Książę Harry na spotkaniu z młodzieżą pochodzącą z krajów Wspólnoty Narodów

środa, 30 stycznia 2019

Dziś książę Harry, jako ambasador Commonwealth Youth, uczestniczył w spotkaniu z młodymi ludźmi, którzy pochodzą z krajów wchodzących w skład Wspólnoty Narodów. Wspólnota Narodów to międzynarodowa organizacja, która zrzesza niepodległe kraje, które niegdyś wchodziły w skład brytyjskiego imperium kolonialnego. Obecnie do niej należą 52 kraje (nie licząc Wielkiej Brytanii). Zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jak już wspomniałam wyżej, książę Harry jest członkiem Commonwealth Youth Ambassadors Network (dokładnie od kwietnia 2018 roku - przejął go po babci, Królowej Elżbiecie II) - organizacji, której zadaniem jest zrzeszanie młodych ludzi pochodzących z krajów Wspólnoty Narodów. W czasie spotkań z młodzieżą, są upowszechniane i optymalizowane działania dotyczące obywateli, ich kraju, regionu oraz sprawy dotyczące całej Wspólnoty. Celem takich spotkań jest promowanie pokoju, szacunku, zrozumienia oraz zapobieganie brutalnego ekstremizmu.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania tzw. Okrągłego Stołu, Jego Królewska Wysokość miał okazję spotkać się z ghańskim zespołem muzycznym One-Drum, który miał okazję występować podczas dzisiejszego wydarzenia (zdjęcie powyżej). Następnie swoje przemówienia wygłosili Lord Ahmad (minister ds.Wspólnoty Narodów oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych), a także książę Harry:
[tuż po przemówieniu ministra] Dziękuję Lord Ahmad! I dziękuję za zaproszenie! Wspaniale jest być tutaj z Wami wszystkimi. Dla tych, którzy nie wiedzą, w zeszłym roku przyjąłem rolę Ambasadora Młodzieży Wspólnoty Narodów w czasie trwania Commonwealth Heads of Government Meeting w Wielkiej Brytanii. Po prawie 12 miesiącach pracy mogę szczerze powiedzieć, że czuję się bardziej zaangażowany niż kiedykolwiek w temat, który dzisiaj poruszamy: wzmocnienie pozycji młodych ludzi z całej Wspólnoty Narodów - zarówno Was tutaj obecnych jak i milionów osób na całym świecie, którzy również są częścią tych zmian. [...] Uważam, że jest to dla nas zaszczyt móc wyposażyć Was w odpowiednie narzędzia i program, które potrzebujecie, aby kontynuować pracę opartą na przyczynach [...] aby wprowadzić pozytywne i skuteczne zmiany. [...] Odrzucacie stare hierarchie, przestarzałe systemy i uprzedzenia. Patrzycie na świat świeżymi oczami, łamiecie zasady i granice [...], aby umożliwić każdemu lepszą przyszłość. Jesteście autentyczni w swojej pasji dotyczącej zmian społecznych. Dbacie o zachowanie środowiska i skupiacie swoje życie na pracy w swoich społecznościach [...]. To, co robicie, dzień po dniu, jest wyjątkowe. Pochwalam Wasz ogromny wysiłek.
 Getty / WPA Pool

