Kate i William z wizytą w Dundee

piątek, 23 października 2015

Dzisiaj, Książę William wraz z Księżną Kate odwiedzili Dundee.

http://www.dailymail.co.uk/

Dundee to miasto w Szkocji położone na północnym brzegu ujścia rzeki Tay. Liczy ok. 147 200 mieszkańców. Jest nazywane ,,miastem odkryć", gdyż to właśnie stąd wyruszyło wiele wypraw badawczych.

Kate looked chic in a blue coat and black suede boots as she arrived in Dundee, on a visit that focuses on the mental wellbeing of youngsters, which is a major priority for William and Kate, both 33, who are known as The Earl and Countess of Strathearn in Scotland
http://www.dailymail.co.uk/


Książę i księżna nie mogli doczekać się tej wizyty, ponieważ m.in jest to powrót do regionów, w których książęca para się poznała. Mianowicie chodzi o znajdujący się w tych regionach Uniwersytet St Andrews na którym oboje studiowali.

Kate said she's vowed to ban her firstborn from riding the 'dangerous machines' when he is older
http://www.dailymail.co.uk/

Na początku, Kate i William spotkali się z rodzinami biorącymi udział w ,,Family Fun Day" czyli rodzinnym dniu zabawy.

The Duke and Duchess of Cambridge during their visit to The Corner where they participated in an anti-bullying workshop as part of their visit to Dundee in Scotland
http://www.dailymail.co.uk/


Dzisiejsza wizyta książęcej pary miała na celu m.in podkreślić jak ważne powinno być nasze zdrowie psychiczne. Ostatnie ich wyjścia również były związane z tym tematem.

The royal couple looked very much in love as they shared a joke leaving the the Dundee Rep Theatre
http://www.dailymail.co.uk/


Kate i Williamowi bardzo zależy na tym, aby jak najszybciej pomagać ludziom mającym problemy ze zdrowiem psychicznym. W tym celu, książęca para spotkała się ze specjalistami w tej dziedzinie. Rozmawiali o m.in o tym jak najszybciej udzielić pomocy takim osobom oraz o tym, aby rodzice nastolatków byli czujni i wrazie niepokojącego zachowania swoich dzieci mogli szybko zainterweniować.Książęca para miała dużo czasu na spotkanie się z mieszkańcami Dundee.


The Duke and Duchess of Cambridge arrive for the visit to The Corner and meet young wellwishers, who presented the Duchess with a colourful bouquet of flowers 
http://www.dailymail.co.uk/

W czasie rozmowy z pewnymi studentami, księżna powiedziała, że miło wspomina czasy spędzone na Uniwersytecie St Andrews. Zdradziła również, że razem z Williamem, w czasie studiów, zapisali się na kurs tańca szkockiego, jednak nie szło im zbyt dobrze.

According to The Telegraph , Kate said she's vowed to ban her firstborn from riding motorbikes when he is older because Prince William's motorbikes fill her with horror and she hates it when he rides the 'dangerous' machines
http://www.dailymail.co.uk/


Kate miała na sobie niebieski płaszcz Christopher`a Kane`a, kozaki Marvin K., kopertówkę Stuart`a Weitzman`a, oraz rękawiczki firmy Cornelia James.

Resplendent in blue coat by Scottish designer, Christopher Kane, the mother-of-two joined Prince William to highlight mental health issues affecting young people on their first official visit to Dundee on Friday
http://www.dailymail.co.uk/

Rodzice George'a i Charlotte mieli okazję zobaczyć na żywo RRS Discovery. Jest to ostatni, drewniany trójmasztowiec wybudowany na Wyspach Brytyjskich. Jego pierwszą misją było zawiezienie Roberta Falcona Scotta i Ernesta Shackeltona na ich pierwszą udaną podróż na Antarktykę zwaną wyprawą Discovery.

http://www.dailymail.co.uk/

Książęca para miała przyjemność porozmawiać z załogą zajmującą się RRS Discovery.

http://www.dailymail.co.uk/

I tak oto minął dzień Kate i Williama w Dundee. Następne wyjście już w poniedziałek, 26 października.

http://www.dailymail.co.uk/


http://www.dailymail.co.uk/

British Monarchy i Fanka George`a

12 komentarzy

 1. Kate znów ślicznie wygląda i odpowiednio do okazji.Kolor i fason tego płaszcza jest świetny.Chce taki mieć!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate wygląda pięknie, ostatnio wyglądała na zmęczoną, a teraz znów bardzo świeżo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Płaszcz Kate z dzisiejszego dnia bardzo mi przypomina ten Reiss, który ubrała we wrześniu na mecz rugby, początkowo myślałam, że to ten sam ;)
  Na pierwszy rzut oka stylizacja wydawała mi się gorsza niż poprzednie z tego tygodnia, ale teraz myślę, że księżna wygląda naprawdę ładnie

  OdpowiedzUsuń
 4. O dziwo stylizacja mi się podoba, kolor idealny na tę porę roku. Nawet dziś fryzura ładnie się układa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna stylizacja, płaszczyk jest w świetnym kolorze, do twarzy w nim Kate :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kate dobrze prezentuje się w tym kolorze.
  Anna Lewandowska

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę, że Kate w końcu zaczęła się angażować w działalność charytatywną. Tylko ciekawi mnie jedno. Czy książęca para przekazuje jakieś pieniądze na różne organizacje charytatywne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co kojarzę to co roku ich fundacja The Royal Foundation of Duke and Duchess of Cambridge and Prince Harry przekazuje pieniądze organizacjom charytatywnym, wydaje mi się, że co roku są wybierane inne organizacje, ale nie jestem pewna :)

   Usuń
 8. uwielbiam Kate w niebieskim :) bardzo podobała mi się ta jej stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak niebieski to jej kolor, to będzie jedna z moich ulubionych stylizacji roku

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakby wróciła dawna Kate :) Już nie wygląda na tak zmęczoną jak w trakcie wizyty prezydenta Chin. Płaszczyk bardzo ładny.

  OdpowiedzUsuń