Pierwsze patronaty księżnej Meghan

sobota, 12 stycznia 2019

Dziś zajmiemy się organizacjami, którym będzie patronować księżna Sussex. Jak już zapewne wiecie - kilka dni temu Pałac Kensington podał informację o pierwszych patronatach księżnej Meghan! Obecnie jest ich cztery (w tym dwa, z których zrzekła się Królowa Elżbieta). Zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

1. National Theatre
Tworzymy światowej klasy teatr, który jest zabawny, pełen wyzwań i inspirujący. Teatr jest dla wszystkich. Staramy się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców [...] Realizujemy szeroki wachlarz produkcji w Londynie i trasy koncertowe w całej Wielkiej Brytanii. Nasza międzynarodowa działalność polega na zapraszaniu jednych z czołowych artystów krajowych, przedstawianiu produkcji granych na Broadwayu oraz artystów koncertujących na całym świecie. Inwestujemy w przyszłość teatru poprzez rozwijanie talentów [...] a także współpracę z wieloma teatrami jak i firmami zajmującymi się twórczością teatralną. - The National Theatre 
National Theatre

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie National Theatre:
  Patronat ten odzwierciedla wiarę Jej Królewskiej Wysokości w wykorzystywanie sztuki do zbliżania ludzi z różnych środowisk. Królowa Elżbieta II przekazała patronat księżnej Sussex, nad którym pełniła rolę przez ostatnie 45 lat i była związana z tą organizacją od samego początku jego powstania. Również współpracowała z Old Vic Theatre w latach sześćdziesiątych. Księżna Sussex już od dawna angażuje się w sprawy związane ze sztuką i czuje, że może wykorzystać swoją pozycję, by skupić uwagę i wywierać szczególny wpływ na szerszy krąg odbiorców.
nationaltheatre.org.uk

2. Association of Commonwealth Universities
Association of Commonwealth Universities [pol. Związek Uniwersytetów Wspólnoty] - jest to pierwsza i najstarsza międzynarodowa sieć uniwersytecka założona w 1913 roku. Jest to organizacja charytatywna zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. ACU obecnie ma w swojej opiece 500 uniwersytetów, które znajdują w krajach należących do Wspólnoty Narodów. Głównym zadaniem tej organizacji jest rozwiązywanie problemów w międzynarodowym szkolnictwie wyższym poprzez organizowane projekty i wydarzenia. ACU zapewnia badania naukowe, promuje współpracę między uniwersytetami oraz organizuje wymiany studenckie - thecommonwealth.org
IDEA-PhD
Jej Królewska Wysokość przejęła patronat  od Królowej Elżbiety II, która była patronką tej organizacji od 1986 roku. Dr. Joanna Newman, sekretarz generalny, powiedziała: ,,Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex postanowiła objął patronat nad ACU. Księżna podziela naszą pasję czyli transformacyjnej potęgi szkolnictwa wyższego, a wsparcie Jej Królewskiej Wysokości pomoże nam w promowaniu szkolnictwa wyższego na rzecz dobra Wspólnoty [...] Chcielibyśmy podziękować Jej Królewskiej Mości za jej wsparcie i cieszymy się na bliską współpracę z księżną jako patronem''. - acu.ac.uk
Księżna Sussex podczas spotkania z przedstawicielami ACU, 5 grudnia 2018 rok / The Telegraph

3. Mayhew
Mayhew (pełniejsza nazwa: The Mayhew Animal Home & Humane Education Centre) - jest to organizacja charytatywna, działająca na terenie Anglii. Opiera się ona głównie na zapewnianiu dobrostanu zwierząt. Została ona założona w 1886 roku dla dobra zagubionych, porzuconych i wygłodniałych psów i kotów [...] Jest obecnie jednym z najbardziej popularnych schronisk zwierząt w Londynie. Co roku ratuje tysiące zwierząt przed okrucieństwem i zaniedbaniem. Zapewnia schronienie i opiekę dla psów, kotów, królików, a gdy zajdzie taka potrzeba - dla wielu innych zwierząt. - Wikipedia
charitytoday.co.uk

Caroline Yates, dyrektor organizacji Mayhew, powiedziała: ,,Jesteśmy tak podekscytowani wiadomością, że Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex zdecydowała się zostać naszym patronem. Mayhew pracuje nad poprawą jakości życia psów, kotów jak i społeczeństwa w celu walki z porzucaniem i zaniedbywaniem zwierząt [...] Księżna przez wiele lat angażuje się w walkę o dobrostan zwierząt i jesteśmy zaszczyceni tym, że jako patron, chce nas wesprzeć całym sercem. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z księżną i mamy nadzieję, że razem pomożemy jeszcze większej liczbie zwierząt i osób''.

Pierwsza wizyta księżnej Sussex w siedzibie organizacji Mayhew odbędzie się 16 stycznia. 

