Spotkanie z prezydentem Kenii + Kolejna inwestytura

piątek, 12 maja 2017

Dziś książę William ponownie przybył do Pałacu Buckingham, aby odbyć kolejne dwa zobowiązania. Na początku miał okazję spotkać się z prezydentem Kenii, Jego Ekscelencją Uhuru Kenyatta w jednej z komnat pałacu.


Warto dodać, że William nie raz zawitał do Kenii : ostatnio przybył do niej w marcu 2016 roku gdzie tam jego była partnerka, Jecca Craig wyszła za mąż (był zaproszony na tę uroczystość). Ponadto tam również w 2010 roku oświadczył się Kate, więc na pewno ten kraj jest przez nich bardzo dobrze wspominany.*************************************************************

Również dziś odbyła się po raz kolejny w tym roku inwestytura, której przewodniczył książę William. Tym razem tytuły i ordery otrzymali :

Myrtle Simpson - słynna narciarka, która za pomocą swojego narciarskiego sprzętu przebyła całą Grenlandię. Została uhonorowana orderem Polar Medal za wielkie osiągnięcia w jej karierze sportowej.David Adjaye - brytyjski architekt. Został pasowany na rycerza przez księcia Williama za wielkie zasługi dla rozwoju architektury.Również tego dnia uhonorowane zostały członkinie drużyny hokejowej, które wywalczyły złoto podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku.Alison Baum - założycielka organizacji charytatywnej Best Beginnins (księżna Kate miała okazję ją odwiedzić w marcu 2017 roku <KLIK>), która ma na celu pomóc dzieciom w sposób zapewnienia najlepszego startu w ich życie. Otrzymała Order Imperium Brytyjskiego.Jonathan Agnew - brytyjski nadawca podczas gier w krykieta. Powierzono mu Order Imperium Brytyjskiego za usługi nadające.Kadeena Cox - lekkoatletka, która brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio oraz przeszła do historii zdobywając medale z dwóch różnych dyscyplin sportowych.

1 komentarz

  1. Miło, że Will zaczął być angażowany do takich uroczystości. Choć przyznam, że byłabym trochę rozczarowana dostając odznaczenie z rąk ledwie Księcia zamiast Królowej.;)

    OdpowiedzUsuń