Gdzie pracowała Kate, zanim została księżną?

piątek, 26 maja 2017

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, co takiego robiła Kate, zanim została księżną. Tutaj przygotowałam zestawienie miejsc pracy, w których pracowała Catheriene przed wstąpieniem do rodziny królewskiej.


Jak pewnie wiecie, że Kate studiowała historię sztuki. Według portalu kierunki.net, możemy dowiedzieć się, że po tym kierunku można pracować jako:

• nauczyciel, instruktor w domach i centrach kultury, pracownik naukowy i dydaktyczny w uczelni;
• pracownik samorządowych i rządowych instytucji ochrony dóbr kultury;
• kurator i kustosz wystaw muzealnych i w galeriach sztuki, oraz jako organizator i animator życia kulturalnego;
• niezależny ekspert, rzeczoznawca lub pracownik instytucji zajmujących się handlem dziełami sztuki;

Jednak księżna nie pracowała w żadnym z tych zawodów.


 Jigsaw
Gdy Kate wróciła na stałe do Anglii, po powrocie ze studiów w Szkocji podjęła pracę w brytyjskiej firmie Jigsaw. To firma produkująca i projektująca biżuterię (głównie kolczyki, bransoletki i naszyjniki). Założycielka Belle Robinson udzieliła kiedyś wywiadu, że była bardzo zaskoczona, gdy dowiedziała się, że chce u niej pracować, już wtedy słynna Kate Middleton. "Swoje zadania wykonywała bardzo starannie i rzetelnie, podczas pory lunchu siedziała z wszystkimi w kuchni i żartowała z kierowcami. Zachowywała się jak normalna dziewczyna." Pracowała w biurze firmy, nawet kiedyś sama zaprojektowała jeden z naszyjników.


Party Pieces
W 2008r. postanowiła zrezygnować z pracy w Jigsaw i została zatrudniona w firmie swojej matki Carole Middleton - Party Pieces. Zajmowała się robieniem zdjęć na stronę internetową, jej koordynowaniem, a także zarządzała sprawami marketingowymi. Party Pieces to firma z zaopatrzeniem na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Pracowała w niej aż do stycznia 2011r.

11 komentarzy

 1. Ciekawa notatka 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Którego lipca Kate i William odwiedzą Polskę?
  Kiedy się dowiemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic nie wiadomo w jakich dniach odwiedzą Polskę. Myślę, że oświadczenie w tej sprawie pojawi się na początku czerwca, tak jak w przypadku oficjalnej wizyty w Francji czyli miesiąc przed :).

   Usuń
 3. W jakich latach studiowała Kate? Ma mgr czy licencjat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile się nie mylę to 2001-2005. Księżna uzyskała tytuł magistra :).

   Usuń
 4. Czy są gdzieś fotki rodziny Kate (mam na myśli jej KUZYNÓW)np. ze ślubu Kate lub Pippy? Macie link?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate się raczej nigdy nie przepracowała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś czytałam że Kate już po ślubie tak jakby "pracowała" dla królowej wyszukiwała dla niej jakieś obrazy czy coś w tym stylu

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie, cv wygląda dośc skromnie jak na osobę, która dopiero w okolicach trzydziestki weszła do rodziny królewskiej. Wystarczy porównać z Dianą, która miała zaledwie 20 lat, gdy wyszła za Karola, a za sobą już dłuższy czas pracy w przedszkolu i jako prywatna opiekunka do dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu.
  Po prostu super

  OdpowiedzUsuń
 9. Super strona, super artykuł, super komentarze, jestem pod wrażeniem <3

  OdpowiedzUsuń