SafePets UK, Dog Trainers, Cat & dog behaviourist - WordPress.com

4. Smart Works

Smart Works jest brytyjską organizacją charytatywną, która zapewnia wysokiej jakości ubrania do rozmów kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla bezrobotnych kobiet w potrzebie. Wykorzystujemy moc ubrań [...] aby kobieta mogła się czuć najlepiej w decydującym momencie jej życia, dając jej pewność siebie oraz innych cech potrzebnych do odniesienia sukcesu podczas rozmowy o pracę [...] Usługa Smart Works działa obecnie w 7 lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii: północny Londyn, zachodni Londyn, Edynburg, Manchester, Reading, Newcastle oraz Birmingham [...] Została ona założona w 2013 roku. [...] We wrześniu 2018 roku świętowaliśmy nasze 5.urodziny i przez ten czas wsparliśmy 11 tysięcy kobiet. - smartworks.org.uk

Distinctively Me

Juliet Hughes-Hallett, przewodnicząca i założycielka organizacji Smart Works, wyznała:
  ,,Z radością pragniemy ogłosić, iż księżna Sussex stała się królewskim patronem Smart Works. Jako uznana obrończyni prawa kobiet na całym świecie, zmotywuje coraz więcej kobiet do wizyty w naszych ośrodkach, aby mogły wybrać idealny strój na rozmowę o pracę. Patronat księżnej na pewno zainspiruje większe grono kobiet, a my pomożemy im dotrzeć na sam szczyt sukcesu''.
Księżna Sussex odwiedziła siedzibę organizacji Smart Works 10 stycznia 2019 roku. Więcej o tym wydarzeniu możecie przeczytać TUTAJ.

People


22 komentarze

 1. Tak trochę nie w temacie ale jak myślicie, czy Kate i William będą uczestniczyć w rozdaniu nagród BAFTA? Ciekawostka: Polski film "Zimna wojna" ma 4 nominacje do tej nagrody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby cudownie gdyby się pojawili!

   Usuń
 2. Mayhew i Smart Works to coś co zdecydowanie pasuje do zainteresowań księżnej. Bardzo się cieszę, że wybrała coś innego i będzie ich wspierać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proponuję notkę o patronatach Harrego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiecie może czy Księżne np. Kate mogą farbowac włosy na inny kolor np. Rudy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. To ciekawe pytanie!

   Usuń
  2. A czemu by nie? Kate często zmienia kolor włosów, raz ma jaśniejsze z refleksami, raz ciemny chłodny brąz.

   Usuń
  3. Uważam, że aż na taką dużą zmianę nie mogą sobie pozwolić (np. z brązu na rudy lub z czarnego na blond), ale - tak jak napisała osoba wyżej - mogą np. lekko rozjaśnić, ale żeby nie było widać aż takiej dużej różnicy w kolorze ;).

   Usuń
  4. Julio, nie masz racji, popatrz np. na Madeleine ze Szwecji, miała bardzo jasny blond, później bardzo ciemny brąz. Nie ma w protokole żadnych uwag dotyczących koloru włosów, tak samo śmieszne jest zarzucanie Meghan przez niektórych czytelników, że pomalowanie paznokci na czarno jest łamaniem protokołu.

   Usuń
  5. w zasadzie kto im zabroni?
   Letizia mocno skróciła włosy
   Madelein - zrobiła sie brunetką z blondynki
   to pewnie tylko decyzja samych ksieżnych

   Usuń
  6. Zgodzę się z Wami ;) To na pewno zależy od decyzji księżnych, ale myślę, że od Kate raczej nie będziemy oczekiwać aż tak wielkiej metamorfozy ;)

   Usuń
  7. ale w pytaniu był "np. Kate" czyli pytanie dotyczyło tez innych księżnych, a imię Kate podano dla przykładu

   Usuń
  8. Madeleine jest księżniczką z liberalnej Skandynawii, a nie żoną następcy tronu ;) Kobiety z brytyjskiej rodziny królewskiej raczej mają bardzo spójny wizerunek i unikają drastycznych zmian. Nie jest to kwestia protokołu, ale raczej budowania własnego image'u.

   Usuń
 5. a czy mozeliwe jest ze Kate dostanie jeszcze jakies nowe tez patronaty???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ;) Na pewno z roku na rok patronatów będzie przybywać więcej. Jestem pewna, że w tym roku na pewno zostaną ogłoszone kolejne patronaty księżnej ;).

   Usuń
 6. Patronaty na pewno w sferze zainteresowań księżnej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy mozna się spodziewać posta na temat wywiadu Jamesa Middletona? Pamiętam, że zrobiłyście taki przy wywiadzie Carol.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcecie to jak najbardziej. Postaram się go przetłumaczyć ;).

   Usuń
  2. Bardzo chętnie. Z góry dzięki

   Usuń
 8. Julia zauważyłam że ostatnio tylko Ty udzielasz się na blogu. Prowadzisz go sama czy pomaga Ci jeszcze Zuza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zuza ma obecnie chwilową przerwę na blogu z powodów osobistych. Ale nadal obie prowadzimy bloga ;).

   Usuń
 9. dlaczego na stronie RF w zakładce - future engagement nie ma wyjść Meghan ani Harrego, ale są williama i Kate.
  Zauważyłam to już dawno temu, wiec to nie kwestia ostatnich dni, a przecież Meg ma 2 zaplanowane wyjścia

  OdpowiedzUsuń