Dzisiejszy dzień księcia Williama

poniedziałek, 19 października 2015

Dziś książę odbył aż trzy spotkania w jeden dzień ! Na początku, razem ze swoim bratem Harry'm odwiedzili Leadenhall Building,gdzie tam odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego budynku,którego nie dawno zakończył się remont budowlany. Budynek składa się z 610 tysięcy stóp kwadratowych o powierzchni biurowej i handlowej i posiada 45 pięter.

https://twitter.com


Uroczysta inauguracja odbyła się na 42 piętrze wieżowca. Bracia razem odsłonili tablicę upamiętniającą dzisiejsze wydarzenie.

The Leadenhall Building, znany jako również ,,The Cheesegrater'' ze względu na jego charakterystyczny pochyły kształt, został zaprojektowany w celu ochrony widoków na katedrę Św. Pawła. Aon, największy na świecie broker ubezpieczeniowy przeniósł swoją siedzibę z Chicago i niedawno przywitał ponad 2 tysiące pracowników do budynku. Firma postanowiła ubezpieczyć Amlin i dwanaście innych firm z rónych sektorów przemysłu w tym architektów budynku Rogers Stirk Harbour + Partners.

https://twitter.com

William i Harry spotkali się również z kadrą kierowniczą i członkami zespołu budowlanego,w tym czterech którzy pracowali nad projektem. Książęta również na tym wydarzeniu reprezentowali model budynku LEGO, stworzonego w hołdzie dla pionierskich technik stosowanych w budownictwie przy czym 80 % budynku (w tym 18 tysięcy ton konstrukcji stalowej) została prefabrykowana.

https://twitter.com

Następnie William spotkał się z Henry'm Worsley'em, byłym oficerem armii, który niedługo ma rozpocząć podróż na Biegun Południowy, która będzie trwała 75 dni. Książę jest patronem Mr.Worsley's 2015/16 Shackleton Solo Challenge i gdy spotkali się w Pałacu Kensington, powiedział : Jest to ogromne wyzwanie, ale nie ma tak dobrej osoby jak ty, będziemy myśleć o Tobie na Boże Narodzenie.


https://twitter.com


Dlatego William przedstawił panu Worsley nowoczesną replikę flagi Wielkiej Brytanii, aby podróżnik zabrał ją ze sobą a następnie odesłał ją pod koniec jego wyprawy.

http://www.westernmorningnews.co.uk/

Natomiast wieczorem książę wygłosił przemówienie na temat nielegalnego handlu dzikich zwierząt, która była transmitowana w chińskim programie telewizyjnym Chinese TV.

http://www.dailymail.co.uk/

Jeszcze przed wygłoszeniem przemówienia, książę spotkał się z chińskim koszykarzem, Yao Ming'em, który niedawno przeszedł na emeryturę w Kings College w Londynie, aby Yao kontynuował swoją kampanię i zakończyć handel produktami wykonanymi z kości słoniowej i innych.

http://www.dailymail.co.uk/

W przemówieniu na żywo, William przedstawiał zarzut do zakończenia nielegalnego handlu nad zwierzętami. W wysoko osobistej interwencji przyznał,że rodzina królewska do niedawna polowała na dzikie zwierzęta dla trofeów.

http://www.dailymail.co.uk/
Całe przemówienie możecie przeczytać TUTAJ.

A już jutro zobaczymy księcia i księżną na bankiecie na cześć pary prezydenckiej z Chin :).

Fanka George'a i Fanka Kate

1 komentarz

  1. Słusznie! Ja też jestem przeciwniczką handlu dzikimi zwierzętami i mordu ich dla korzyści materialnych.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń