Wizyta księcia Walii w siedzibie organizacji Depaul UK + Księżna Kate na przyjęciu dla męskiej drużyny rugby

czwartek, 19 stycznia 2023

Dziś książę William złożył wizytę w siedzibie organizacji Depaul UK, której celem jest wsparcie młodych osób bezdomnych. Tam miał okazję porozmawiać z niektórymi podopiecznymi oraz pracownikami na temat ich działań podejmowanych na rzecz osób potrzebujących. Natomiast księżna Kate zorganizowała przyjęcie dla narodowej drużyny rugby mężczyzn. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji:

Depaul UK wspiera bezdomne, młode osoby, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. Bezdomność młodzieży w Wielkiej Brytanii dotyka każdego roku setki tysięcy osób. Młodzi ludzie stają się bezdomni z wielu powodów, ale najczęstszymi przyczynami są: rozpad rodziny, żałoba, problemy ze zdrowiem psychicznym oraz doświadczenie przemocy. [...] Oferujemy zakwaterowanie w sytuacjach awaryjnych jak i zakwaterowanie długoterminowe [...]. Zapewniamy mediację i wsparcie, aby utrzymać rodziny razem. [...] Nasze wsparcie prowadzi do większej odporności, większej pewności siebie i zwiększonych aspiracji. To z kolei umożliwia młodym ludziom dostęp do edukacji, szkoleń i możliwości zatrudnienia, co da im niezależność i poczucie spełnienia.

Embed from Getty Images


Jak wspomniałam na początku posta, Jego Królewska Wysokość porozmawiał z byłymi jak i obecnymi podopiecznymi Depaul UK oraz niektórymi pracownikami organizacji, aby zrozumieć, w jaki sposób ich wsparcie wpływa na życie młodych ludzi. Wśród osób, z którymi książę porozmawiał, była Ruth, która - dzięki zapewnieniu przez organizację możliwości nauki - otrzymała stypendium, przez co dostała się na studia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Na spotkaniu był również obecny Finn, który obecnie ma swoje własne mieszkanie oraz jest członkiem inicjatywy Changing Futures Initiative realizowanej przez Westminster Council, której celem jest poprawa usług dla osób zmagającymi się z różnymi problemami w życiu.

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:


***********************************************************************************


Dziś również księżna Kate odbyła kolejne, oficjalne wyjście! Otóż zorganizowała małe przyjęcie w Hampton Court Palace na cześć angielskiej drużyny rugby mężczyzn poruszających się na wózkach. To wydarzenie miało na celu podziękowanie zespołowi za zwycięstwo w tegorocznych zawodach Rugby League World Cup.

Embed from Getty Images


Podczas rozmowy z rugbystami, księżna Kate powiedziała, że jej aktywna fizycznie, ponieważ... biega za trójką swoich dzieci, a nawet skacze z nimi na trampolinie przed odwiezieniem ich na zajęcia do szkoły. Jej Królewska Wysokość zdradziła również ciekawostkę na temat najmłodszego syna - książę Louis szaleje na punkcie rugby! ;)


Na koniec spotkania, wykonano pamiątkowe zdjęcie.


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Roland Mouret

Spodnie - Roland Mouret

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - Daniella Draper

Naszyjnik - Daniella Draper

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:


1 komentarz

  1. Super, że problem bezdomności jest poruszany. Często takie osoby czują wstyd, a przecież nie zawsze jest to od nich zależne. Super, że mają gdzie się zwrócić.
    Jestem ogromną fanką takie klasycznego stylu Kate :)

    OdpowiedzUsuń