegłego roku. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

Jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w kraju, który zapewnia pacjentom w 100% jednoosobowe pokoje z łazienkami, zapewniając komfort, bezpieczeństwo oraz szybszy powrót do zdrowia pacjentów. Dysponuje on 640 łóżkami, w tym 40 łóżkami na oddziale intensywnej terapii i oddziałach intensywnego nadzoru. Royal Liverpool Hospital oferuje szereg usług specjalistycznych i koncentruje się na kompleksowej opiece.

Embed from Getty Images


Tam Ich Królewskie Wysokości spotkali się z lekarzami, pielęgniarkami oraz innymi pracownikami szpitala, aby dowiedzieć się więcej na temat ich pracy w okresie zimowym. Z powodu trwającej jednej z najzimniejszych pór roku, do placówek specjalistycznych przybywa większa ilość pacjentów, która - oprócz koronawirusa - choruje również na grypę oraz inne choroby wirusowe.

Embed from Getty Images


Tematem przeprowadzonych konwersacji była także pomoc medyków w zakresie zdrowia psychicznego. Jak wiemy - okres zimowy jest bardzo przygnębiający i ponury (m.in. ze względu na pogodę), co wpływa na samopoczucie pacjentów. Książę i księżna podziękowali personelowi za ich zaangażowanie i udzielenie pomocy tym, którzy potrzebowali wsparcia w poprawie ich kondycji psychicznej.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości zostali ciepło przywitani przez zgromadzonych przy głównym wejściu szpitala. Nie zabrakło również selfie, na które książę i księżna chętnie się zgodzili...

Embed from Getty Images


...a także rozmowy z jedną z pielęgniarek, która słusznie zauważyła, że para książęca idealnie dobrała swoje ubrania pod względem kolorystycznym.


Para książęca opuszczająca Royal Liverpool Hospital:

Embed from Getty Images


Kolejnym punktem wizyty w hrabstwie Merseyside była wizyta w siedzibie organizacji Open Door Charity. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

Open Door Charity działa na rzecz wspierania młodych dorosłych zamieszkujących tereny Merseyside w zakresie ich zdrowia psychicznego, wykorzystując kulturę i kreatywność jako katalizator zmian. Zapewnia ona bezpłatny, natychmiastowy dostęp do innowacyjnej gamy kreatywnych opcji wsparcia terapeutycznego, dostarczanych przez zespół pierwszej linii, który składa się ze stu mentorów. Ta organizacja charytatywna oferuje również progresywne modele terapeutyczne w regionie Liverpoolu jak i w całym kraju.

Embed from Getty Images


Książę i księżna Walii mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami, mentorami oraz personelem, aby dowiedzieć się więcej o wsparciu, jakie organizacja charytatywna oferuje młodym ludziom w ramach różnych programów. Ponadto zostali zapoznani z dwoma projektami realizowanymi przez Open Door Charity. Pierwszy z nich - Bazaar (przeznaczony dla osób w wieku 17-35 lat) - łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej oraz uważności, aby pomóc podopiecznym zrozumieć ich umysł poprzez różnorodne techniki i narzędzia. Natomiast Oomoo (przeznaczony dla osób w wieku 11-18 lat) pomaga w radzeniu sobie z życiowymi wzlotami i upadkami oraz oferuje zajęcia takie jak lekcje tańca, wieczory filmowe oraz inne aktywności związane z poprawą samopoczucia.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Holland Cooper

Sukienka - Cefinn

Torebka - Mulberry

Kolczyki - kolekcja księżnej Diany

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:1 komentarz

  1. Podziwiam spokój i klase po pierwszym wyjściu po książce Harrego...szkoda że dzieci Kate i Williama nie bedą miec żadnej relacji z kuzynami najbliższymi ani wujkiem ..strasznie się zachował ...dobrze że K&W, mają siebie i reszte rodziny jeszcze

    OdpowiedzUsuń