Księżna Kate z wizytą w King Henry's Walk Community Garden w Islington

wtorek, 15 stycznia 2019

Dziś księżna Cambridge odbyła pierwsze, samodzielne wyjście w Nowym Roku 2019! Miała okazję odwiedzić King Henry's Community Garden w Islington. Spotkanie te wiązało się z tym, że już od pewnego czasu księżna Kate interesuje się ogrodnictwem (z tego powodu Pałac Kensington wydał oświadczenie - więcej w dalszej części). Nie zabrakło również spotkania z dziećmi oraz warsztatów, w których czynnie brała udział. Zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Tuż przed wizytą księżnej Kate w King Henry's Community Garden w Islington, Pałac Kensington wydał oświadczenie dotyczące Jej Królewskiej Wysokości:
Aby podkreślić zalety wypoczynku na świeżym powietrzu oraz zainspirować dzieci, ich rodziny oraz całą społeczność do spędzania wolnego czasu w otoczeniu natury, księżna Cambridge, Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze oraz przedstawiciele Davies White, pragną ogłosić, iż zaprojektują i wykonają ogród reprezentujący Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (ang. Royal Horticultural Society), który zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Chelsea Flower Show 2019.
https://www.dailymail.co.uk

Głównym celem wykonania ogrodu jest wielka pasja księżnej, a także pokazanie, jaki wpływ ma natura na zdrowie fizyczne i psychiczne. Księżna jest zwolennikiem pozytywnych wpływów przyrody i środowiska na rozwój dzieciństwa, czego dowodem są:
 •  Wsparcie organizacji związanych ze skautami, gospodarstwami wiejskimi dla dzieci (które mieszkają w mieście), 
 • Wizyty w Sayers Croft Forest School oraz Wildlife Garden, 
 • Zaangażowanie w projekt stworzenia ogrodu na Chelsea Flower Show 2019
 • Zaangażowanie w kampanię RHS dotyczącą nauczania dzieci uprawiania roślin
 •  Dzisiejsza wizyta w Islington
https://www.dailymail.co.uk


Autorzy ogrodu chcą, aby te artystyczne dzieło wywarło również na dorosłych pozytywne wrażenie oraz poczucie cudu i magii, które doświadczali w wieku dziecięcym. Celem tego projektu jest także wzbogacenie pasji do natury dla przyszłych pokoleń. Sadzonki kwiatów i naturalne materiały zostaną wykorzystane do odtworzenia kompleksu roślinności, gdzie dzieci i dorośli będą mogli poczuć nastrój, jakby znajdowali się w prawdziwym lesie. W ciągu 3 miesięcy księżna ściśle współpracowała nad planem projektu z RHS oraz Davies White i nadal będzie go finalizować aż do Chelsea Flower Show w maju 2019 roku.
https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

Tak jak można przeczytać na oficjalnej stronie King Henry's Community Garden:
Jest to [...] zielona przestrzeń, znajdująca się w Islington. Została ona stworzona przez lokalną społeczność dla lokalnej społeczności. Oficjalne otwarcie odbyło się w 2007 roku. Ogród prowadzony przez wolontariuszy oraz przy wsparciu Rady Miasta Islington, składa się z działek uprawianych przez mieszkańców miasta. Na ich terenie prowadzone jest ogrodnictwo ekologiczne w celu ochrony środowiska, a także promowania różnorodności roślin i dzikiej przyrody, a pełny program edukacji i wydarzeń angażuje całą społeczność lokalną.
https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

Na początku księżna miała okazję porozmawiać z mieszkańcami, a następnie wziąć udział w warsztatach z uczniami. Podczas nich, księżna wykonała domek dla ptaków. Dodatkowo Jej Królewska Wysokość otrzymała dwa takie domki. Powiedziała, że na pewno umieści je w swoim ogrodzie, dodając: Uwielbiam to, dziękuję bardzo.

https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

Następnie pomagała uczniom wykonać pizzerinki. Podczas konwersacji z dziećmi, księżna Cambridge zdradziła, że George i Charlotte są obecnie w szkole i niestety nie mogli pojawić się na tym wydarzeniu. Ponadto dodała, że George obecnie uczy się wiedzy o kosmosie. Również oznajmiła, że dwójka jej pociech uwielbia spędzać wolny czas na świeżym powietrzu (co można było zobaczyć rok temu podczas meczu polo z udziałem księcia Williama - rodzeństwo non stop biegało po trawie, a księżniczka Charlotte wykonywała różne akrobacje).

