Wręczenie nagród Diana Award w St.James's Palace

czwartek, 18 maja 2017

Dziś książę William i książę Harry przybyli do St.James's Palace aby uczestniczyć w wręczeniu nagród Diana Award utworzonej na cześć ich zmarłej matki, księżnej Diany. Dla przypomnienia - w tym pałacu w październiku 2013 roku miał miejsce chrzest księcia George'a.Księżna Diana w latach swojego życia skupiała się przede wszystkim na dzieciach i młodzieży. Królewscy bracia zdecydowali, że będą kontynuować działania w imieniu swojej matki w sposób wiary w moc młodych osób.Diana Award ma na celu rozwijać młodych ludzi oraz angażować ich w projekty działań społecznych. Obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka 7,4 milionów młodych osób, a zgodnie z artykułem o prawach człowieka, młodzież ma prawo do odgrywania aktywnej roli w podejmowaniu decyzji, które mają wpływ na ich życie.

Gdy William i Harry dotarli na miejsce, jako pierwszym punktem programu było spotkanie się z 20 osobami, który odnieśli zwycięstwo w The Diana Award Inaugural Legacy.

W tego typu konkursach wzięło udział ponad kilkadziesiąt tysięcy chętnych, w tym można było wybrać 20 zwycięzców z całego świata! Po rozmowach udali się do sali, gdzie tam miała mieć miejsce oficjalna ceremonia wręczenia nagród.


Na sam koniec spotkania, książę William wygłosił przemówienie wyrażając dumę, że dzisiejsze pokolenia również osiągają bardzo dużo i angażują się w różne akcje społeczne.
Prześlij komentarz