Wizyta księcia Williama w siedzibie organizacji Together as One w Slough + więcej!

wtorek, 17 stycznia 2023

 Dziś książę William odbył kolejne wyjście! Udał się do Slough, aby odwiedzić siedzibę organizacji Together as One. Jej celem jest łączenie młodych ludzi pochodzących z różnych narodowości oraz wyznań religijnych i kulturowych, aby mogli podzielić się swoimi historiami oraz przekazywać swoje doświadczenia innym. Oprócz tego - w tym poście uwzględniłam krótką wzmiankę o pogrzebie ostatniego króla Grecji oraz nowe zdjęcie księżnej Kate. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/ExpressSeries

Jak można przeczytać na stronie organizacji:

Nasza nazwa ,,Together as One'' ucieleśnia zarówno nasz etos jak i misję naszej działalności charytatywnej. Wierzymy we wspólną pracę na rzecz zmiany społecznej. Naszą misją jest praca z młodymi ludźmi ze wszystkich wyznań i środowisk, aby dokonać pozytywnej zmiany w naszej społeczności poprzez szkolenia, pracę z młodzieżą i kreatywne projekty. [...] Nasza nazwa wskazuje na kolejną kluczową wartość naszej organizacji - wierzymy w łączenie ludzi w celu rozwiązania napięć, wprowadzania zmian, tworzenia bezpieczniejszych i bardziej spójnych miejsc w naszych społecznościach.

Embed from Getty Images


Natomiast na twitterze Pałacu Kensington można przeczytać:

Together as One umożliwia młodym ludziom przewodzenie zmianom społecznym w ich społeczności, ucząc bezcennych umiejętności życiowych i rozwiązując poważne problemy, takie jak zastraszanie, przestępstwa z użyciem ostrych narzędzi czy rasizm. Zakres pracy tutaj jest ogromny, od wolontariuszy pomagających młodym ludziom w szkoleniu dotyczącym rozwiązywania konfliktów, po program kulinarny Global Grub, który pomaga wyposażyć osoby borykające się z rosnącymi kosztami życia w umiejętności przygotowywania zdrowych, pożywnych posiłków przy ograniczonym budżecie.

Embed from Getty Images


Dzięki otrzymaniu kwoty 5 tysięcy funtów z funduszu NHS Innovation Fund, organizacja mogła wprowadzić zmiany modernizacyjne ośrodka. Dlatego wszystkie pieniądze przeznaczyli na stworzenie kuchni, w której - podczas dni wolnych od nauki w szkole - młodzież mogłaby wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz przygotowywać potrawy z całego świata.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik z wizyty:


***********************************************************************************


10 stycznia zmarł ostatni król Grecji, Konstantinos II, który również był ojcem chrzestnym księcia Williama. Jak podawały do informacji greckie media, na uroczystościach żałobnych miała się pojawić księżniczka Anna, a także książę William, księżna Kate i książę Edward. 


Ostatecznie tak się nie stało. Jak podał do informacji Pałac Kensington, książę William poprosił swoją kuzynkę, Lady Gabriellę Windsor (która również jest córką chrzestną zmarłego króla), aby reprezentowała - wraz z księżniczką Anną i Timothym Laurence'em- Brytyjską Rodzinę Królewską.


Członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej na pogrzebie króla Konstantinosa:

Embed from Getty Images


***********************************************************************************


11 stycznia księżna Kate została sfotografowana w okolicach Windsoru po odwiezieniu trójki dzieci do szkoły.


***********************************************************************************


Jak zapewne wiecie, krążą pogłoski o kolejnym Royal Tour pary książęcej i (prawdopodobnie) ich dzieci do Australii. Jak się okazało, długoterminowa podróż nie odbędzie się w marcu, lecz zostanie ona przeniesiona na późniejsze miesiące. Powodem tej decyzji są przygotowania do zbliżającej się koronacji króla Karola, która odbędzie się 6 maja tego roku w Opactwie Westminsterskim. Zatem musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalny komunikat dopiero za kilka miesięcy...


***********************************************************************************


13 stycznia księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście. W godzinach porannych przewodniczyła spotkaniu związanemu z działalnością na rzecz wczesnego dzieciństwa.


Prześlij komentarz