Moja żona i ja spędziliśmy miesiąc podróżując po krajach Wspólnoty - począwszy od Tonga i Australii, aż po Nową Zelandię i Fidżi. Natomiast na początku grudnia odwiedziłem Zambię. We wszystkich tych miejscach miałem okazję zobaczyć, jak młodzi ludzie lubią tworzyć innowacyjne i inteligentne rozwiązania różnorodnych wyzwań, przed którymi dzisiaj stawiamy czoła - lepszy stan zdrowia psychicznego, eliminacja skrajnego ubóstwa, dostęp dziewcząt do edukacji lub [...] walka przeciwko zmianie klimatu. [...]  Siła złączonych i dojrzałych młodych ludzi jest trudna do zignorowania. Jednakże naszym obowiązkiem, jako ambasadorów, jest upewnienie się, że dysponujecie odpowiednimi narzędziami oraz wsparciem, abyście się nie poddawali pomimo sprzeciwu innych osób oraz innych wyzwań, które napotkacie na swojej drodze. Działajcie najlepiej jak potraficie, ponieważ gdy się spotykacie - cały świat czerpie z tego korzyści. W czasie podróży po krajach Wspólnoty, miałem okazję porozmawiać z młodymi ludźmi. Okazało, że jednym z powtarzających się tematów jest brak wsparcia zdrowia psychicznego dla osób w wieku poniżej 30 lat [...]. Doszedłem do wniosku, że tak naprawdę wszystko jest powiązane ze zdrowiem m.in. nasze zdrowie, zdrowie naszej planety, zdrowie naszej społeczności. 
https://twitter.com/KensingtonRoyal

 [...] Lord Ahmad w swoim przemówieniu mówił o czterech głównych tematach, które były omawiane podczas CHOGM. Jeśli mogę, to chciałbym ponownie omówić jeden z nich [...]. Chodzi mi o zrównoważony rozwój. ''Zrównoważony rozwój definiuje się jako rozwój, który odpowiada potrzebom współczesnego świata, aby przyszłe pokolenia mogły bez problemu zaspokajać swoje własne potrzeby''. Ta definicja zdecydowanie odzwierciedla to, o czym wcześniej wspomniałem - że wszystko jest ze sobą powiązane. Wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani. Rozwiązujemy wiele spraw. Dotyczą one głównie edukacji, stygmatyzacji i naszego największego zasobu - środowiska. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, najważniejsza jest kwestia ocalenia naszej planety - jak wszyscy doskonale wiecie, zegar tyka. Wszyscy wykonujecie kawał dobrej roboty, a naszych zadaniem (jako ambasadorów) jest zapewnienie, że Wasze poglądy będą słyszane i podejmowane na najwyższym poziomie. Chcecie się angażować, aby zabezpieczyć swoją przyszłość [...]. W tym roku będziemy obchodzić 70.rocznicę istnienia Wspólnoty, dla której tematem przewodnim będzie ''A Connected Commonwealth''. Będzie to świetna okazja do wykorzystania talentu, energii i intelektu młodych ludzi [...]. Jako ktoś, kto wkrótce zostanie ojcem, jestem w pełni świadomy naszej wspólnej odpowiedzialności za uczynienie świata bardziej odpornym, a jego mieszkańcy będą bardziej odpowiedzialni za następne pokolenia. [...] Dlatego bierzmy się do roboty!
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Filmiki z przemówienia Jego Królewskiej Wysokości:Podczas spotkania w Lancaster House, książę Harry dowiedział się o problemach, przed jakimi stoją młodzi ludzie Wspólnoty oraz jakie kroki są podejmowanie w celu ich zlikwidowania. Usłyszał także, jakie działania będą podejmowane przez młodzież podczas spotkania z najwyższymi urzędnikami państw Wspólnoty Narodów, które odbędzie się w 2020 roku w Londynie.

People
People

12 komentarzy

 1. Harry jest bardzo przystojny, napewno jest szczęśliwy z Meghan oby ich małżeństwo przetrwało aż do śmierci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, bardzo im kibicuję. Harry jest męski , do zakochania się.

   Usuń
  2. Całkowicie się z wami zgadzam, Harry wygląda na szczęśliwego, czego nie widziałam gdy był w związku z cressie czy chelsy :)

   Usuń
  3. Też tak sądzę. Od dziecka go lubiłam, jest w wieku mojego syna. I jestem na 100% przekonana, że będzie świetnym mężem i ojcem.
   Ma w sobie coś, że królowa zawsze go uwielbiała. Jej najukochańszy wnuk.

   Usuń
  4. Bardzo do siebie pasują z Meghan!
   Widać, że dziewczyna daje mu napęd i odwagę. I bardzo dojrzał.

