37.urodziny Kate - znane wypowiedzi księżnej Cambridge

wtorek, 8 stycznia 2019

Ze względu na to, że jutro księżna Cambridge obchodzi swoje 37.urodziny (i raczej z tej okazji nie pojawią się żadne oficjalne zdjęcia), postanowiłam wykonać post tematyczny, w którym znajdują się znane wypowiedzi księżnej Kate.

The Cambridges.

Zdrowie psychiczne dziecka jest równie ważne jak jego zdrowie fizyczne i zasługuje na taką samą jakość wsparcia.
Uzależnienie jest niezwykle złożoną i destrukcyjną chorobą, która może doprowadzić do tragedii. Zwykle przez to życie człowieka jak i jego rodziny może zostać zniszczone.
Pamiętam jak po raz pierwszy spędzałam święta Bożego Narodzenia w Sandringham. Zastanawiałam się co dać Królowej w prezencie. Myślałam ''O rany, co by jej tu dać?''. Postanowiłam, że zrobię jej prezent własnoręcznie. Zdawałam sobie sprawę, że to może być ryzykowane posunięcie, ale ostatecznie zdecydowałam się przyrządzić ''Chutney'' z przepisu mojej babci.
Największym wyzwaniem, które dotyczy większości osób, jest to, że nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok, aby dotrzeć do innej osoby w celu uzyskania pomocy wsparcia.
Giphy
Byłam bardzo zestresowana spotkaniem z ojcem Williama, ale okazał się być bardzo miły, przyjazny. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to nie było ''łatwe'' spotkanie.
Moi rodzice nauczyli mnie znaczenia takich cech jak: dobroć, szacunek i uczciwość. Zdaję sobie sprawę, że te wartości takie jak te, będą mi towarzyszyć przez całe życie.
Wszyscy z mojej rodziny wypominają, że jestem bardzo rozgadana. 
Zdecydowanie najpiękniejszy strój jaki miałam na sobie to para ogrodniczek, które babcia uszyła specjalnie dla mnie.

Gfycat

Jestem pewna, że zgodzicie się ze mną, że wszystkie dzieci zasługują na dobrą opiekę, uwagę i miłość od swoich najbliższych. Te podstawowe cechy są zdecydowanie ważniejsze niż stale zmieniające się wartości materialne i społeczne, które dla młodych ludzi wydają się być najważniejsze.
Miałam wspaniałe dzieciństwo. Moja rodzina była, jest i będzie najważniejsza. Zapewniła mi bezpieczeństwo, dom, miejsce do nauki. Miałam szczęście, że w tak młodym wieku nie spotkałam się z poważnymi przeciwnościami losu.
Za każdym razem gdy rozpoczyna się sezon Wimbledonu, mówię: ''Tak, mogłabym wystartować i pokazać co potrafię wyczyniać z rakietą''. Ale niestety, potem wracam do rzeczywistości i wiem, że moje wyniki nie byłyby zbyt powalające.
Ja i William chcemy uczyć George'a i Charlotte opowiadania głośno o swoich uczuciach. Chcemy też, żeby się nauczyli pomagać swoim przyjaciołom, rówieśnikom, którzy również dorastają.
Pinterest

Naszym obowiązkiem, jako rodziców i nauczycieli, jest zapewnienie dzieciom przestrzeni do budowania ich siły emocjonalnej i zapewnienia solidnych fundamentów dla ich przyszłości.
Każde dziecko zasługuje na dobrą przyszłość. Musi znać swój potencjał i czuć się pewnie, że nie wpadnie w dziurę pełną przeszkód. Najważniejsze jest to, żeby wiedziało, że bez względu na wszystko, poradzi sobie z życiowymi niepowodzeniami.
Gdy stajesz się matką, czujesz, że to będzie satysfakcjonujące i wspaniałe doświadczenie. Jednak ta nowa rola staje się też ogromnym wyzwaniem.
Macierzyństwo to inaczej radość, zmęczenie, miłość i zmartwienie: wszystkie te cechy zmieszane razem.
Afire Pages - WordPress.com