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Po spotkaniu z uczniami, udała się na zwiedzanie obiektu. Miała okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat warsztatów edukacyjnych i programów, które są realizowanie na terenie ogrodu.

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Opuszczając King Henry's Community Garden, księżna została obdarowana prezentami m.in. słoikiem miodu oraz (jak podają niektóre źródła na Twitterze) książką pt. The Lost Words autorstwa Roberta McFarlane'a.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Kurtka - Dubarry
Sweter - J Crew
Buty - Chloe
Kolczyki - Kiki McDonough
Spodnie - niezidentyfikowane


https://www.dailymail.co.uk


39 komentarzy

 1. Kate z dziećmi jest niesamowita, uwielbiam jak mówi coś do nich o George’u i Charlotte. To jedno z moich ulubionych wyjść Kate.

  https://ksieznasussex.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Zauważyliście, ze Kate chyba ostatnio ma problemy z okiem? Jedno jest cały czas jakby przymrużone :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie problem z okiem a chwilowy skutek oszczygniecia botoksem, przejdzie jej to dość często się zdarza :)

   Usuń
  2. Chwilowy? To trwa od końca listopada chyba.

   Usuń
  3. Przecież ona ma ten defekt cały czas, jak była młodsza - był mniej widoczny, ale teraz pod wpływem wieku niestety to się nasiliło. Jej twarz nigdy nie była symetryczna, zobaczcie sobie zdjęcia z młodości. Bez przesady z tym botoksem - pierwsze miejsce jakim powinna się zająć jest czoło, bo ma zmarszczki, ale one są tam stale, więc raczej nie stosuje botoksu ;).

   Usuń
  4. Ja mam identycznie i nigdy nie stosowałam botoksu... Raczej to nie przez botoks.

   Usuń
 3. Uwielbiam ja w takim wydaniu,swobodnie ale z jaka klasą.Wyglada jak stylowa Angielka w nieformalnym wydaniu.Zachwyca mnie jak dobrze odnajduje sie w swojej roli,widac naturalne,niewymuszone zachowanie,zainteresownie kazda sprawa w ktora sie angażuje.Wiliam nie mogl lepiej wybrac,ona jest stworzona do tej roli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd to twierdzenie ze William nie mógł lepiej wybrać??? Znasz na tyle jego byłe sympatie,że pozwalasz sobie na takie stwierdzenia

   Usuń
 4. Bardzo lubię Kate w takim wydaniu. W ogóle uważam,że powinna częściej chodzić w spodniach (mam na myśli eleganckie jeansy lub cygaretki w połączeniu z fajną górą ). Moim zdaniem byłaby to fajna odmiana w jej wizerunku, bardziej biznesowa i nowoczesna.
  Widać,że Kate uwielbia przebywać z dziećmi. Jest wtedy taka naturalna i radosna. Fajnie,że angażuje się w tego typu projekty. Sprawia tym samym radość innym,przekazuje wzorce,a jednocześnie dla niej samej może to być pewnego rodzaju nauka ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja z tymi spodniami. Świetnie wyglądała w czasie wizyty na Cyprze w spodniach i żakiecie, mega nowocześnie a jednak klasycznie !

   Usuń
 5. Kate jak zawsze perfekcyjna:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie; no, jak to tak... Bez szpilek?;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest chyba ta kurtka, w której Kate była widziana na zakupach przedświątecznych.
  Mam nadzieję, że teraz Kate ruszy z kopyta z wyjściami, bo boję się, że może wypaść marniutko przy aktywności Meghan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie są zawody sportowe. O ile wiem, to Kate nie pracuje w korporacji i nie musi z nikim rywalizować.

