Kolejny dzień księcia Williama w Szwajcarii

środa, 23 stycznia 2019

Dziś książę William odbył szereg spotkań podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w Szwajcarii. Na początku spotkał się z Al Gore (byłym wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych, który obecnie angażuje się w działania na rzecz zapobiegania globalnemu ociepleniu). Oczywiście głównym tematem spotkania było omawianie prac, które są potrzebne, aby stawić czoła globalnym wyzwaniom środowiskowym. Zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Następnie miał okazję porozmawiać z kanclerzem Niemiec, Angelą Merkel oraz królową Holandii, Maximą. Na razie nie znalazłam żadnych informacji na temat kwestii, które były omawianie podczas tego spotkania.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jego Królewska Wysokość również miał okazję uczestniczyć w kolejnej konferencji Światowego Forum Ekonomicznego. Tym razem mógł skupić się na bardziej bliskim mu temacie, z którym borykają się ludzie na całym świecie - chodzi o zdrowie psychiczne. Podczas konferencji towarzyszyła mu premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern.

People

W czasie trwania sesji poświęconej głównie zdrowiu psychicznemu, Jego Królewska Wysokość książę Cambridge powiedział uczestnikom wydarzenia, że temat zdrowia psychicznego jest oczywistym problemem, o którym się nie mówi [...]. Powiedział, że kiedy zdecydował się na pracę nad tym zagadnieniem prawie 3 lata temu, chciał też połączyć siły z innymi sławnymi osobami, które mają duży wpływ na społeczeństwo. Niestety tylko kilka z nich poparło tę inicjatywę. Zwrócił uwagę na to, że od pewnego czasu w Wielkiej Brytanii podjęto wiele prac, aby przeciwdziałać strachowi, zakłopotaniu, a także wyeksponowaniu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

BreakingNews

Stwierdził również, że ta sesja poświęcona zdrowiu psychicznemu jest świadectwem tego, że dzięki wielkiemu wysiłkowi, można powoli odnosić sukces w tej sprawie - nie tylko w Wielkiej Brytanii ale i na całym świecie. ''Więcej ludzi musi o tym mówić, nawet liderzy biznesu czy przedstawiciele rządów''. Później dodał, że w tym roku jego celem będzie wykorzystanie sportu jako narzędzia do przełamania piętna zdrowia psychicznego i samobójstw, szczególnie wśród mężczyzn w Wielkiej Brytanii.

Reuters

Jacinda Andern powiedziała, że zdrowie psychiczne jest sprawą, która musi być nagłośniona. Dlatego premier Nowej Zelandii poprosiła rząd o sporządzenie budżetu, który zostanie przeznaczony na rzecz dobrobytu społeczeństwa. ''Smutnym faktem w Nowej Zelandii jest to, że każdy zna kogoś, kto odebrał sobie życie'' - powiedziała dodając, że spośród 5 milionów mieszkańców Nowej Zelandii, ponad 600 osób popełnia samobójstwo w ciągu roku. ''Wiem coś o tym, ponieważ sama straciłam przyjaciół'', po czym dodała: ''Dla nas to jest kwestia moralna, ale i również ekonomiczna, ponieważ wpływa na wydajność. To jest dobry powód, dla którego biznes powinien również się tym zająć''.

Zdjęcie księcia Cambridge i premier Nowej Zelandii podczas spotkania, 22 stycznia 2019 rok / https://twitter.com/KensingtonRoyal

Natomiast John Flint, dyrektor generalny HSBC Holdings, powiedział, że HSBC Bank jest jedną z pierwszych dużych firm zajmujących się kwestiami zdrowia psychicznego wśród swoich pracowników. Oznajmił, że podjął decyzję o zajęciu się sprawą w rozwiązywaniu problemów zdrowia psychicznego ponieważ chciał, aby jego pracownicy mogli się czuć swobodnie w miejscu pracy. Swoje zdanie również wygłosił Dixon Chibanda, dyrektor African Mental Health Reserach Institute: ''Większość krajów inwestuje w zakłady psychiatryczne, ale takie metody są już przestarzałą koncepcją''. Ponadto wyznał, że Instytut uruchomił program o nazwie Friendship Bench, który polega na poprawie jakości życia poprzez zastosowanie terapii przeprowadzanej przez wyszkolonych pracowników służby zdrowia.

https://twitter.com/MHInnovation

Bernard J. Tyson (prezes i dyrektor generalny Kaiser Permanente, amerykańskiego zintegrowanego konsorcjum opieki zdrowotnej) powiedział, że aby skutecznie rozwiązać problem zdrowia psychicznego, cały system opieki zdrowotnej musi przejść zmiany. [...] Wyznał, że powinno być więcej opiekunów specjalizujących się w zakresie zdrowia psychicznego oraz większe wykorzystanie przemysłu technologicznego, aby ludzie mogli do nich bardziej dotrzeć. Przy okazji zapytał uczestników fprum, czy znają kogoś, kto ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Ponad 90% osób podniosło rękę. Następnie Bernard Tyson podsumował wynik głosowania wypowiadając słowa: ''Jest to prawdziwa rzeczywistość życia w XXI wieku''.

John Flint / Financial Times

Bernard J Tyson/ Flickr

Filmiki z dzisiejszego wydarzenia:


**************************************************************************

Tego samego dnia książę Cambridge uczestniczył w spotkaniu World Wide Life (WWF), aby omówić kolejne kwestie dotyczące walki z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami. Nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego wydarzenia.

Następnie wziął udział w dyskusji ''Mental Health Matters''. Ze spotkania pojawiło się tylko jedno zdjęcie, które widzicie poniżej:

https://twitter.com/fsb_policy

4 komentarze

 1. Wracając jeszcze do dnia wczorajszego:
  Księżna Diana powiedziała kiedyś, że zajmie się zwierzętami, gdy skończą się fundacje dla ludzi. Myślę, że od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło i należy chronić środowisko by tym samym chronić ludzi, co zresztą zauważył Sir David Attenborough “If we damage the natural world, we damage ourselves.” Także działaj Wills!

  Dzisiaj Mental Health, problem który leży na sercu zarówno Williamowi jak i Kate. Czekam na aktualizację notki, żeby dowiedzieć się czegoś więcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że prędzej brakło Diany niż tych fundacji dla ludzi :(

   Usuń
 2. Świetnie zaplanowany program w Davos- ochrona środowiska i zdrowie psychiczne,a przy okazji spotkania z przywódcami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo intensywny i ciekawy program spotkania w Davos.

  OdpowiedzUsuń