Przez te parę lat William bardzo mnie wspierał. Jest kochającym, troskliwym partnerem. Opiekuje się mną zarówno gdy mamy dobre czy złe chwile.
Całodobowe wsparcie jest kluczowe dla dzieci otrzymujących opiekę paliatywną. One oraz ich rodziny potrzebują pomocy o każdej porze dnia, zarówno w hospicjach jak i w domu.
Dziecko, które pokonuje różne wyzwania z odpowiednim wsparciem emocjonalnym, staje się coraz silniejsze.
Tam, gdzie jest miłość, wszystko staje się łatwiejsze.
wifflegif.com

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, JEJ KRÓLEWSKA WYSOKOŚĆ!

Pinterest

Źródło: www.brainyquote.com


15 komentarzy

 1. Wspaniała kobieta ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady...

   Usuń
  2. Piękna, z klasą, perfekcyjnie pełniąca swoją funkcję, emanuje naturalnym niezwykłym wdziękiem i mądrością. Czego chcieć więcej?:)

   Usuń
 2. Wszystkie wypowiedzi przemyślane. Brak spontaniczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale z drugiej strony, gdyby wyrwało jej się coś nieodpowiedniego, albo choćby odrobinę stronniczego... Kate jest asekuracyjna, dlatego Królowa może na niej polegać, że wystąpi w jej imieniu z klasą i profesjonalnie.

   Usuń
 3. https://dunskarodzinakrolewska.blogspot.com/
  Zapraszam Serdecznie!
  Ps.Dopiero uczę się jako tako prowadzić bloga więc proszę o wyrozumiałośc :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Większość jej wypowiedzi jest o zdrowiu psychicznym,co pokazuje,jak ważne jest to dla niej osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skąd pochodzą te cytaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest podany link na końcu posta ;)

   Usuń
 6. Kate jest na pewno świetna kobietą i matką, ale nie jest na pewno przewodniczką, jej cytaty są raczej dość powszechnymi stwierdzeniami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki jej wypowiedziom, możemy zauważyć jak ważna jest dla niej rodzina. Kate twierdzi, że rzeczy materialne i status społeczny są zdecydowanie na dalszym miejscu. Zdecydowanie to wzór do naśladowania. Większość kobiet na jej miejscu starałaby się brylować towarzysko, w mediach. Szanuję i podziwiam za jej skromność.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kate jest skromna, mądra, wypowiada się z rozwagą. Jest spontaniczna kiedy trzeba, a kiedy wypowiada się o zdrowiu psychicznym, chorych i potrzebujących pomocy to chyba bardzo dobrze , że mówi z rozwagą. To jest kobieta z klasą, pomoc i praca charytatywna to poza wychowaniem dzieci cel Jej życia, a nie środek do osiągnięcia rozgłosu i sławy .

  OdpowiedzUsuń
 9. Królewska wysokość?????

  No to sobie strzeliłaś w kolano. Książęca wysokość jak już. I wy się uważacie za fanki Kate a nie wiecie nawet jaki ma tytuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze napisałam. Od czasu ślubu, księżna Kate posługuje się tytułem ,,Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge, hrabina Strathearn, baronessa Carrickfergus''. Tytuł ,,Jego/Jej Królewska Wysokość'' posiadają również dzieci, wnuki oraz prawnuki Królowej (oprócz dzieci księżniczki Anny oraz księcia Edwarda). W prawie każdym źródle znajdziesz taką informację ;). Chyba, że chodziło Ci o tytuł ,,Jej Królewska Mość'', którym obecnie posługuje się Królowa Elżbieta.

   Usuń
  2. Mnie osobiście nie przekonują słowa, ale czyny. Mówić można wiele, a słowa mogą być puste jak bęben... Więc sorry, nie będę się rozpływać nad tym, co Kate powiedziała i na tej podstawie wygłaszać opinie o jej doskonałości... Pomijając fakt, że nobody is perfect (!!!).

   Usuń