   Usuń
  2. A ja się nie boję, nie porownuję. ( Meghan nie ma zadnych zobowiazań, w domu czeka na nią tylko Harry, a nawet jak bedzie podobnie w przyszlości to jej sprawa ). Kazda ma inne zycie, potrzeby i priorytety. Kate stawia na pierwszym miejscu swoje dzieci, co tez ogłosiła, a na drugim wyjścia. A i tak pewnie dużo pracuje w domu przy tak wielu zobowiązaniach. Z nikim nie zamierza rywalizować i nic udowadmiać. I ja jej kibicuję.

   Usuń
  3. Nie chodziło mi o to, by była w tym lepsza od Meghan, tylko aby nie zarzucano jej lenistwa. A wielu będzie porównywać która księżna ile zrobiła

   Usuń
 8. Wyglada wyjątkowo pięknie! I tak młodziej

  OdpowiedzUsuń
 9. Oni tam te hm placki/pizze robią na dworzu?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak ja uwielbiam Kate w takim wydaniu! Widać, że w casual'owym wydaniu jest sobą, a jeśli w dodatku jest z dziećmi,to już w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 11. Julia,jak sądzisz,czy Kate może jutro wziąć ze sobą Charlotte do Royal Opera House?

  OdpowiedzUsuń
 12. Wygląda cudnie. Naturalnie. Młodo. Radośnie :) I do tego z klasa

  OdpowiedzUsuń
 13. Kate jak zawsze z klasą, bardzo naturalnie i szczerze zachowuje się w każdej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oglądałam filmiki na yt z tego wyjścia. Kate jest taka niesamowita w kontaktach z dziećmi. Widać, że jest świetną matką. Mam nadzieję, że będzie więcej takich okazji, bo uwielbiam się im przyglądać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Szczerze jedyne co mi się podoba w dzisiejszej stylizacji księżnej to fryzura i makijaż... I to byłoby na tyle... W takich kolorach Kate wygląda szaro,smutno i nijaki. Do tego bardzo obcisłe i opinajace spodnie niczym getry... Księżnej podczas oficjalnych spotkań,gdy reprezentuje rodzinę królewską, takie spodnie po prostu nie przystoja. Niezależnie od wieku, nawet gdy ma to być tzw. casual look - to nie przystoi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Takie spodnie typu legginsy to tylko na zajęcia gimnastyczne. A już zupełnie nie przystoją księżnej pod czterdziestkę. Jak do prywatnej zabawy w lesie z dziećmi

   Usuń
 16. Dziewczyny myślicie, że Kate i William pojawią się na pogrzebie Pana Adamowicza? Spotkali się przecież z nim w 2017. Albo czy jest możliwość na oświadczenie od Królowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej się nie pojawia, w to akurat wątpię

   Usuń
  2. Myślę, że jakakolwiek reakcja rodziny królewskiej na te tragiczne wydarzenie, które miało miejsce w Gdańsku, będzie tylko przedstawiona w postaci listu kondolencyjnego Królowej Elżbiety II.

   Usuń
  3. Dajcie już spokój, to nie miejsce na to.

   Usuń
 17. Piękna kobieta..

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie podobaja mi sie te spodnie osobiscie...
  Jak sądzicie czy jest szansa na 4 dziecko Kate i Williama za jakiś czas ????Podobno chcieli oni mieć jak królowa czworo ....jak myślicie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze wątpię Kate nie jest już najmlodsza wiec nawet ze względu na ryzyko choroby u dziecka, które wzrasta po 35 roku życia matki wydaje mi się, że pozostaną na 3.

   Usuń
  2. Zawsze mówiła że chcą troje, więc raczej nie.

   Usuń
 19. Kate wygląda rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam te wizyty przeprowadzane na zewnątrz,gdzie w otoczeniu dzieci księżna zachowuje się absolutnie swobodnie,każde dziecko obdarzając uwagą.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy jutrzejsze wyjście Kate do Royal Opera House jest wieczorne?

  OdpowiedzUsuń
 22. Te spodnie są z Zary

  OdpowiedzUsuń
 23. Ona jest taka urocza, że aż miło się patrzy.

  OdpowiedzUsuń