Książę William w Tanzanii i Kenii

poniedziałek, 1 października 2018

29 września, książę William jako patron Tusk, odwiedził Mkomazi National Park, aby dowiedzieć się więcej o działaniach na rzecz ochrony parku narodowego.

Tam, wspólnie z załogą Mkomazi Rhino Sanctuary miał okazję zobaczyć czarnego nosorożca.


Mkomazi Rhino Sanctuary pracuje na rzecz stworzenia realnej populacji hodowlanej czarnych nosorożców, której potomstwo będzie wykorzystywane do wzmocnienia zagrożonego gatunku w Tanzanii.


Książę William miał już okazję nakarmić czarne nosorożce w 2012 r. Wtedy spotkał się z Grumeti i Zawadi, a teraz miał okazję osobiście nakarmić ich córkę, Mobo.


Podczas wizyty w Rhino Sanctuary, książę dołączył do zespołu w Mkomazi, gdzie pracował nad budową nowego, bezpiecznego ogrodzenia. 


Następnie w Mkomazi udał się do Rafiki Wa Faru, gdzie dowiedział się wszystkiego o nosorożcach i innych dzikich zwierzętach od miejscowych uczniów.


Później odwiedził College of African Wildlife Management, aby zobaczyć efekty pracy uczniów, dotyczące rozwoju przyrody w Afryce.


Podczas swojego ostatniego dnia wizyty w Afryce, 30.09 udał się do Kenii, gdzie jako pułkownik spotkał się z Irish Guards i miał okazję zobaczyć sesję szkoleniową w Laikipia Training Area.


W BATUK w Kenii książę William spotkał się z kenijskimi siłami obrony żołnierzy, którzy przebywają w Kenii na misji.


William, jako patron reprezentacji Anglii w piłce nożnej oraz fan Aston Villa spotkał się z lokalną drużyną piłkarską w Kinamba, którzy otrzymali od niego koszulki klubu Aston Villa.


Następnie odwiedził lokalnych uczniów w Kinamba. Książę przywiózł specjalnie dla nich z Anglii piłki nożne.


Na sam koniec wizyty udał się do State House Kenya w Nairobi, gdzie miał okazję porozmawiać z prezydentem Uhuru Kenyatta.

1 komentarz

  1. Piękna wizyta Williama łącząca kwestie ochrony środowiska z pomocą humanitarną.

    OdpowiedzUsuń