   Usuń
  5. Dokładnie, dzięki Meghan spowaznial, dokonała coś co nie potrafiły poprzednie dziewczyny Harrego, gdy był z nimi to dużo imprezowal, teraz też to robi ale w mniejszym stopniu, rzucił palenie, co jest według mnie sporym sukcesem :)

   Usuń
 2. Harry jest bardzo otwarty, wesoły i naturalny kiedy nie ma w pobliżu Meghan. Co się dzieje? Kiedy wychodzą razem na spotkania Harry jest zestresowany, podobno bardzo odsunął się od rodziny, kolegów i nie jest miły dla personelu tak jak kiedyś.Relacje z dzisiejszego wyjścia oglądam z przyjemnością, bo Harry jest uśmiechnięty i przyjazny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne bzdury z tabloidów. Jeżeli jest zestresowany w towarzystwie Meghan, to tylko dlatego że jest czujny i nastawiony na ataki na Meghan. Nie odrywa od niej ręki a nawet jest film, gdzie ukradkiem ją całuje w policzek, siedząc na widowni teatru.
   Ten facet dorósł i dojrzał, będzie znakomitym ojcem i mężem.
   Nie jest żadną tajemnicą, że to on najbardziej przeżył nagonkę tabloidów na jego matkę.
   Od rodziny się nie odsunął, wręcz przeciwnie, podobno dopiero w tej chwili nawiązali świetne relacje z Karolem i Camillą.
   Jeżeli jest problem, to tylko z Willim i Kate, którzy się przyzwyczaili, że był ich "pomocnikiem". A dosadniej ktoś napisał na brytyjskim forum, że "...nie mogą pogodzić się z faktem, że Harry przestał być ich pieskiem, biegnącym na każde skinienie..."
   Żadna strata, kiedy Karol zostanie królem, Willi przejmie obowiązki dyplomatyczne Księcia Walii. A Harry będzie mógł rozwinąć z żoną skrzydła w działalności, którą lubi.
   Dobrze, że oboje dostali projekty związane ze Wspólnotą. Królowa wie, co robi.

   Usuń
  2. Być może bardzo przejmuje się reakcją tłumu i gwizdami, które niekiedy się pojawiają w związku z Meghan. Kocha swoją żonę, wiec to nie jest dziwne, że bierze do siebie te reakcje, chce ją chronić, ale jednocześnie wie, że nie ma wpływu na wszystkich Brytyjczyków. Nie ma możliwości doprowadzenia do tego, by wszyscy pokochali jego żonę, tak jak on sam ją kocha.
   Kiedy jest sam napięcie tego typu znika i może się rozluźnić.

   Usuń
  3. Dokładnie, Harry dzięki niej dojrzał, nie jest już takim imprezowiczem jak za czasów Cressie czy Chelsy :)

   Usuń
 3. Świetne przemówienie Księcia. Widać,że temat jest mu bliski,że chce się angażować i robić coś w tym temacie. Mam też wrażenie,że dojrzał. Jego zachowanie jest bardziej przemyślane,ale nadal jest sobą i najlepiej się czuje wśród młodych ludzi,którzy są pełni marzeń i ideałów,ale też zdeterminowani w działaniu. Ta inicjatywa,holistyczne podejście do tematu,na pewno ze wsparciem Harrego,odniesie sukces i zrobi dużo dobrego. Zwrócenie uwagi na zdrowie psychiczne w połączeniu z dbaniem o naturę jest szalenie ważne w dzisiejszych czasach. Żyjemy szybko i szybko się spalamy,zapominając o konsekwencjach bezmyślności i braku refleksji,a przecież sami siebie w ten sposób niszczymy.
  Na prawdę cieszę się,że Harry się w to angażuje i rozumie problem. Im więcej osób zwróci na to uwagę,tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, chłopak jest kochany przez ludzi i może zrobić dużo dobrego.
  Rozumiem, dlaczego Karol stawia na przyszłą, bliską współpracę z H&M. Taką informację podawała Emily Andrews.

  OdpowiedzUsuń