Książę Karol, Książę William i Księżna Kate odwiedzą Belgię!

piątek, 21 lipca 2017

Niecałą godzinę temu na Twitterze pojawiła się informacja na temat kolejnej podróży pary książęcej. Tym razem towarzyszyć im będzie ojciec Williama, Książę Karol. Cała trójka złoży oficjalną wizytę w Belgii na zaproszenie króla i królowej Belgów.


Wizyta będzie miała miejsce w dniach 30-31 lipca 2017 roku. Głównym celem tej wizyty jest wzięcie udziału w uroczystościach związanych z 100.rocznicą III bitwy pod Ypres, która została rozegrana podczas I wojny światowej. Para książęca spędzi dwa dni w Belgii, natomiast książę Karol dołączy do swojego syna i synowej w ostatnim dniu lipca.

Tak przedstawia się plan uroczystości:

30 lipca 2017 roku książę i księżna Cambridge wezmą udział w oficjalnych uroczystościach upamiętniających III bitwę pod Ypres na cmentarzu Menin Gate. Tam spotkają się z parą królewską, Królem Philippem i Królową Mathilde.

 Następnie udadzą się na Rynek w Ypres. Będą mieli także okazję dowiedzieć się więcej na temat bitwy poprzez oglądanie przedstawień oraz wsłuchiwanie się w skomponowaną specjalnie na tę okazję muzykę.

31 lipca 2017 roku książę i księżna Cambridge oraz książę Walii wezmą udział w uroczystościach upamiętnienia poległych żołnierzy na cmentarzu Tyne Cot, aby upamiętnić III bitwę pod Ypres. Również na tym wydarzeniu będą obecni król i królowa Belgów.

Następnie książę Karol otworzy Zonnebeke Church Dugout, a później Brytyjski Ogród Pamięci w Passchendaele Memorial Park. Razem z parą królewską spotka się także z ogrodnikami zajmującymi się ogrodami pamięci.

Książę Karol także spotka się z rodzinami tych, którzy stracili swoje życie podczas bitwy. Porozmawia także z miejscowymi dziećmi, które uczą się historii tej bitwy. Jako ostatnie punkty programu wyznaczono wizytę w Walijskiej Krajowej Służbie Pamięci oraz w Artillery Wood Cemetery.

Dla przypomnienia - będzie to druga wizyta pary książęcej w Belgii. Po raz pierwszy złożyli tam wizytę w sierpniu 2014 roku gdzie wzięli udział w uroczystościach z okazji 100. rocznicy rozpoczęcia I wojny światowej Te uroczystości zostały zorganizowane przez brytyjski rząd we współpracy z Commonwealth War Graves Commission, miastem Ypres, Zonnebeke oraz Memorial Museum Passchendaele 1917.8 komentarzy

 1. Ciekawe, czy nadal co niektórzy uważają, że w Polsce było za dużo historii... Tu dopiero jest cała wizyta wypełniona wyłącznie historią! I nikt z pewnością nie bedzie protestować w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisane jest na początku postu: "głównym celem tej wizyty jest wzięcie udziału w uroczystościach związanych z 100.rocznicą III bitwy pod Ypres", zatem chyba nie ma żadnych wątpliwości. Wizyta w Polsce była bardzo ukierunkowana historycznie, nie ma w tym nic złego, ale miło by było gdyby w programie ujęto również zainteresowanie pary książęcej sprawami związanymi z dziećmi, młodzieżą i zdrowiem psychicznym.

   Usuń
 2. Chyba krolem philipem a nie z jsieciem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna podróż ledwo za nami,a oni już przygotowują się do następnej,a przecież są wakacje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, lipiec był/jest bardzo intensywny jeśli chodzi o podróże - szczególnie zagraniczne. Zapewne para książęca w sierpniu wybierze się na urlop i nie będziemy ich oglądać. Myślę, że do swoich obowiązków wrócą dopiero we wrześniu. Wtedy też George pójdzie do szkoły, a Charlotte do przedszkola.
  Marzy mi się, aby KP ogłosił 3 ciążę Kate :) Myślice, że to możliwe? Kiedyś czytałam, że Kate chciałaby mieć 3 dzieci - tyle ile było ich w rodzinnym domu. Z drugiej strony chodzą pogłoski, że nie zdecydują się oni na 3 dziecko - mają już parkę, a teraz będą przejmować coraz więcej obowiązków królewskich. Jak myślicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że na dwójce dzieci skończą ;) Jak było napisane w oświadczeniu, para książęca od września będzie odbywać jeszcze więcej oficjalnych wyjść w związku z tym, że wkrótce zostaną królem i królową Zjednoczonego Królestwa. Choć nie ukrywam - fajnie by było, gdyby zrobili nam niespodziankę :D.

   Usuń
 5. To jest oficjalny plan wizyty juz czy pojawi się jeszcze?

  OdpowiedzUsuń