Książę William na spotkaniu w St.John's Collage i The Banqueting House.

czwartek, 15 października 2015

Wczoraj książę William odbył dwa spotkania. Pierwsze spotkanie było związane z otwarciem School of Pythagoras Archive Centre.

,,St.John's Collage jest jednym w collage'ów Uniwersytetu w Cambridge. Internat został stworzony przez Małgorzatę Beaufort. W kategoriach konstytucyjnych, kolegium jest charytatywną spółką założoną przez Charter w dniu 9 kwietnia 1511 roku. Celem collage'u jest promowanie edukacji, religii, nauki i badań''.


http://www.zimbio.com/

Szkoła Pitagorasa poddała się renowacji,więc ponownie zorganizowano uroczyste otwarcie - tym razem - odnowionego budynku. Książę został powitany przez profesorów szkoły.

The Duke of Cambridge Visits St John's College Cambridge
www.zimbio.com

William tam odsłonił pamiątkową tablicę upamiętniającą te wydarzenie. 

http://www.dukeandduchessofcambridge.org


W czasie wizyty William`owi zostały pokazane 14 wieczne dokumenty.

The Duke of Cambridge Visits St John's College Cambridge
zimbio.com

Podobno Książę w zeszłym roku odbywał w tym miejscu 10 tygodniowy kurs zarządzania.

The Duke of Cambridge Visits St John's College Cambridge
zimbio.com


Na koniec dostał książeczkę dla George`a i Charlotte pt.: "Fitz and Will the Cambridge Cats" i obiecał, że będzie im ją czytał osobiście. Przy okazji powiedział, że Charlotte jest bardzo wytworna, a George bardzo żywy. 

Bezpośredni odnośnik do obrazka
twitter.com

***********************************************************

Wieczorem William brał udział w bankiecie z okazji  21. rocznicy Child Bereavement. 

The Duke of Cambridge, Royal Patron of Child Bereavement UK, with Julia Samuel, Gary Barlow and CBUK Chief Exec Ann Chalmers, right
dailymail.co.uk

Jest to fundacja, którą wspierała Księżna Diana, teraz William jest jej patronem. Założycielką fundacji jest Julia Samuel, która była jedną z najlepszych przyjaciółek Lady Di, oraz jest matką chrzestną George`a.

Prince William spoke at the Child Bereavement dinner to mark the charity's 21st anniversary, pictured with singer Gary Barlow
dailymail.co.uk

Książę wygłosił, również krótkie przemówienie, w którym wspomniał, że "Piętnaście lat później, miałem zaszczyt zostać zaproszony  do zostania patronem Child Bereavement, aby kontynuować zaangażowanie mojej matki do pomocy, która jest mi bardzo bliska.
"Moja matka została określona jako osoba, pomagająca ludziom w potrzebie, myślę, że byłaby teraz niezmiernie dumna - tak jak ja - jak dużo osiągnęliście przez te 21 lat."

http://www.zimbio.com/

Książę dodał: "Dziś wieczorem świętujemy ogromny, pozytywny wpływ tej fundacji, która pomaga pogrążonym w żałobie rodzinom w całym kraju.
"CBUK współpracuje z rodzinami wojskowych, z rozbitych rodzin, ofiar samobójstw, z małymi dziećmi, których życie rozszarpane jest przez niewytłumaczalnej śmierci rodzica."
"A jednak pośród całej tej nędzy, CBUK - a ja nie wiem jak oni to robią - przynoszą ciepło, komfort, trzymają za rękę, aby rodzina pogrążona w żałobie 'stanęła na nogi'"

The Duke of Cambridge talks with Astrid Harbord, who wore a flower crown and floral dress
dailymail.co.uk

***********************************************************

Pojawiła się informacja,że 17 października być może zobaczymy Kate i Williama na meczu Walii z RPA. Ciekawa jestem,czy się pojawią.

https://twitter.com/


British Monarchy i Fanka Kate

5 komentarzy

 1. Podobają mi się budynki uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, mają urok

  OdpowiedzUsuń
 2. co o tym myślicie?

  http://www.pomponik.pl/plotki/news-kate-middleton-upokorzyla-kim-kardashian,nId,1904990

  http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=65762

  http://gwiazdy.wp.pl/artykul/5918676013576833/kate-middleton-utarla-nosa-kim-kardashian.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwna sprawa. Troche to dla mnie śmieszne, możliwe że są to plotki, a na stronie 'Star' nie znalazłam żadnego takiego artykułu, a nawet jeśli jest to prawda, to nikt rozsądny raczej by czegoś takiego nie zrobił. Kim chyba szaleją hormony w tej ciąży :P. W jednym napisane było nawet, że "wzorowała się na sukni Kate", z tego co pamiętam były totalnie inne. Portale plotkarskie czasami naprawdę nie mają o czym pisać i powstają właśnie takie rzeczy...

   Usuń
 3. Ciekawe jaką tiarę Kate wybierze na bankiet ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też o tym pomyślałam.
   William dobrze się prezentował w tej marynarce. Czy mi sie wydaje czy on przytył na twarzy.
   Ania Lewandowska

   Usuń